Jak to zrobic?

Jak to zrobic?

Postprzez Umberto » Cz kwi 27, 2006 11:26 am

Jak zmienic szybe zespolona w oknie drewnianym? Czy istnieje jakis sposób by nie zniszczyc listew przyszybowych? Czy jest jakas strona w sieci z instrukcja na ten temat? Prosze o podpowiedzi, wskazówki, porady.
Wśród homo sapiens Ludzie stanowią mniejszość
Pozdrawiam
Poweselam
Powodzenia
Umberto
Rozgadany
Rozgadany

.

reklama oknoAd

jak to zrobić

Postprzez tatko » Cz kwi 27, 2006 8:35 pm

http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewt ... &highlight

finlandia u niego znajdziesz pomoc

Bira- przeszlenia okna drewnianego? Czy Ty codziennie wymieniasz szybę w oknie PCW? Chcesz znac cene? W Warszawie - 120 zl za robote prawdziwego fachowca ktory nie zlamie najtrudniejszych listew i nie zostawi na nich najmniejszego sladu po wymianie.
A jesli chcesz zobaczyc to gratis - zapraszam do siebie - zrobie to bez najmniejszych obaw na Twoich oczach. A ryzyko polamania listew? Wkalkulowane - zapasowa zawsze mam na zapleczu, chociaz nigdy nie byla mi potrzebna.

tutaj jest na ten temat
pozdrawiam
tatko
Małomówny
Małomówny

Postprzez finlandia » Śr maja 10, 2006 7:37 am

tatko - dziekuje za uznanie i wiare w moja chec niesienia pomocy. Umberto - napisz mi na priv skad jestes - jesli gdzies dalej niz moja czesc Mazowsza to podam Ci dobry kontakt do specjalisty.
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez tasia » Śr maja 10, 2006 11:25 am

umberto: sprawa jest dosyć prosta choć nie polecam osobistego jej wykonywania ponieważ, później na położeniu dobrze silikonu polegniesz,

a więc trzeba na początek dokładnie wyciąc cały silikon z obu stron okna, następnie dobrą łopatką podważać listwy przyszybowe w mijscu wbijania gwoździ aby nie połamać listew, wymiany szyby, włożenie liste oraz ich przybicie sztyftami (bardzo ostrożnie aby nie pobić szyby) i silikonowanie, generalnie jak mowilem praca nieskompilkowana ale wymagająca dużej uwagi oraz wiedzy na temat silikonowania, pamiętaj też, aby przykleic uszelką do szyby - czego wielu producentów nie robi - a co powoduje często zaciekanie okien. Jeśli chcesz zatrudnić fachowca to daj znać na priv to podam ci namar w mazowieckiem i nie tylko!
tasia
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez rumburak » Pt maja 12, 2006 10:26 am

uszczelka przyszybowa w oknach drewnianych?
rumburak
Małomówny
Małomówny

Postprzez finlandia » Cz maja 18, 2006 9:25 am

Tak, uszczelka przyszybowa w oknie drewnianym takze wystepuje. Jest firma ktora to stosuje od dawna, a by uciac potencjalna krytyke dodam jeszcze ze ta firma ma na to aprobate techniczna.
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista

wymiana szyby w oknie drewnianym

Postprzez Tadeusz » Cz maja 18, 2006 12:18 pm

tasia napisał(a):umberto: sprawa jest dosyć prosta choć nie polecam osobistego jej wykonywania ponieważ, później na położeniu dobrze silikonu polegniesz,

a więc trzeba na początek dokładnie wyciąc cały silikon z obu stron okna, następnie dobrą łopatką podważać listwy przyszybowe w mijscu wbijania gwoździ aby nie połamać listew, wymiany szyby, włożenie liste oraz ich przybicie sztyftami (bardzo ostrożnie aby nie pobić szyby) i silikonowanie, generalnie jak mowilem praca nieskompilkowana ale wymagająca dużej uwagi oraz wiedzy na temat silikonowania, pamiętaj też, aby przykleic uszelką do szyby - czego wielu producentów nie robi - a co powoduje często zaciekanie okien. Jeśli chcesz zatrudnić fachowca to daj znać na priv to podam ci namar w mazowieckiem i nie tylko!

Ladnie to opisałeś - opisałas ale to nie jest tak do końca osoba ktora nie sylikonuje okien arobi to sporadycznie tylko to spaprze do tego jest potrzebny odpowiedni sprzęt a nie pistolet mechaniczny to samo ze sztyftami one śą wbijane w kanał z sylikonem przed nałozeniem i nie na prosto tylko łukowo to wymaga specjalistycznego pistoletu pneumatycznego to samo z ta uszczelką nakleja się ją na ramie skrzydła przed włożeniem i ustawieniem szyby ispełnia rolę dodatkowego dystansu
o naklejaniu na szybę nie słyszałem a jestem wtym ponad 25 lat. Nie obraż się ale twoja wiedza o tym temacie jest powierzchown a mówiąc dyplomatycznie. Tą wymianę powiniem zrobić fachowiec na warsztacie a nie osoba przypadkowa w warunkach poligonu to było dobre 20 lat temu
pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz
Małomówny
Małomówny

Re: wymiana szyby w oknie drewnianym

Postprzez JK » Cz maja 18, 2006 1:15 pm

Tadeusz napisał(a): to samo z ta uszczelką nakleja się ją na ramie skrzydła przed włożeniem i ustawieniem szyby ispełnia rolę dodatkowego dystansu
o naklejaniu na szybę nie słyszałem a jestem wtym ponad 25 lat.

Tadeusz , w moim rozumowaniu "finlandia" miał na myśli uszczelkę zamiast silikonu na styku listwy przyszybowej i szyby. Stosuje to w Polsce głównie "Urzędowski".
Czy jest to dobre rozwiązanie jest kwestią dyskusji . Różne osoby będą miały różne zdania.

Pozdrawiam
JK
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez Tadeusz » Cz maja 18, 2006 2:14 pm

z tego co wiem stosował od zewnatrz ale był okres że zaniechał stosowania czyżby obecnie wrócił do tego? to był taki dziwolšg który się nie przjšł bo akurat od strony wewnętrznej przy listwach stosował silikony . A to co napisałem to jest własciwie podładem pod szybę a nie uszczelkš ma gr3-5mm i winno byc stosowane we wszystkich oknach drewnianych wtedy szyba nie ma bezposredniego kontaktu z drewnem i po włozeniu szyby zespolonej odsadza jš od drewna przy zmiennych warunkach atmosferycznych inaczej kurczy sie szklo a inaczej pracuje drewno łacznikiem jest silikon . Nie ma na rynku uszczelki doszyb do okna drewnianego która by spełniała takie warunki jak w pcv na dzis stosuje się silikony ale to też nie jest najlepsze rozwiazanie. Ten kto to rozwišże technologicznie i praktycznie zarobi niezłš kasę. Na miarę wynalazcy silikonów wtedy znikły kity do okien - to była niezła udręka./Koniec/ Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz
Małomówny
Małomówny

Postprzez JK » Cz maja 18, 2006 2:35 pm

Tadeusz, polecam stronę

http://www.urzedowski.com.pl/oferta-okn ... rod_id=202

i nie stosował tylko stosuje, oraz nie od strony zewnętrznej tylko od strony wewnętrznej - samobójcą to nawet on nie jest.
Kierunek branży stolarki okiennej: Niestety jeden : DNO
JK
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez Tadeusz » Cz maja 18, 2006 4:43 pm

JK napisał(a):Tadeusz, polecam stronę

http://www.urzedowski.com.pl/oferta-okn ... rod_id=202

i nie stosował tylko stosuje, oraz nie od strony zewnętrznej tylko od strony wewnętrznej - samobójcą to nawet on nie jest.

Dziękuję
Tadeusz
Tadeusz
Małomówny
Małomówny

Postprzez arkady » So maja 20, 2006 7:40 pm

Witam prowadzę firmę zajmująca się serwisem okien i drzwi drewnianych i PCV. Wymiana szyby to usługa najzupełniej standardowa. Taka wymiana w oknie drewnianym zajmuje mi ok 40 minut z położeniem silikonu w oknie PCV ok 10 minut w zależności od wymiarów szyby. Nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze zbić szyby lub uszkodzić listewki. (aczkolwiek tego nie wykluczam, ryzyko zawodowe) Jeśli ktoś potrzebuje pomocy proszę o kontakt, mój email to fhugajos@o2.pl
arkady
Czytelnik
Czytelnik

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)