Prawda o nawietrzakach!!! ( Nawiewnikach )

rozala27
Czytelnik
Czytelnik

Prawda o nawietrzakach!!! ( Nawiewnikach )

Post autor: rozala27 » wt gru 04, 2012 10:46 am

Pół roku temu, przeprowadziłem się z domu do nowego bloku i powiem Wam prawdę ten kto wymyślił system wymiany powietrza powinien siedziedź w więzieniu.
Ten cały pic na wodę o szybach 0,5 ilościach komór w profilu, systemach uszczelek itp...wystarczy jedna dziura w ościeżnicy, jedna dziura w skrzydle i całe U w oknie o d... rozbić.

oknoAD

rozala27
Czytelnik
Czytelnik

Re: Prawda o nawietrzakach!!! ( Nawiewnikach )

Post autor: rozala27 » wt gru 04, 2012 5:00 pm

I co Panowie fachowcy nikt nie może, dać odpowiedzi o cudownych właściwościach nawiewników.
Podobno na wszystkim się znacie...?

rozala27
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rozala27 » wt gru 04, 2012 5:06 pm

Chodzi o to, że zimne powietrze zapieprza aż miło, a niema to nic wspólnego z izolacją termiczną, co wy na to...?
Pytanie dotyczy największych znawców branży okienej, którzy mają na wszystko odpowiedź, a tu d..a

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr gru 05, 2012 8:52 am

Daj jakieś fakty - temperature, wilgotność itp.
Bo na razie to nie PRAWDA, a tylko Twoja ocena.

mwaw
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mwaw » śr gru 05, 2012 9:21 am

Witam.
Może być tak, że nawietrzak jest wadliwy, zabrudzony przez co się nie zamyka lub jest automatyczny - sterowany na wilgoć, a w nowym mieszkaniu, gdzie wszystko schnie jest po prostu wilgotno. Wszystko się zgadza, szyba ma parametr U=0.5 ale patrzmy na całe okno, a tu już U jest uzależnione od rozmiaru okna. Poza tym, życzę powodzenia, jeśli chciałby Pan zamknąć wszystko szczelnie. Wilgoć to największe zło, jakie może nas spotkać. Wilgotne powietrze wolniej się nagrzewa, a co gorsze, wilgoć wchodzi do pianki, przez co izolacja termiczna okna (nie samej szyby) spada drastycznie z 0,6 nawet do ok 2. Idealnym połączeniem jest jeden nawietrzak - dobry np"aereco" + ciepły montaż okna z zastosowaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Poza tym - WIETRZYĆ dwa razy dziennie, trzeba zrobić przeciąg na 5-10 min, aby wymienić powietrze.

Prosiłbym o mniejszy atak na sprzedawców, doradców. Tak naprawdę, czy obecne technologię są praktyczne - dowiemy się za 10-15 lat, jednak trzeba działać aby obniżać koszty utrzymania budynku.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr gru 05, 2012 10:24 am

Wczoraj w nocy napisałas post, a dziś od rana atakujesz forum, że milczy.
Czego oczekujesz? ze CI je zakleimy taśmą? Sama to zrobisz.
A kto powiedział, że przez nawiewnik ma wpadać powietrze, które będzie ciepłe? Bądź odważna i powiedz nazwę firmy, w której sprzedano Ci taką bajkę?
Nawiewnik to nie rekuperator. Jego zadaniem jest wpuszczać świeże powietrze, które ma się ogrzać za Twoje pieniądze.

Z drugiej strony - po grom Ci okna z szybą 0,5 i nawiewnikiem, jak nie masz wentylacji mechanicznej? Inwestycja w lepsze okna wg mnie była nietrafiona - można było lepiej spożytkować te pieniądze.
I jeszcze jedno - nawiewniki zostały "wymuszone" przepisami prawa i swoje żale skieruj do firm, które to wylobbowały. Montuję je średnio raz na rok. W ub tyg. też sie trafiło - Klient chciał je koniecznie użyć, bo miał problemy z odbiorem inwestycji przez straż pożarną.

A już tak całkiem rozsądnie - świeże powietrze jeszcze nikogo nie zabiło. Jeśli masz dobrze dobrane nawiewniki do pomieszczeń, to nie powinnaś odczuwać aż takiego dyskomforu.

Ja podtrzymuję swoje zdanie - nawiewnik to kontrolowana dziura w oknie.

oknoAD

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » śr gru 05, 2012 10:45 am

Pytania podstawowe:
1. ile pomieszczeń masz w mieszkaniu/domu?
2. w ilu pomieszczeniach masz kratki wentylacyjne (kominowe)?
3. w ilu pomieszczeniach zaisnatlowane masz nawiewniki?
4. czy posiadasz kuchnie/termę gazową?
Nasuwają mi sie kolejne pytania ale nieche ciebie zanudzać.
Nawiewniki mają za zadanie wspomagac wentylację grawitacyjną.
Jeżeli na całe mieszkanie zostosuję nawiewnik tylko np. w pomieszczeniu kuchennym, to jak masz bardzo szczelne okan w pozostałych pomieszczeniach + bardzo szczelne drzwi wówczas całe powietrze potrzebne do poprawnego funkcjonowania wentylacji grawtiacyjnej będzie dostarczane przez ten jeden nawiewnik !!!
fizyki nie oszukasz....
Pozdrawiam Wojtys

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr gru 05, 2012 10:58 am

Ale sprzedawca mógł oszukać... bo udawanie, że się człowiek na czymś zna (kiedy jest inaczej), to dla mnie oszustwo..

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » śr gru 05, 2012 8:41 pm

Finlandia piszesz że montujesz nawiewniki raz na rok.Dziwna sprawa skoro piszesz :Ale sprzedawca mógł oszukać... bo udawanie, że się człowiek na czymś zna (kiedy jest inaczej), to dla mnie oszustwo..
Rozumiem że ty się znasz . Sprzedając stolarkę okienną to ty jako sprzedawca informujesz klienta o obowiązujących przepisach dotyczących montażu nawiewników okiennych. Jeżeli klient ma wentylację grawitacyjną ma obowiązek zainstalować nawiewnik okienny w trakcie wymiany stolarki okiennej lub podczas montażu nowej stolarki.(nawiewników okiennych nie montujemy jeżeli jest zastosowany nawiewnik podokienny lub jest zastosowana wentylacja mechaniczna) . Producenci przerzucili odpowiedzialność na sprzedawców bo oni nie wiedzą jak jest wentylacja w danym budynku.To dealer zamawia okna . Jest to wybieg producenta ( w Polsce wentylacja grawitacyjna to ok.90%) A le producent mówi ja robię szczelne bo może jest mechaniczna wentylacja.Zajmuje się montażem nawiewników okiennych i jeżeli mam zlecenie na montaż w nowo zamontowanej stolarce, nalegam aby klient żądał założenie nawiewnika przez sprzedawcę stolarki.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr gru 05, 2012 10:01 pm

rozala27 pisze:Pół roku temu, przeprowadziłem się z domu do nowego bloku i powiem Wam prawdę ten kto wymyślił system wymiany powietrza powinien siedziedź w więzieniu.
.
Przygotuj stosowny wniosek , będę pierwszym który się pod nim podpisze !

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw gru 06, 2012 12:06 am

rozala27 pisze:I co Panowie fachowcy nikt nie może, dać odpowiedzi o cudownych właściwościach nawiewników.
Podobno na wszystkim się znacie...?
Tutaj jest dobrowolne forum P. ROZALA27, a nie ekspres szybkich odpowiedzi, zwłaszcza na pytanie z góry postawioną tezą. ROZALA27 wie, że zwraca się do „prawdopodobnie znających się na wszystkim” a tutaj spotkał go zawód bo używając jego ulubionego zwrotu........................d..a.
Jeżeli ktoś myśli, że uzdrowimy poglądy i ochronimy Klientów, przed kupowaniem przez nich pocztą pantoflową rewelacyjną choć poufnie przekazywaną wiedzę o oknach - TO JESTEŚMY W BŁĘDZIE. Stąd nie dziwmy się, że Klient oczekuje natychmiastowej odpowiedzi od grona fachowców i czuje się jej brakiem niedowartościowany - oczekiwał na natychmiastową odpowiedź, bo ta rewelacyjna informacja (wina nawietrznika) zaraz przestanie być aktualna i ważniejsze będzie:
- profil 2 komorowy czy 5 komorowy,
- zestaw dwu szybowy czy trzy szybowy,
- PVC, drewno, a może ALU,
- .....................................

