Czy okna DAKO??

Czy okna DAKO??

Postprzez Mag155 » Pn sty 28, 2008 12:02 am

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i temat znam tylko pobieznie.
Zamierzam kupic okna do nowo budowanego domu.
Wstepny wybor padl na DAKO (VEKA + WINKHOUS)
Zastanawialem sie rowniez nad Okno-Palst, ale okucia MACO cos do mnie nie przemawiaja. Myslalem tez o oknach lokalnego producenta (uzywam jego okien juz 4 lata i wszystko jest OK, to tez VEKA tyle ze ROTO), ale cena jest sporo wyzsza od okien DAKO.
Troche juz poczytalem jak niektorzy twierdza ze DAKO jest bee.
Prosze o obiektywna opinie o tej firmie. Czy profil VEKA (5 komorowy, niezlicowany, 1 stronny kolor) jest dobrym wyborem.
Czy powodem wyzszej ceny okien lokalnego producenta moga byc okucia ROTO??
Czy warto inwestowac w WK1 bez szyb P2 (szyby za drogo wychodza)
(koszt WK1 ok 2000 przy kwocie ok 13000).
Znam zalety VEKI, z wadami troche gozej (bo nikt sie tym nie chwali).
Czy zamkniety profil stalowy w ramie jest taki istotny?
Prosze o opinnie
Mag155
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Postprzez ONYX2 » Wt sty 29, 2008 3:55 pm

Po pierwsze kolego masz rację MACO nie.
Po drugie jak sam piszesz masz okna 4 lata i niema problemu więc na czym się zastanawiasz czyżbyś szukał problemu, a jak myślisz dlaczego taniej?
Dalej, 5 komorowy czy 3, nieodczujesz w portfelu jeżeli chodzi o koszt ogrzania domku a dlaczego, a dlatego że najwiekszą powierzchnię zajmuje szyba jeżeli liczba komór jest istotna to dlaczego niemamy profili np. 10 komorowych. Po za tym w przekroju przy uszczelkach i tak liczba komór zmniejsza się do trzech (nie we wszystkich profilach), no i uszczelki sa slabym punktem jeżeli chodzi o przemarzanie.
Co do koloru dlaczego nie, tylko zwróć uwagę czy okna mają odpowietrzenie (niemylić z odwodnieniem), szczególnie ważne przy oknach kolorowych Nawiasem mówiąc (białe też powinny mieć).
Wyższa cena jest dyktowana róznymi czynnikami chęci zysku, cenienia siebie a także oczywiście ceny poddostawców: szyby, profile, okucia, wsztstko zależy od ilości produkowanych okien.
Po zatym co przemawia za lokalnym producentem możesz wejść na produkcję i obejrzeć jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie jak to wygląda bo jeżeli nie to niema sensu, ale taka wycieczka pomaga podjąć decyzję.
No i u lokalnego łatwiej ci będzie wyprosić o jakąś ewentualną poprawkę bo każdemu się zdarzają ale niezawsze "Chłopaki zawsze mogą wpaść i coś poprawić przy okazji jadąc podrodze".
Jeżeli chodzi o okucie antywłamaniowe jeżeli cie stać to możesz się zdecydować i bez szyb bo złodzieje mimo wszystko nie wchodzą wywalając szybę bo to robi chałas zależy gdzie mieszkasz?
No to co Heyah i do przodu ;)
ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez ONYX2 » Wt sty 29, 2008 4:02 pm

