Łódź : jaka firma i jakie okna PCV?

Łódź : jaka firma i jakie okna PCV?

Postprzez att » Pn kwi 27, 2009 3:39 pm

Jakie okna PCV i z jakiej łódzkiej firmy moglibyści polecic lub odradzic? Jak na razie pod uwage biorę Peteckiego i Prymat, pytanie tylko czy rzeczywiscie są solidni a okna są dobrej jakości. Dodam, że mieszkam na typowym blokowisku. Z góry dziękuję za pomoc
att
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: Łódź : jaka firma i jakie okna PCV?

Postprzez p.karina » Pn kwi 27, 2009 4:00 pm

na pewno nie bierz okien z fabryki rabien!!!
dzisiaj ukazal sie artykul w wyborczej,ze wyzyskuja i oszukuja pracownikow!!zapraszam do lektury
p.karina
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pn kwi 27, 2009 5:04 pm

A, czy to znaczy, że na blokowisku to się gorsze montuje. Albo, że można byle jak montaż wykonać.
Z górnej półki, nawet do blokowiska. Przynajmniej ciepło i cicho będzie.
Nie kupować najtańszych, bo to zawsze szajs.
Wziąć parę ofert i wybrać w cenie od pośredniej w górę. (poczytać komentarzy)
Peteckiego i Prymat - o tych fabrykach słyszałem pozytywne opinie, choć nie jestrm z Łodzi. No, chyba że miejscowi mają inne zdanie.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez att » Pn kwi 27, 2009 7:00 pm

Odnosnie firmy z Rąbienia, to słyszałam. Natomiast co do "blokowiska" to chyba źle się wyraziłam - miałam na myśli poprostu okna PCV jakie są zakładane w typowym bloku czy wieżowcu. Nie znam się na oknach, dopiero teraz zapoznaję się z tą tematykę. Nie wiem czy wybrac Rehau, Aluplast, Veka czy też inne; trzy- czy pięciokomorowe i czy rzeczywiście warto wybrac zaokrąglone zewnętrzne krawędzie... Dlatego zależy mi na poradzie przy wyborze okna i firmy, która solidnie je zamontuje
att
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Magic353 » Pn kwi 27, 2009 7:03 pm

Witam,nie znam firmy Prymat,ale Peteckiego mogę spokojnie polecić. Miałem przyjemność parę razy montować okna tej firmy i do dnia dzisiejszego sprawują się dobrze. Pozdrawiam.
Ps. Profil Veka 5K, a sprzedaję i montuję na profilu Aluplasta i Deceunincka(nie reklamuje się).Pytasz również o Rehau i również warto wziąć pod uwagę.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Kuba N. » Pn kwi 27, 2009 8:25 pm

Jeżeli pytasz o te firmy to:
PRYMAT - viewtopic.php?f=3&t=7192&p=42278&hilit=prymat%27#p42278
Mój znajomy prowadził ich salon okienny i ponoć go "wycyckali na kasę" tak mówił.
Co do Peteckiego to znam ludzi co sprzedawali jego okna i już tego nie robią. Polecieli do niego bo ceny miał dobre na REHAU i może ma, tłumaczyli się tym, że muszą przejść do PETECKIEGO to zaoszczędzą sporo kasy, bo też ROTO i REHAU. Podpisali umowę, zamówili kilka sporych partji okien, a po tych faktach stwierdzili, że niestety trzeba wrócić do poprzedniego odbiorcy z podkulonym ogonem. Tak się kasą nachapali, że szok. Fakt okna taniej oferuje, ale jak policzyłem dodatki, tych któruch u nich nie ma w standardzie to wyszło mi drożej. Więc coś za coś. Albo odchudzone albo wypasione.
Decyzja należy do Ciebie co kupisz i gdzie. W Łodzi jest tyle salonów z oknami, że szok a najwięcej na Broniewskiego.
Ja czasami robię w Łodzi jakieś tematy do czsu do czasu, bo mam z Piotrkowa 42 km, ale to zależy co. Ile tego jest itp. To inwestor decyduje czy mu się taki dil opłaca. Ostatnio to na Kurczakach pyknąłem mieszkanie ludziom z Łodzi, a okna kupili u mnie w Piotrkowie, a i kolejne na osiedlu koło Selgrosa ulicy nie pamiętam na tą chwilę. Okna były z EUROCOLOR - ROTO+REHAU.
W Piotrkowie też Peteckiego sprzedaja bo cos trzeba sprzedawac zeby zyc.
Pamietaj liczy sie technologia, jakosc, wyposazenie, gwarancja a na koncu cena.
Nie szukaj ceny, tylko zadaj sobie pytanie: Ile mogę wydać kasy na tą inwestycję?, a rodzaji okien jest na obecną chwilę tyle, że coś napewno wybierzesz.
Oczywiście są w Łodzi firmy co sprzedają okna od tych samych producentów, a różnice cenowe między nimi są kolosalne. To samo się dzieje w Piotrkowie bo chyba większość firm ma podpisaną umowę z np. DOBROPLASTEM, a są w odległości od siebię 200-300 metrów i jest walka - kto kogo obsmaruje i da lepsza cene.
ŻYCZĘ MĄDREGO WYBORU.
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez krzysiek.i » Wt kwi 28, 2009 10:18 am

Re: Pozytywne opinie.

przez KNMTG » Pt lut 20, 2009 10:35 pm
co do A.M.POL Warszawa to potwierdzam
wysokiej klasy okna robią też takie firmy jak IZOPLAST Jeżów k. Łodzi czy ULIBAU z Łodzi.
Dużą zaletą takich producentów są technologowie + przestrzeganie programu produkcji oraz właściwych komponentów a także wysoka wiarygodność terminów dostaw.
Co ciekawe powyżsi mają robotę w tak trudnym okresie co jest zaprzeczeniem strategii ccc
Sprzedawać to trzeba umieć

viewtopic.php?f=1&t=13070

Proszę poczytać wątek, może jeszcze znajdzie się tam coś ciekawego, zapraszam do Izoplastu i pozdrawiam.
pozdrawiam
krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Postprzez Kuba N. » Cz kwi 30, 2009 1:07 am

A kto tu kogo oczernia? Przedstawiam fakty z życia. Jakość zawsze można poprawić. A co do maszyn, profesjonalnych hal produkcyjnych itp to chyba mało widziałeś.
Nie negując jakości to czy PETECKI w swoim wyrobie 5 komorowym podstawowym REHAU-EURO-DESIGN 70 w STANDARDZIE stosuje:
- listwę parapetową - profil podwalinowy?
- wypełnienie dolnego wrębu?
- klamki HOPPE SECUSTIC?
- podnośnik skrzydła z blokadą położenia klamki?
- przynajmniej dwa zaczepy antywyważeniowe we wszystkich skrzydłach bez względu czy R czy RU?
- czy wzmocnienie jego przekrój i grubość w oknie jest dobierane poprzez odpowiednie odcinki-długości czy wkładany jest jeden rodzaj wzmocnienia?
WYDAJĘ MI SIĘ, ŻE NIE - TO SĄ FAKTY A NIE PROBLEMY
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez studio » Cz kwi 30, 2009 2:35 pm

Ja bym wybral Rabien .
studio
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez LIDER » So maja 02, 2009 2:31 pm

jeżeli chodzi o jakość to proszę o przesłanie wymiarów okiennych drogą mailową na adres salplast@wp.pl
zrobię wycenę i przedstawię swoja dolnośląską ofertę - zobaczycie państw co to znaczy jakość okien i fachowy montaż w rozsądnej cenie
LIDER
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez meraś » So maja 02, 2009 2:35 pm

LIDER Ty to musisz miec posuchę... człowieku, z dolnego śląska chcesz przyjeżdżac zamontowac parę okien ?...ładnie...
..bałagan i porządek - to tylko liczby...
meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez krzysiek.i » So maja 02, 2009 6:36 pm

Może montaż również odbędzie się drogą mailową... To znacznie ograniczyłoby koszty związane z logistyką :lol:
pozdrawiam
krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Postprzez krzysztof grzelczak » Pn maja 04, 2009 12:18 pm

a może firma z turka
warto pomyśleć!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam
sołtys
krzysztof grzelczak
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez krzysztof grzelczak » Pn maja 04, 2009 12:21 pm

montujemy zapraszam profil wybiera kliient
sołtys
krzysztof grzelczak
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Rafałkr » Pn maja 18, 2009 9:24 am