Pretensje ROZALA27 zaraz skojarzyły mi się z wypracowaniem Jasia nt. noweli B.Prusa i niech mu to wystarczy.
"..................................
Na ciele Rozalki pojawiły się sine plamy. Wówczas kobieta posłała po Grzegorzową. Zapłaciwszy znachorce sześć groszy matka dziewczynki, poprosiła o radę.
............................................................................................................................................................
Kobiety umieściły dziewczynkę na sosnowej desce i zaczęły wsuwać do pieca na rozżarzone węgle. Rozalka, gdy poczuła gorąco, ocknęła się i zaczęła wołać: „Matulu, co wy ze mną robicie?”, lecz zebrani uciszali ją tylko, nazywając głupią oraz tłumacząc, że wyjdzie jej to na zdrowie. Wsunęli ją do połowy, choć rzucała się i chwyciła matkę za szyję, krzycząc wniebogłosy: „A dyć wy mnie spalicie, matulu!”, ale „uzdrawiania” nie przerwano...................".............. i d..a !!! :cry: :roll: :!:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw gru 06, 2012 10:49 am

Szczeblina pisze:... Sprzedając stolarkę okienną to ty jako sprzedawca informujesz klienta o obowiązujących przepisach dotyczących montażu nawiewników okiennych. Jeżeli klient ma wentylację grawitacyjną ma obowiązek zainstalować nawiewnik okienny w trakcie wymiany stolarki okiennej lub podczas montażu nowej stolarki.(nawiewników okiennych nie montujemy jeżeli jest zastosowany nawiewnik podokienny lub jest zastosowana wentylacja mechaniczna)...
Wg mojego stanu wiedzy przepisy mówią o odpowiednich urządzeniach nawiewnych w oknie LUB INNEJ PRZEGRODZIE. Dla mnie to oznacza, że nie ma obowiązku stosowania nawiewników okiennych.

rozala27
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rozala27 » czw gru 06, 2012 4:07 pm

Gadamy, gadamy i nic z tego nie wynika...
To może Użytkownik FINLANDIA, powie czym różni się dziadowski nawietrzak ( czyli kawałek plastiku na skrzydle i ramie ) od starego systemu wymuszania obiegu powietrza ( WYCIĘCIE KAWAŁKA USZCZELKI ).
Chodziło mi o jedno, montowanie pseudo nawiewników do nowych mieszkań jest zbrodnicze. Ja potrafię zakleić otwór pod frezem, ale ubytki ciepła dla zwykłego Kowalskiego są ogromne. Chciałabył też zwrócić uwagę Panu FINLANDIA żeby się nie bulwersował, przecież udziela się na każdym forum związanym z oknami i dla każdego ma dobrą radę ( swoją drogą kiedy Ty pracujesz ? )

rozala27
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rozala27 » czw gru 06, 2012 4:13 pm

Przepraszam,
Nie doczytałam wszystkich postów (Ja podtrzymuję swoje zdanie - nawiewnik to kontrolowana dziura w oknie.) Finlandia sorry...
Mi chodzi tylko, iż kultywujemy dziadostwo naszych władz.

mwaw
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mwaw » pt gru 07, 2012 9:15 am

Nie do końca. "Kowalski" powinien po prosu dbać o utrzymanie prawidłowej wilgotności w pomieszczeniu. Wtedy nie ma problemu z laniem wody po oknach, czy grzybem. Jednak Kowalskiemu ciężko jest wytłumaczyć konieczność wietrzenia pomieszczeń, bo jak to, "w mróz otwierać okna?!", "i to jeszcze robić przeciąg" Po to są nawietrzaki. FINLANDIA ma rację, nie nawietrzak powinien być w jednej przegrodzie na pomieszczenie. Do tej pory spotkałem się z jednym, nowym blokiem - Osiedle SASKA Warszawa, gdzie nawietrzaki są w ścianie, ale też tylko w salonie....

