Strona 1 z 1

Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

: wt paź 31, 2017 2:07 pm
autor: dankow
Chodzi przede wszystkim o inwestycje związaną z budową hali produkcyjnej: stolarkę okienną, drzwiową czy meble na wymiar i generalnie meble.
Jest to inwestycja zwiększonego ryzyka, stąd pytanie i wątpliwości z tym związane.

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

: pn lis 20, 2017 8:09 pm
autor: Luna077
Według mnie jeśli masz tego typu wątpliwości to najlepiej będzie się skontaktować bezpośrednio z firmą, która wykonuje tego typu instalacje - http://www.eran.com.pl. Fachowcy, którzy na co dzień wykonują tego typu projekty na pewno odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, podpowiedzą jakie warunki trzeba spełnić i jeśli będziecie chcieli to wykonają dla Was projekt takiej instalacji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z prawem i będzie spełniało wszystkie wymagania. Informacja z pierwszej ręki z pewnością będzie najbardziej rzetelna.

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

: śr gru 06, 2017 2:01 pm
autor: emts
W tego typu budynkach mamy do czynienia przede wszystkim z ochroną mienia. A więc zanim podejmie się jakiekolwiek inwestycje związane z ochrona ppoż należy przeprowadzić analizę zagrożeń. Na tej podstawie projektuje się obiekt oraz określa jakie materiały oraz instalacje powinny być zastosowane, aby zmniejszyć ewentualne ryzyko związane z pojawieniem się pożaru oraz niekontrolowanym rozprzestrzenieniem się. Jest to bardzo szeroka tematyka i nie będę się teraz o tym rozpisywał. Odeślę do http://www.promattop.pl/pl-pl - namiar na firmę w która zajmuje się zarówno przeprowadzaniem analiz, doradztwem oraz rozwiązaniami w zakresie ochrony ppoz w różnego rodzaju budynkach wielkopowierzchniowych.

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

: sob gru 16, 2017 4:06 am
autor: Checeba876
Ochrona ppoż to wymogi ustawowe, kamera już nie wiec nie przesadzajmy :)

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

: śr gru 27, 2017 12:38 pm
autor: jerzyks
Ze swojej strony jeszcze dodam, że w budynku warto przeprowadzić jest audyt energetyczny o opcjonalnie pomiary elektryczne. Tak, są to dwie różne rzeczy, ale niezwykle istotne w codziennym funkcjonowaniu. Zwłaszcza audyt energetyczny który określi jakie jest zapotrzebowanie na energie cieplną. Pomoże również wyeliminować miejsca przez które ucieka najwięcej ciepła. O ostateczności chodzi o zmniejszenie kosztów eksploatacji.
Kolejna sprawa, to ocena zagrożenia wybuchem. Również niezwykle istotna sprawa, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z gazem lub innymi materiałami łatwopalnymi. Tego typu usługi wykonują np tutaj: http://enibe.pl/oferta