SZUKAM INWESTORA

investor
Czytelnik
Czytelnik

SZUKAM INWESTORA

Post autor: investor » czw wrz 09, 2010 7:47 am

Poszukuję solidnego i uczciwego inwestora.

Celem jest innowacyjna firma w branży stolarki. Posiadam notarialnie potwierdzony i zastrzeżony biznesplan. Nie jest to firma produkcyjna tylko handlowa. Działa od dwóch tygodni i już udało mi się zdobyć kilku stałych klientów( mimo tego , ze poruszam się środkami komunikacji), dwoje z tych klientów złożyło już kolejne zamówienia. Założeniem jest osiągnięcie w 2011 roku obrotów na poziomie 3-4 mln zł, a w roku 2012 10 mln. Założenia oparte są na mocnych analizach i danych rynku. Rentowność uzyskiwana na poziomie 22-28 % netto. Również sprawdzona i dodatkowo potwierdzona już dokonaną sprzedażą.Ważnym elementem jest to , że płatności klientów następują gotówkowo lub przedpłatą!!!!

Oczekuję poważnych propozycji od osób chcących zainwestować w firmę działającą długoterminowo. Oczekiwana kwota inwestycji to ok. 60-80 tysięcy zł.

Zainteresowanych proszę o kontakt na adres biznesplan@op.pl

oknoAD

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: SZUKAM INWESTORA

Post autor: wojtys » pt wrz 10, 2010 7:43 pm

takie środki możesz pozyskać w banku
zakładając przychody na poziomie 13-14mln zł w przeciągu 2 lat i rentowności na poziomie około 25% możesz sie pokusić o kredyt gotówkowy, na pewno będzie cię stac na jego obsługę przez 2 lata !!!
kolego, pomyliłeś fora !!!
Pozdrawiam Wojtys

theodor
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: theodor » sob wrz 11, 2010 8:35 am

Poproszę o więcej informacji.

investor
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: investor » sob wrz 11, 2010 4:16 pm

Szanowny Panie Wojtys, bo nie sądzę , że się znamy, proszę swoje uwagi zachować dla siebie. Rozminął się Pan z pewną subtelną różnicą pomiędzy szukaniem inwestora a szukaniem kapitału. Większość inteligentnych osób zdaje sobie sprawę , ze inwestor to nie tylko dokapitalizowanie firmy, to również możliwość wykorzystania jego wiedzy biznesowej, często kontaktów itd. Ale nie wymagam tej akurat wiedzy od Pana, bo mógł Pan akurat nie być na tej lekcji w szkole.
A wobec powyższych faktów uważam , ze to forum jest jak najbardziej wskazanym miejscem na ogłoszenia podobne do mojego.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » ndz wrz 12, 2010 9:24 am

Szanowny Panie Inwestorze, czytając Pański post nie znalazłem w nim wzmianki o poszukiwaniu osób z doświadczeniem i kontaktami w branży lecz jasno wyartykułowane oczekiwanie finansowania w kwocie 60-80tys zł. Pozyskanie w ciągu 2 tygodni 2 klientów w mojej ocenie nie jest wystarczającą zachętą do "zainwestowania" takich pieniędzy.
Mam wrażenie, oczywiście nie odbierając Tobie prawa do takiego postępowania, że chcesz rozwinąć własny biznes bez własnego kapitału.Stąd moja uwaga że są na rynku instytucje finansowe, które pożyczają takim osobą jak ty odpowiednie środki. Skoro ten biznesplan jest taki dobry bez problemu przekonałby Pan doradce kredytowego do pożyczenia pieniędzy przez bank, bo bank widziałby w tym zarobek. Ty nie musiałbyś się dzielić zyskami w takim zakresie jak z "inwestorem" który wyłoży kupę kasy i jeszcze sprzeda tobie swoje kontakty biznesowe.
Pisząc ten post stwierdzam, że jest Pan trochę naiwny w swoim postępowaniu.

Powodzenia
Pozdrawiam Wojtys

investor
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: investor » ndz wrz 12, 2010 4:43 pm

Polemika z Panem jest bezproduktywna, więc zakończmy temat. Nie posiada Pan zdolności dokładnego czytania postu, a co dopiero interpretacji. Ponadto wykazuje Pan typowe skłonności Polaków czyli negatywizm i krytykowanie czegokolwiek. Właśnie dlatego tak niewielu przedsiębiorców osiąga sukces. Za mało ciężkiej pracy i inwencji , a zbyt wiele negatywizmu. Czy oczekiwał Pan, ze poprostu wstawię na forum mój biznesplan ?? A co do branży to muszę nieskromnie napisać, ze mam jednak troszkę większe doświadczenie i znajomość samej branży, poparte referencjami. Muszę jednak Pana zmartwić , bo mimo krótkiego czasu emisji mojego postu sporo osób wyraziło zainteresowanie i odpowiedziało drogą mailową. Tymi słowami dziękuję Panu za uwagę.

oknoAD

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » ndz wrz 12, 2010 6:53 pm

Co do mojego doświadczenia oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem proszę sie nie wypowiadać bo nie ma Pan na ten temat pojęcia. To samo dotyczy mojego zaangażowania, inwencji i pracowitości. Moje wypowiedzi to nie "negatywizm i krytykowanie czegokolwiek" lecz bardziej realne spojrzenie na naszą branżę. Zastanawia mnie jak zamierza Pan w ciągu 2 lat osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 10 mln złotych. Jeżeli tak sie stanie, będzie Pan jedną z największych firm handlowych zajmujących sie stricte sprzedażą detaliczną stolarki okiennej w Polsce - szczerze tego Panu życzę.
Jeżeli jednak będzie Pan zainteresowany dobrym produktem od uznanego na rynku producenta okien PCV zapraszam na priv.
Jeszcze raz życzę powodzenia.
Pozdrawiam Wojtys

Odpowiedz

Wróć do „Szukam dostawcy, kontrahenta - branżowe”