Okna Rąbień

Okna Rąbień

Postprzez pewex » Cz lut 26, 2009 12:51 pm

Witam.
Rozważam zakup okien Rąbień ale widzę ze maja nie za dobrą opinię . Wiem że ostatnio zmienili profil na ALUPLAST proszę powiedzcie mi czy dalej są problemy z ich oknami. Z góry dziekuję
pewex
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: Okna Rąbień

Postprzez Saperos » Cz lut 26, 2009 11:09 pm

Po prostu powiem nie warto nie wiem jakie robią teraz okna ale nadal stosują okucie G-U które według mnie to 3 liga okuciowa.
Sprzedałem trochę ich okien w 2005r i 2006r i mam koszmar jesli chodzi o reklamacje, oszczędzali na wzmocnieniu i profile się gną, mam przez to niezadowolonych klientów , i wiele nerwów bo niektóre sprawy chyba skończą się sądem.
Zastanów się ja tylko sugeruję, nie życzył bym Ci kłopotów.
Nie maja dobrej renomy w Polsce teraz robią głównie za granice bo w Polsce sobie renomę popsuli
Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Bartłomiej Zegadło » So lut 28, 2009 2:08 pm

Produkowałe z Aluplasta jeszcze 4 lata temu. Do dzisiaj mam sporo reklamacji, której przyczyną jest niestabilny profil (stal byłaprawidłowej grubości zakładana). Nie wiem jak jest teraz z profilem Aluplasta, ale Rąbień jest krytykowany za kiepską jakość wykonania okien.
Ja bym poszukał bardziej markowego produktu na Schucko, Wymarze czy Deceuninck. Niska cena = niska jakość. Tak jest ze wszystkim. Okna kupuje się na min 30 lat, więc pociesienie nawet 30% więcej kosztów daje 1% drożej za rok eksploatacji, a licząc inflację to jeszcze mniej. Kupić drogi i dobry towar i mieć spokój przez długi czas. Tak robię ja i na razie się to sprawdza.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Kuba N. » So lut 28, 2009 6:44 pm

U mnie w mieście znajomy sprzedaje okna z Rąbienia i ma na nie wyłączność, ale nie wiem o co chodzi bo kupuje teraz okna również w Dobroplaście, a nigdy tego nie robił. Muszę go zapytać o to.
Czy Rąbień nadal robi na GU? Ja nie mam doświadczeniana tym okuciu, jeżeli chodzi o okucia do okien. Znajomi co montowal okna na tym okuciu tłumaczyli mi skąd się wzieła ta nazwa GU. Żartobliwie mówią, że oznaza to G.....NE URZADZENIE - czy tak jest?
Pracowałem sporo na okuciu GU do drzwi wejściowych i muszę powiedzieć, że byłem zadowolony i jestem zadowolony z nich.
Jakie są wasze doświadczenia co do tych okuć?
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Bartłomiej Zegadło » So lut 28, 2009 7:00 pm

Okiennych z GU nie używam. Ale inne nietypowe, np. zasuwnice do drzwi podnośno-przesuwnych są nieźle przemyślane.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Powrót do Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki