PRZESTRZEGAM PRZED FIRMA BUDWAR

martin33
Czytelnik
Czytelnik

PRZESTRZEGAM PRZED FIRMA BUDWAR

Post autor: martin33 » sob mar 29, 2008 12:27 pm

PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED KUPNEM OKIEN W FIRMIE "BUDWAR" Firma ta wstawia uszkodzone szyby z obtłuczeniami pod listwą. Po krótkim czasie szyby pękają. Reklamacji nie uwzględnia się tłumacząc, że okna mają atest a poza tym nie ma kto przywieść szyby a pani w sklepie nie jest w stanie obsługiwać wszystkich klientów. Po wykonaniu już ponad piętnastu telefonów do firmy w ciągu ostatnich 3 miesięcy bo tyle tam traw reklamacja pękniętej szyby wciąż nie została szyba wymieniona . Tłumaczą się po raz kolejny że szyba nie dojechała na magazyn. W poniedziałek zgłaszam sprawę do Rzecznika Konsumenta w Inspekcji Handlowej. Pozdrowieni i nie dajcie się oszukać.
Ostatnio zmieniony wt gru 14, 2010 12:07 am przez Andrzej Parzonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o nie pisanie na czerwono

oknoAD

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn kwie 07, 2008 6:08 pm

Kolego, co Ty wypisujesz za dyrdymały?
Szkło to nie stal i czasami pęka. Żaden fachowiec nie jest w stanie stwierdzić w jaki sposób została uszkodzona szyba. Szkło po docięciu nie jest nigdy szlifowane na obrzeżach (tylko szyby hartowane są w ten sposób zabezpieczane przed nieporządanym pęknięciem) i może pęknąć z powodu naprężeń przy zmianie temperatur lub dużej zmiany ciśnienia atmosferycznego, albo dlatego, że ktoś nie zamknął okna i przeciąg zrobił swoje. Tego nigdy nikt nie rozstrzygnie.
Żadna gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, a to chyba jest takie uszkodzenie?

Dla mnie szkoda nerwów i kasy na telefony, nie mówiąc o fatygowaniu Rzecznika.

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » pn kwie 07, 2008 7:38 pm

Nie ma to jak zajadła i żarliwa obrona firmy o któej krąży już wiele niedobrych informacji:):) Poprawcie jakość obsługi klientów a skończą się problemy - proste

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn kwie 07, 2008 9:42 pm

Ogólnie, ta firma to dla mnie konkurencja.
nie lubię tylko, ja z igły robi się widły.

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » pn kwie 07, 2008 11:08 pm

OKi

bob_the_destroyer
Czytelnik
Czytelnik

Re: PRZESTRZEGAM PRZED FIRMA BUDWAR

Post autor: bob_the_destroyer » pn maja 18, 2009 9:15 pm

Człowiek ma rację !
Wezwij serwis gwarancyjny ,żeby na twoich oczach wyjęli listwy przyszybowe .Najczęstszą przyczyną samoistnych pęknięć szyb jest niedbałe lub nieumiejętne szklenie- tj. jeżeli listwa przyszybowa dostanie się pomiędzy podkładkę a krawędź szyby lub jeżeli podkładka pod szybą w momencie dobijania listwy jest ułożona tak,że płaszczyzna zewnętrzna szyby nie dolegała całkowicie do uszczelki .Powoduje to nadmierne naprężenie szyby . Wystarczy jeszcze duża różnica temperatur (mieszkanie/dwór ) , lekka deformacja skrzydła i ..... PYK ! i po wszystkim .
Tego typu pęknięcia mają swój początek w miejscu styknięcia podkładki z szybą - stąd potrzeba rozeszklenia .
Równie częstą przyczyną pęknięcia jest tzw. muszelka vel łezka -tj. uszczypnięcie szyby na jej krawędzi wielkości małego paznokcia. Wystarczy jeszcze spełnić któryś z warunków opisanych powyżej i ........ a jak ! PYK .

Tak więc nie daj się i walcz o swoje . Powołaj się na warunki gwarancji -a najlepiej niech ci odmówią jej rozpatrzenia na papierze i masz ich w garści . Przypomnij im jeszcze ,że na odpowiedź mają 14 dni (ustawowo) .
P.S nie BUDWAR a BUDVAR Centrum .

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt maja 22, 2009 8:05 pm

co się tak ostatnio dużo o budvarze mówi czyżby następca firmy pani K.....
sorry nie jestem na bieżąco za mało siedzę przed komputerkiem ale na tym forum jak już się zacznie coś walcować to do upadłego

martin33 człowieku od czegoś w końcu serwis w fabryce jest chyba nie po to aby siedzieć na stołku i drapać się w tyłek tylko po to aby pomóc takim ludziom jak ty którzy maja problem z oknami. Szyba kosztuje max 100 pln więc się nawet za takie marne pieniądze nie wygłupiaj i nie rób z siebie durnia bo więcej wydajesz tygodniowo na jedzenie i pierdoły. A i dojazdy do tych wszystkich inspekcji będą cię drugie tyle kosztowały a firma i tak się wybroni. Bo jeśli ci napisali że reklamacja będzie rozstrzygnięta w możliwym najkrótszym terminie to mogą ci to zrobić nawet za rok. A ty im nie podskoczysz.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rafałkr » śr maja 27, 2009 12:53 pm

Chyba miałeś pecha, u mnie reklamacje przyjeli reklamację bez problemu. Pewnie każdemu producentowi zdażają się takie wpadku. Zawsze trezba pilnowąć swoich spraw ale ja mam z budvarem dobre wspomnienia. Teraz mają bardzo dobre ceny, masę rabatów i upustów. Zomaczcie sami www.budvar.pl

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr maja 27, 2009 1:35 pm

Rafałkr tak zachwalasz Budwar pomimo , ze musiałeś składać reklamację na ich okna? Przecież trąbisz na całym forum jaka to wspaniała firma...

kruk2
Małomówny
Małomówny

Post autor: kruk2 » czw maja 28, 2009 6:44 pm

Witam, reklamację złóż na piśmie i każ sobie pokwitować przyjęcie (z datą przyjęcia) lub wyślij za potwierdzeniem odbioru, jeżeli w ciągu 2 tygodni nie ma merytorycznej odpowiedzi na piśmie to reklamacja jest uznana - każdy rzecznik to potwierdzi. Masz prawo kupić szybę z wymianą w innej firmie i obciążyć ich fakturą, ale to z reguły wymaga pomocy prawnika - o zwrot kosztów kancelarii też można wystąpić - jeżeli jasno opiszesz swoje kolejne kroki w złożonej reklamacji to chyba nie będą ryzykować i szybę wymienią - bo kosztów i ,,smrodu" z takiej sprawy może być więcej. Jeżeli pęknięcie idzie faktycznie od uszczerbku spod listwy - reklamację powinni uznać. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob maja 30, 2009 11:01 pm

RafałKr,po mojemu to ci się woda w misce wzburzyła i teraz kombinujesz jak koń pod górkę żeby przy większej fali nie wypaść za burtę.Chłopie trzeba umieć przegrywać a nie tylko smarować się wazeliną.
Ps.Bez urazy dla wszystkich pracowników dbających o interes firmy w której działają.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

michaldubel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: michaldubel » wt cze 02, 2009 4:10 pm

Panowie nie rozumiem o co cały krzyk... koszt szkła jest na tyle niski, ze firma moze sobie pozwolic na wymiane 1 pakietu klientowi. To ze Klient jest zbywany to karygodne. pewnie postapiłbym tak samo i udał sie do rzecznika.

XXX
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: XXX » pn gru 13, 2010 8:18 pm

Ja również mam problem z oknami tej firmy i naprawdę przestrzegam przed zakupem .
Takie firmy już dawno nie powinny istnieć !

nicość
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nicość » śr gru 15, 2010 2:12 pm

Czym jest reklamacja – reklamacja jest żądaniem klienta kierowanym do producenta lub sprzedawcy, pozostającym w związku z niezadowoleniem jakością towaru, przede wszystkim żądaniem naprawy poprawienia usługi lub wymiany na towar wolny od wad, jak również żądaniem zwrotu pieniędzy za towar, bądź obniżenie ceny.

wieckowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wieckowski » pt lut 25, 2011 11:05 am

dziwne ..szacunek dla budvar..nigdy nie miałem z tą firmą problemów..okna mają fest ..profil elegancki wszystko zawsze ładnie pracuje .okucia ładnie zamocowane ..to już z dobroplast brałem okna to się działo
słupki krzywo przykręcone ..uchyl trzystopniowy nie działał bo nie haczy ..brałem z veka i tez miałem problem ale budvar pierwsza klasa...

NIEMIECKIE OKUCIA NIEMIECKIE PROFILE PIERWSZA KLASA .JAKOŚĆ TEŻ ...NIE WIEM NA CO TU NARZEKAĆ ..

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » pt lut 25, 2011 11:39 am

Taa... słupki przykręcone ;):):)
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

wieckowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wieckowski » sob lut 26, 2011 8:07 pm

słupki zgrzewane okno jak jeden monolit ..dla mnie numer 1

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 27, 2011 5:45 pm

a co przykręcane wylatują, odpadają czy co :?:
Swego czasu bo nie wiem jak jest teraz to u mnie w mieście sprzedający używali argumentu zgrzewanych słupków jako ich największy atut wmawiając klientom, że okna innych to rdzewieją w środku bo przez przykręcane słupki dostaje się tam woda :lol: Innego argumentu to nie mają czy co :?: Nie jednego klienta musiałem wyprowadzać z błędu do na wstępie gdy wchodzili do mnie na punkt to pytali o słupki. Wiedziałem od razu, że wizytacja po Budvarowa przyszła.

Zresztą temat BUDVARU był kilkukrotnie poruszany na forum i o słupkach też tam była mowa - zainteresowani wystarczy poszukać.
Zresztą nie tylko BUDVAR robi zgrzewane słupki.

wieckowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wieckowski » pn lut 28, 2011 6:31 am

ogolnie slupek zgrzewany super sprawa.swierza idea i tylko bede takie kupowal dla klientow okna ktore maja zgrzewany slupek..i co rozumiem kazdy klijent zadoowolny z takiego okna...ogolnie okna budvar maja w swojej masie jakas taka materie inną jak porownam np z dobroplat...w dobroplast wszystko jakos takie sztywne pękają zapiinki no ale z czym do niemieckich profili budavr...mercedes...

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » pn lut 28, 2011 8:30 am

Wieckowski co bierzesz?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn lut 28, 2011 8:55 am

wieckowski po Twoich wypowiedziach mam wrażenie, że Ty z oknami to masz tyle doświadczenia co ja z paleontologią
lub faktycznie coś :mrgreen:

nicość
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nicość » wt mar 01, 2011 7:54 am

Wieckowski - to chyba nastepny naganiacz tej firmy bud...r ktory na wiosne robi tu reklame - ale zapytam ty sam z siebie takim glupi czy ci zato placa

robert0511
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: robert0511 » śr mar 16, 2011 1:24 pm

Nie ma to jak zajadła i żarliwa obrona firmy o której krąży już wiele niedobrych informacji:):) Poprawcie jakość obsługi klientów a skończą się problemy - proste, napisał Darek.W
Darku a jakieś konkrety ?
Załóżmy hipotetycznie że szukasz pracy . Znajdujesz coś czego szukałeś i z czego będziesz zadowolony .Twój przyszły pracodawca mówi Ci ,,niestety nie mogę pana zatrudnić bo o panu krąży już wiele niedobrych informacji" Jakie byłoby twoje pytanie chyba nie trzeba pisać.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”