Polecam BUDVAR CENTRUM są solidni i terminowi. Teraz promują nowe okna z pvc z pełnowartościowego materiału, nie robią z odpadów. Dostałeś pewnie ulotkę od nich???
Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Rafałkr » Pt maja 22, 2009 7:31 am

Odradzam Peteckiego, polecam BUDVAR Centrum-Zduńska Wola, sparwdz ich ofertę, teraz mają okna z pełnowartościowych materiałów, jako jedyni w Polsce, okna bez ołowiu w bardzo dobrej cenie. Sprawdzcie sami...
Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez wojtys » Pt maja 22, 2009 1:19 pm

Dlaczego odradzasz Peteckiego.
Czyżby jedynym argumentem był ten, że jest to konkurencyjna firma z którą Budvar nie jest w stanie konkurować.
Jak dobrze wiesz Firma Petecki produkuje jedynie na profilach Rehau, które to profile nigdy nie był wykonywane z komponentów po recyklingu.
Tak że nie jesteście jedynymi w Polsce którzy produkują z pełnowartościowego materiału.

I jeszcze jedno, wszyscy na tym forum są ciekawi na jakim profilu w chwili obecnej produkuje Firma Budvar?? Bo ostatnio podobno pracowali na mizernej jakości profilach Decco.

Panie Rafalekr niech Pan nie udaje klienta, bo już wszyscy zorientowali się że jest pan 'na usługach" Budvaru...
Pozdrawiam Wojtys
wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Tomasz_29 » Pt maja 22, 2009 9:41 pm

Oknoplast Krakow -sklep na legnickiej za Magnolią - nie są najtańsi(można nawet powiedzie ze jedni z droższych )ale widzę na forum ze maja dobrą opinie .okna tez ładne -może ktoś korzystał z ich usług ???konkretnie z tego punktu , jeśli tak - to jak wygląda ich montaż ,tzn czy jest bez zastrzeżeń ?czy znają sie na rzeczy? bardzo proszę o opinie.

Interesująca jest tez oferta Budvar na Legnickiej za Jana Pawła - , mają nowość jakaś w ofercie okna Moder na niemieckim Profilu - podobnie od kilku miesięcy ,Pani naprawdę była konkretnie i strasznie uprzejma opowiedziała mi w szczegółach o oknach .niestety nie miała na wystawce tego okna jeszcze –tylko przekrój ,Montażystów mają podobnie dużą firmę która montuje okna od 13 lat .pokazała referencje firmy montażowej. Cenowo tańsi ok Oknoplastu jakieś 4,5 tys .

Czy ktoś z Państwa miał doczynienia w ostatnich miesiącach z któraś z tych firm ?????????
Czy mogę liczyć na jakieś rady albo opinie???

Może ktoś z Państwa zna z Wrocławia lub bliskich okolic zna jakąś Firme godna polecenia --- interesuje mnie zakup tylko w dużej stabilnej firmie bo okien mam nie mało –jest to wydatek około 50 tys .
Tomasz_29
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez krzysiek.i » So maja 23, 2009 9:28 am

wojtys napisał(a):Dlaczego odradzasz Peteckiego.
Czyżby jedynym argumentem był ten, że jest to konkurencyjna firma z którą Budvar nie jest w stanie konkurować.
Jak dobrze wiesz Firma Petecki produkuje jedynie na profilach Rehau

Nie jedynie, Wojtys, w Łasku tak, ale nie w Gostyninie. :D

Co do postu Tomasza_29: za 50 tys. do Wrocławia wybierze się chętnie wiele firm nie tylko z Wrocławia i okolic, ja z przyjemnością. Referencje oczywiście też mogę przedstawić, jak sobie zażyczysz, to nawet w kolorze :wink: A tak na poważnie - informacji o firmie Izoplast Systemy Okien I Drzwi możesz zasięgnąć w swoim mieście w PROFINE POLSKA. Zachęcam. Od skutecznej reklamy do dobrego produktu droga czasami bywa długa i kręta :idea:
pozdrawiam
krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Postprzez wojtys » N maja 24, 2009 7:30 pm

krzysiek.i napisał(a):
wojtys napisał(a):Dlaczego odradzasz Peteckiego.
Jak dobrze wiesz Firma Petecki produkuje jedynie na profilach Rehau

Nie jedynie, Wojtys, w Łasku tak, ale nie w Gostyninie. :D

Na tą chwilę jeszcze jedynie na profilach Rehau tak w Łasku jak i w Gostyninie !!
Nigdy w Zakładzie Firmy Petecki w Gostyninie nie były produkowane okna z innych profili niż Rehau, ale czas pokaże...
Ostatnio edytowano Pt cze 05, 2009 9:05 am przez wojtys, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Wojtys
wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez krzysiek.i » Pn maja 25, 2009 7:32 am

Wojtys, bez urazy, handlowcy od jednego z producentów profili trąbią wszem i wobec, że podpisali z Peteckim umowę. Jeżeli to tylko fałszywe promowanie własnych sukcesów, to Cię przepraszam, kaczek dziennikarskich staram się nie puszczać. Myślę, że niebawem życie zweryfikuje te rewelacje. Pozdrowienia dla Ciebie :wink:
pozdrawiam
krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Postprzez Teresa1967 » Cz sty 13, 2011 12:42 am

Witam.
Niestety jestem klientką firmy IZOPLAST mieszczącej sie przy ul Brzezińskiej,otóż zakupiłam u nich okna ok. trzech lat temu,gdybym wiedziała,że będą z nimi same kłopoty to w ogóle bym nie wymieniała.Firma reklamuje się znakomicie,czego to oni nie oferują i czego nie zrobią w rzeczywistości sprzedają badziew i nabijają ludzi w butelkę.Dzwonie do nich standardowo raz w tygodniu aby dowiedzieć sie co z moją reklamacją,ciągle wymyślają to nowe historie,że oddzwonią ,że w końcu ktoś przyjedzie i rozwiąże problem.Niestety na obietnicach się kończy i tyle. SZCZERZE NIE POLECAM NIKOMU IZOPLASTU !! Gdybym wiedziała że to taka prostolinijna firma to kupiłabym okna w firmie krzak,pewnie lepiej by człowieka potraktowali. :oops:
Teresa1967
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez komarko1 » Cz sty 13, 2011 8:54 am

Teresa
czas na reklamacje (usługa ) to 2 lata !!
Dlaczego 3 lata bezskutecznie dzwonisz? - złożyłaś reklamację na piśmie ? - jeśli nie to reklamacji nie złożyłaś !!! Powiem więcej - jesli od wystąpienia reklamacji minęło 2 miesiace i tej reklamacji nie zlożyłaś SKUTECZNIE to firma może Cię zlać (wiedziałaś o wadzie występującej i nie zareagoweałaś prawidłowo)
postępowanie jest takie - pismo, potem reakcja firmy (np że naprawią ale za 3 lata ) i to jest prawidlowa rakcja. Jeśli po 3 latach nie naparawią (zgodnie z deklaracją) wezwanie do usunięcie usterek i droga sądowa. Taki jest właściwy tryb postępowania
komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Semper » So sie 20, 2011 10:14 pm

Polecam okna firmy Mróz, okna bardzo przyzwoite profil Schuco plus prawie fachowy montaż. Mniej polecam okna firmy Makarski,okna również przyzwoite profil Deceuninck za to montaż byle jaki. Wystrzegajcie się za to jak ognia firmy Debastor z Ksawerowa, okna Schuco, montaż to totalne nieporozumienie i ignorancja tematu. Tym sposobem w swoim M3 posiadam okna 3 firm z czego przy montażu dwa razy przeżywałem stres, a raz horror co swój finał znajdzie w sądzie.
Semper
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Kuba N. » N sie 21, 2011 1:50 pm

Żadna z tych firm nie produkuje okien.
Debastor z Ksawerowa nie wiem jakiego producenta okna sprzedają i montują.
Makarski - to okna Avante i inne jak np. SONAROL - przynajmniej tak było.
Mróz - to okna Jezierski.
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez andzias76 » Śr sie 31, 2011 3:47 pm

Nowym i fajnym rozwiązaniem są okna drewno-aluminium - łączą w sobie same zalety obu rodzajów okien, ościeżnice i skrzydła są z drewna. Pięknie wyglądają, są solidne. Ja swoje zakupiłam w Pol-Skone - jestem zadowolona , bo cena nie była wygórowana.
andzias76
Czytelnik
Czytelnik

Powrót do Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki