Remont (naprawa) okien pcv po 15 latach, czy warto?

Awatar użytkownika
ZbigniewMączka
Czytelnik
Czytelnik

Remont (naprawa) okien pcv po 15 latach, czy warto?

Post autor: ZbigniewMączka » pn paź 02, 2017 11:54 am

Jak w temacie, okna w profilu Panorama. Brak uszczelki zewnętrznej, ponoć taki był standard. Uszczelki na skrzydle zawijane na rogach. Klamki- pajęczynki pęknięć, 3 z 9 warto wymienić bo prawie sie złamały, ale lepiej by było wszystkie. Uszczelki przyszybowe od zewnątrz pokurczyły się i są dziury 2-3 cm w rogach, jednak tego sie nie da naprawić. Oweszem uszczelka jest do kupienia ale jeśli pęknie listwa to d... Sam tego tez nie zrobię. Najlepiej byłoby kupic nowe okna koszt ok 6600 plus parapety, na razie nie mam środków. Może jednak wydać 240 zł i kupić nowe uszczelki, z tą zewnetrzną. założyć klejąc na rogach, przesmarować okucia, wymienić klamki, a silikonem zapaćkać dziury przy szybach? A w między czasie zbierać na nowe. Jednocześnie myślę o zrobieniu w nich wentylacji, robiąc przerwę w uszczelkach na górze okna.

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: Remont (naprawa) okien pcv po 15 latach, czy warto?

Post autor: Time » pn paź 02, 2017 9:17 pm

Jeśli są nieszczelne to pewnie, warto zrobić kilka zabiegów, żeby polepszyć szczelność. Ale jak są w miarę szczelne to za dużo nie uzyskasz. Pewnie masz jeszcze w nich szyby 1,6 lub nawet 3,0 więc warto wymienić szyby i inne gadżety. Tylko, że dochodzimy do momentu kiedy bardziej opłacą się nowe okna niż ubieranie babci w suknie balową.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Remont (naprawa) okien pcv po 15 latach, czy warto?

Post autor: komarko1 » śr paź 25, 2017 7:41 pm

koszt uszczelek to rząd 1,5 zł/mb max (potrzebujesz ponad 160 mb ?
silikon - 15 zł + smar 5 zł , klamki to tak po 3=5 zł/sszt
szyby jeśli sa szczelne to k=1,1-1,3 (1,6 to szyby bez powłoki) więc bez obaw
współczynnik całego okna pewno na poziomie 1,5-1,6 a kupując nowe super extra będziesz miał wsp 1,3 (no chyba że inwestujesz w trzyszybówki)
acha - dodaj jeszcze z 3 szt nawiewników po 30 zł z alledrogo - nie wycinaj uszczelek tytułem nawietrzania !!!
Będziesz miał za 400 zł okna działające a za 6200 zł będziesz dogrzewał mieszkanie
Wiem,wiem że pierwsze okno będzie naprawiane trzy dni,ale następne pójdzie łatwiej

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”