Po pierwsze kolego masz rację MACO nie.
Po drugie jak sam piszesz masz okna 4 lata i niema problemu więc na czym się zastanawiasz czyżbyś szukał problemu, a jak myślisz dlaczego taniej?
Dalej, 5 komorowy czy 3, nieodczujesz w portfelu jeżeli chodzi o koszt ogrzania domku a dlaczego, a dlatego że najwiekszą powierzchnię zajmuje szyba jeżeli liczba komór jest istotna to dlaczego niemamy profili np. 10 komorowych. Po za tym w przekroju przy uszczelkach i tak liczba komór zmniejsza się do trzech (nie we wszystkich profilach), no i uszczelki sa slabym punktem jeżeli chodzi o przemarzanie.
Co do koloru dlaczego nie, tylko zwróć uwagę czy okna mają odpowietrzenie (niemylić z odwodnieniem), szczególnie ważne przy oknach kolorowych Nawiasem mówiąc (białe też powinny mieć).
Wyższa cena jest dyktowana róznymi czynnikami chęci zysku, cenienia siebie a także oczywiście ceny poddostawców: szyby, profile, okucia, wsztstko zależy od ilości produkowanych okien.
Po zatym co przemawia za lokalnym producentem możesz wejść na produkcję i obejrzeć jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie jak to wygląda bo jeżeli nie to niema sensu, ale taka wycieczka pomaga podjąć decyzję.
No i u lokalnego łatwiej ci będzie wyprosić o jakąś ewentualną poprawkę bo każdemu się zdarzają ale niezawsze "Chłopaki zawsze mogą wpaść i coś poprawić przy okazji jadąc podrodze".
Jeżeli chodzi o okucie antywłamaniowe jeżeli cie stać to możesz się zdecydować i bez szyb bo złodzieje mimo wszystko nie wchodzą wywalając szybę bo to robi chałas zależy gdzie mieszkasz?
ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez Mag155 » Wt sty 29, 2008 5:14 pm

Dlaczego sie zastanawiam nad DAKO? Bo profil ten sam, szyba ta sama, tyle ze okucia WH zamiast Roto, ale cena sporo nizsza w DAKO.
I DAKO jakos bardziej elastycznie podchodzi od jakis manewrow z WK1 (np nie wymuszaja klamki z kluczykiem, a moim zdaniem to jest bez sensu, niepraktyczne i drogie. Wole Secustik).
A jakies opinie na temat VEKA?
Po czym poznaje sie czy okna maja odpowietrzniki???
Mag155
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez ONYX2 » Śr sty 30, 2008 1:05 pm

Może się powtórze ale dla mnie osobiście nie jest ważny profil, a napewno nie najważniejszy a sam producent okien, tylko że ja mam ten komfort że znam producenta okien i wiem co jego pracownicy potrafią zrobić nawet z najgorszego profila (pracowałem tam).
Co do utrudnienia włamania, oprócz czopów grzybkowych radził bym zwrócić uwagę żeby zamontowana była też specjalna hartowana osłonka zakładana na gniazo klamki, ktora zabezpiecza przed przewierceniem.
Wzmocnienie w skrzydle też zabezpiecza (nie zawsze) ale nieszkodzi mieć dodatkowy element.
W skrzydłach rozwiernych radzę mieć zamontowane zaczepy anty. na dole ramy.
Klamka z kluczykiem jest praktyczna i bezpieczniejsza niż klamki z przyciskami, oczywiście trzeba tylko wyjmowac kluczyk ;).
O VECE niesłyszałem ani źle ani dorze ale wydaje mi sie że jest ok.
Odpowietrzenie profila to są poprostu otwory przewiercane nawet wiertłem 4, widoczne są od zewnętrznej strony ramy w ramiaku poziomym (spojrzysz w górę to powinieneś je zobaczyć) zregóły na jednym oknie w części ramy przypada 2 otwory i na każde skrzydło po 2, w skrzydle część zewnętrznych komór profili jest odpowietrzonych tzw. odwodnieniami które robią prawie wszyscy ale niektóre komory zewnętrzne profila skrzydła pozostają dalej nieodpowietrzone o których niestety już wiekszość niepamięta, te dwa małe otwory zapobiegają temu. Odpowietrzeni amożna tez samemu sobie zrobić jeżlei profil zaczyna się "kręcić"
Wiercone są tak że niepowodują przecieku wody z zewnątrz do wnętrza profila a wyrównują ciśnienie między zewnętrznymi komorami profila a ciśnieniem zewnętrznym.
Wierci sie je prostopadle do szyby.
ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez Mag155 » Śr sty 30, 2008 3:40 pm

A jak do tego wszystkiego ma sie Drutex. Dostalem calkiem fajna oferte. Tyle ze MACO, i profil nie jest barwiony w masie.
Poza tym nie ma zamknietego profilu stalowego w ramie. Ale za to szerszy profil i ponoc ma grubsza scianke zewnwtrzna. Twierdza ze to klasa A profili (VEKA podobno B).
Jakies opinie na temat tych okien od fachowcow???
Pozdrawiam
Mag155
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez suaveg » Cz sty 31, 2008 9:38 am

Veka w klasie B???????? Kto ci takich głupot naopowiadał???

Hahahahahahaha.
konto nieaktywne
suaveg
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Mag155 » Cz sty 31, 2008 11:44 am

Huuu. No tak to jest jak sie nie jest do konca w temacie. A jest w klasie A?? Bo ja nie wiem
Mag155
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez suaveg » Cz sty 31, 2008 12:40 pm

Dokładnie. Veka jest w klasie A. Polecam http://www.veka.pl
konto nieaktywne
suaveg
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Mag155 » Cz sty 31, 2008 1:13 pm

A jak sie ma ta Veka do Iglo 5 Drutexu??
Jest lepszy ten drutex czy to tylko bajki marketingowe.
Co lepiej kupic? Veka troche drozsza. Ale ma WK, a Drutex na Mako robi.
Prosze o rade, bo musze podjac decyzje, a w zadnym punkcie nie potrafia mi doradzic obiektywnie. Ja wiem ze kazdy chwali swoje, dlatego licze na wasza pomoc. Z gory dzieki.
Pozdrawiam
Mag155
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Dealer2007 » Pt lut 01, 2008 3:30 pm

Kolego a co za problem zamówić Veka + Roto , skoro takie ci odpowiadają. To że lokalny producent ma drogo to nie znaczy że nie ma w Polsce innych producentów mających ten sam produkt w przyzwoitej cenie. A i często bywa że dealer ma lepsze ceny od producenta, kwestia kto ma lepsze warunki u dostawcy.
Przede wszystkim napisz skąd jesteś i podaj swoje namiary, a wtedy zapewne otrzymasz oferty od innych firm.
I jeszcze jedno VEKA jest napewno w klasie A, posiada cert. CE ,cert. IFT Rosenheim, oraz cert. RAL. W tej branży nie trzeba nic więcej.
Skoro sprzedawca okien Drutex twierdzi że Veka jest w klasie B, to niech ci przedstawi powyższe dokumenty na swoje produkty..??
Obawiam się że trafisz na bramkę z napisem ZONG!!!
Pozdrawiam
Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Postprzez glaskiewicz » Śr lut 06, 2008 12:35 pm

Witam. Jeśli chodzi i kolor to zwróć uwagę czy pod okleiną podkład jest w kolorze, żeby nie było cyrku jak ci pies czy kot zadrapie i wyjdzie białe.

Jeśli chodzi o zbrojenie to pełne zdecydowanie (jest sztywniejszy) , szczególnie jeśli jest kolor.

Jeśli cena nie jest aż tak ważna zobacz sobie okienka MS więcej niż okna (www.ms.pl) od modelu ms line w zwyż (czyli msline, tytan , tytan termo, lub super termo), wszystkie mają pełne zbrojenie, a tytan termo i super termo zamiast stali kompozyt z włókna szklanego i pianki (rama jest cieplejsza i lżejsza).
Grzegorz Laskiewicz
(pracownik firmy ASMER)

ASMER - Autoryzowany Partner Handlowy MS Więcej niż OKNA
ul. Reduty Ordona 7, 71-202 Szczecin
tel. 91 486 01 45, fax 91 486 01 44
e:mail: g.laskiewicz@asmer.pl
http://www.asmer.pl
glaskiewicz
Małomówny
Małomówny

Postprzez pm007 » N maja 18, 2008 11:08 pm

zaczeliscie sie kłucić zamiast pomagac w wyborze
...

osobiscie wydaje mi sie ze okucia wk1 z opcja zwykłej szyby to jak jakby zainstalować alarm w aucie ale na noc zostawiać ostarte okna :)

albo wk1+p2 - najtansza wersja antywłamaniowości albo nic (jak w rekalmie suzuki:) )
chyba ze taniej wyjda ci rolety

a teraz co do waszych wojen:
1. ścianka w kolorze - marny chwyt pseudo rekalmowy
porysowac okna mogą się jedynie przy montażu - ale po to ktoś wymyślił korektory żeby takie ryski niwelować - nic nie widac a rabacik można wydusic od montażysty :), jak przyjda porysowane i zobaczymy przed montażem to można ich po prostu nie przyjąć lub dojsc do porozumienia finansowego z producentem :)
prawda jest taka że pseudo barwiona ścianka jest produkowana z pcw 2 kategori i obniża koszty produkcji, a jedynie zostało to sprytnie ukryte marketingowo.

2. veka - hahaha
przeciez pani chce chce okna 5-komorowe w 1-str kolorze
a veka nie posiada takiego produktu !!!!!!!!!
5 komorowe maja tylko okna białe !
okna w 1-stonnym oraz 2-stronnym kolorze maja 5 komór tylko w ramie.
SKRZYDŁO MA 4 KOMORY !!!
zawsze mnie denerwowało, że sprzedawcy zapominają o tym DETALU !!!
pm007
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pepers » So maja 24, 2008 6:59 pm

??
Ostatnio edytowano Cz sie 28, 2008 12:35 pm przez pepers, łącznie edytowano 1 raz
pepers
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pm007 » So maja 24, 2008 11:16 pm

pepers napisał(a):Wracając do początku tematu,,, Dako jest przodującym producentem na profilu VEKA, a jeśli ktoś jest zdecydowany na połączenie typu VEKA + WINKHAUS to tylko okna z DAKO. Okienka te mają podwyższony standard czyli aluminiowe klameczki, wypełnienie rowka okuciowego a przy tym doskonała jakość wykonania samych okienek - fachowi doradcy.... można by pisać jeszcze wiele o dako...

Natomiast samo połączenie profilu VEKA oraz okucia WINKHAUS jest strzałem w dziesiątke ( najlepszy profil - najlepsze okucie ).
W ten sposób przy producencie kładącym nacisk na jakość powstaje doskonałe okienko

wątpię żeby sie ktoś znalazł kto byłby niezadowolony z tych okienek...

pozdrawiam
pepik

po wypowiedzi widać że tobie ktoś z dako też nieźle wypełnia rowek :)
pm007
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez greg77 » Pn maja 26, 2008 4:04 pm

kurcze, zawsze mnie zastanawiało czy ta 5 scianka ma az takie znaczenie przy ,,ciepłocie,, profilu /szerszego/ połzlicowanego???
jak zmnienia sie wsp. przenikania ciepła i czy jest sens wytykać vekowcom ze ich profil nie jest 5 komorowy...
czy w tym przypadku nie jest istotniejsze wzmocnienie które jest dzieki temu szersze??
podobne rozwiazanie stosują inni w profilach kolorowych- brugman czy chocby decuninck...
greg77
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez adam2411 » Wt maja 27, 2008 2:51 pm

Ja nie wiem co bym wybrał, dyskusja jest ciekawa.Nie rozumiem czemu nie na Maco ale to nie ja płacę .
W takim wypadku możę poprosić producenta okien na danym systemie o AT?
będzie wiadomo że roto i cos tam jest w klasie 7A
a drutex na maco 9A robi bez problemów. I po tym wybrać dobre okno.
A nie wymyślać jakieś chwyty pseudo marketingowe bez podparcia faktami.
W tym wypadku AT powinna być priorytetowa.
adam2411
Małomówny
Małomówny

Re: Czy okna DAKO??

Postprzez pepers » Cz sie 28, 2008 12:30 pm

Dołącze się z opinią okien DRUTEXU,,,,
OKNA TE SĄ NAPRAWDĘ NA WYSOKIM POZIOMIE, stwierdziła to ekipa montażowa z moich okolic po tym jak porównywali montaże okien na profilu VEKA, ALUPLAST oraz IGLO... Spotkałem sie z opiniami ze to typowy aluplast ale moim zdaniem to nie prawda, może układ komór jest podobny ale wystarczy spojrzeć na grubosć ścianek w przekroju, głównie chodzi mi o ścianki do których mocowane są okucia (nie boczne) - przy iglo są grubsze niż w przypadku odpowiednika aluplastu ideal 4000.... Sami montażyści również stwierdzili że montaż w przypadku okien DRUTEXU odbywał się bez najmniejszego problemu - nic nie trzebabyło naciagać, niestety w przypadku profili vaka i aluplast trzeba było prostować ościeżnice ale może to wina producentów na tych profilach, nie koniecznie samego profilu...
Ogólnie jeśli miałbym wystawiać ocene firmie Drutex za całokształt w skali szkolnej (1-6) byłaby to ocena BDB,
lecz to jest opinia tylko moja - chętnia zapoznałbym sie z opiniami innych użytkowników portalu na ten temat
pepers
Czytelnik
Czytelnik

Powrót do Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki