Sytuacja stolarki okiennej w 2018

sooszi
Czytelnik
Czytelnik

Sytuacja stolarki okiennej w 2018

Post autor: sooszi » czw lut 15, 2018 10:16 pm

Witam,

Na forum jestem nowy, a raczej nowo zarejestrowany aczkolwiek nie od dzisiaj je przeglądam.

Prosto z mostu zastanawiam się od dłuższego czasu nad rozpoczęciem własnej produkcji okien. Warunki do tego są (kujawsko-pomorskie) bo w okolicy jest paru producentów i dealerów, którzy nie słyną z najlepszej opinii publicznej. Palcami wskazywać nie będę ale przekręty w stosunkach zarząd - pracownik czy firma - klient są dosyć częste. Mimo to badanie rynku jeszcze przede mną i to w sumie od tego głównie wszystko zależy. Chciałbym tworzyć okienka na hurt, detal i przetargi a co przyszłość by przyniosła zobaczymy, bo stolarka (nie tylko okienna) interesuje mnie już jakiś czas.

Mam kilka pytań:
1. Czytałem podobny temat z 2009 roku gdzie to wielu ludzi narzekało na opłacalność produkcji. Jak mocno ta sytuacja uległa zmianie i czy w ogóle? Szukam tutaj informacji z pierwszej ręki od aktualnych producentów.
2. Jakie koszta na sam początek trzeba przewidzieć? Wiadomo ile kosztuje założenie spółki czy wynajem hali z biurem tylko chciałbym upewnić się że nic nie pominąłem i jeśli jakieś pobieżne zestawienie kosztów dostanę to będę wdzięczny.
3. Na co ostatnimi latami stawiają klienci? Drewno czy wciąż PCV?
4. Jakiekolwiek wskazówki i krytyka będą mile widziane.

Pozdrawiam

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Sytuacja stolarki okiennej w 2018

Post autor: komarko1 » pt lut 16, 2018 8:30 pm

Kaczyńscy przerzucili się na produkcję mebli - może tego spróbujesz ? :) tyle ,że do Wielkiego Kanionu trzeba wyjechać

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”