Szkło VSG ESG

Szkło VSG ESG

Postprzez ELWIT » Wt sie 03, 2004 2:47 pm

Pomóżcie mi rozwiązać zagadkę ze szkłem oznaczonym jako VSG oraz ESG. Jedno z nich jest zapewne szkłem bezpiecznym, ale na naszym rynku panują oznaczenia ludzkie jak 33,1 itp. itd. Szkło z tego co się orientuje pochodzi z Saint Gobain (dobrze napisałem? ;) )
ELWIT
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: Szkło VSG ESG

Postprzez dr glass » Wt sie 03, 2004 8:07 pm

ELWIT napisał(a):Pomóżcie mi rozwiązać zagadkę ze szkłem oznaczonym jako VSG oraz ESG. Jedno z nich jest zapewne szkłem bezpiecznym, ale na naszym rynku panują oznaczenia ludzkie jak 33,1 itp. itd. Szkło z tego co się orientuje pochodzi z Saint Gobain (dobrze napisałem? ;) )

Witaj,

VSG - szkło laminowane np. 33.1, 33.2, 44.1, 44.2, 44.3, 44.4 cyfra po kropce oznacza ilość folii o danej grubości jednostkowej.

ESG - szkło hartowane, po ang tempered glass. Uwaga moze sie zdarzyć, że szkło VSG bedzie ESG, czyli np. 44.2 VSG ESG tzn. dwie 4 mm zostały najpierw zahartowane, a potem zlaminowane ;-)

Szkło wcale nie musi pochodzić od Saint-Gobain, takie same nazewnictwo stosują inni producenci.

mysle, ze teraz wiesz prawie wszystko
pozdrawiam
Dr Glass - Wszystko o szkle i wiecej...
dr glass
Czytelnik
Czytelnik

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)