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » pt gru 07, 2012 9:18 am

Rozala27
a czym się różni Twoje piękne nowe pachnące mieszkanie do jaskini z przed wieków?

Tak samo z nawiewnikiem i dziurą w oknie zadanie to samo tylko forma ładniejsza, zbadana, zmierzona i ucywilizowana.
A dlaczego tak dużo goryczy wypływa z Twoich wypowiedzi rozala27 uwierz mi że ta "dziura" w oknie (jeśli zrobiona świadomie rozważnie) może CI życie uratować. Bez niej w pewnym momencie wytworzy się podciśnienie i kratki wentylacyjne zamiast wyciągać będą wdmuchiwały powietrze .. w najlepszym razie z zapachem grochówki od sąsiada w najgorszym CO2 i tu się pojawia wartość wspomnianej "dziury"

Nie wiem do końca czego dotyczy problem czy chodzi o to ze dmucha zimne powietrze?
Czy chodzi o to że nie rozumiesz "nonsensu" okna U0,5 i "dziura" - to akurat łatwo wytłumaczyć powietrze suche "Świerze" szybciej się nagrzewa niż wilgotne "stare" dlatego to taki paradoks musisz dostarczyć zimnego powietrza by było ciepło :)

Może męczy Cię mało skomplikowane urządzenie pod tak dumnie brzmiącą nazwą (choć jeśli jest higrosterowany cały czas jestem pod wrażeniem pomysłowości producenta).

Napisz w jakich pomieszczeniach masz te nawietrzaki jakiej firmy może zrób fotkę i wklej - postaram się coś podpowiedzieć zanim jak ktoś proponował po prostu je zakleisz :)

ps
a jak masz w łazience ... to idź do administratora budynku i kopni go w d.... :D
Dwa razy koła nie wymyślisz...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob gru 08, 2012 10:41 am

Zgadzam się.
Nawiewnik powinien być zamontowany ŚWIADOMIE I ROZWAŻNIE.
Ktoś zadbało to, by w przepisach pojawiła się konieczność ich stosowania (chyba juz w tych firmach zacierali ręce licząc na kilkuste procentowe wzorsty sprzedazy), ale nikt nie zadbal o wystarczającą edukację. Bo szybkich szkoleń w firmach czy ulotkach nie można nazawać edukacją.
Wg mnie najlepszą wiedzę w tym zakresie ma architekt. Tak, wiem że on nie ma wpływu na to co zrobi w swoim domu Inwestor, ale dobry projekt powienien przewidywać i taką alternatywę. W końcu kto ma lepszą wiedzę? No i cudowni, niewidzialni kierownicy budowy - oni legalizują wszystko swoim podpisem. Ale tu chyba jeszcze bardziej ma zastosowanie powiedzenie "ile kosztuje, tyle jest warty".

Ps. Praca? Hmm.. powiedzmy że w wolnej od forum chwili.

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » ndz gru 09, 2012 3:34 pm

Wg mojego stanu wiedzy przepisy mówią o odpowiednich urządzeniach nawiewnych w oknie LUB INNEJ PRZEGRODZIE. Dla mnie to oznacza, że nie ma obowiązku stosowania nawiewników okiennych.[/quote]
Finlandia jak dokonujesz pomiaru u klienta to jesteś w stanie stwierdzic czy ma urządzenie nawiewne w INNEJ PRZEGRODZIE .Jak nie ma to zakładasz w oknie .Klient zleca wykonanie usługi remontowej na wymianę okna a nie remontuje PRZEGRODY. Dlatego w przetargach na wymianę okien zawsze są teraz uwzględniane nawiewniki okienne.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » ndz gru 09, 2012 8:11 pm

Nie jestem wrogiem nawiewników. Nie jestem ich wielbicielem.

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » śr gru 12, 2012 2:47 pm

Się rozala27 napłakała, napłakała, opieprzyła nas wszystkich i z uśmiechem zapomniała o temacie uznając go za załatwiony...

.... to jest właśnie rasowy przykład nowo bogactwa, metamorfozy w stylu z chłopa pan... jak mnie drażni taki styl bycia traktowanie ludzie po tej (klient) i po tamtej (sprzedawca) stronie barykady. Do tego ta charakterystyczna nomenklatura "... przeprowadziłem się z domu do nowego bloku.." ta informacja czy zwrot mówi mi tylko tyle ..mam 400 tyś kredytu jestem panią i zobacz na co mnie stać....

Więc apeluję do nas wszystkich jeśli jesteśmy klientami bądźmy godni i uprzejmi dla sprzedawcy, jeśli jesteśmy właścicielami nie traktujmy handlowca jak psa co go zawsze kopnąć w d... można... szanujmy montażystów, sprzątaczki, szanujmy pracę i zawód innych bo role w życiu dynamicznie się zmieniają..

Tylko tak można przerwać to błędne koło pozerstwa jaki klasyczny przykład dała autorka postu...
Dwa razy koła nie wymyślisz...

oknosystem.pl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: oknosystem.pl » czw gru 13, 2012 2:00 pm

Dzień dobry,
niedawno chyba coś na to zaradzono: http://www.internorm-krakow.pl/nowosc.php?id=1
Pozdrawiam
JarekM

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pn gru 17, 2012 11:35 am

rozala27 pisze:Przepraszam,
Nie doczytałam wszystkich postów (Ja podtrzymuję swoje zdanie - nawiewnik to kontrolowana dziura w oknie.) Finlandia sorry...
Mi chodzi tylko, iż kultywujemy dziadostwo naszych władz.
Cóż dązymy do coraz cieplejszych okien, ale świadomośc tego, że aby grawitacja zadziałała to powietrze musi sie jakąs szczeliną dostać (wywiewnik, nieszczelne okno, dziura w ścianie itp) i musi wylecieć (kratka wentylacyjna).
I rozala za nic w świecie tego nie zmienisz. I dzięki bogu sa jeszcze strażacy, którzy pod bublem na budowie się nie podpiszą. Zużyte powietrze i tak musisz wymienić, obojętnie w jaki sposób.
A kiedys nie było tego problemu, bo przez stare okna wiało az miło. i nikt nie narzekał.
rozala77 - zaproponuj ministerstwu montowanie wentylacji mechanicznej w każdym domu, a klienci na pewno cie poprą i z chęcią wezmą na siebie koszt montowania tej instalacji w cenie zakupu mieszkania. Ale będzie Ok, bo nie ma dziury w oknie.
możesz zamontowac u siebie także Rensona . Ładniejszy, schludniejszy, droogii. Ale nie zrobi dziur w ramie okna. Uw tego nawietrzaka to 2,7 W/Km2.
http://www.youtube.com/watch?v=5X3qZEU0yFQ

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogniotrwaly » pt gru 21, 2012 12:41 pm

Ja zamawiając okna świadomie upierałem się przy nawietrzniku w każdym pokoju.
Otwarte są prawie wszystkie (4) całą zimę i jakoś specjalnie nie odczuwam żebym miał mrozy w pokoju.
Niestety nadal są ludzie którzy nie rozumieją, ze tyle powietrza ile wyciągnie np piecyk gazowy musi zostać wpuszczone do pomieszczenia.
W moim bloku na 55 mieszkań gdzie 90% stolarki jest wymienione tylko ja mam nawietrzaki. Kiedyś poszliśmy na spacer z żoną i z ciekawości patrzyliśmy czy takich "nawiedzonych" jak ja jest więcej.... na 20-30 miniętych bloków z wymienioną stolarką nie było nawietrznika......
A po co nawietrznik? 2 tygodnie temu miałem prany cały dywan i kpl wypoczynkowy w jednym pokoju. Tylko przez pierwsze 2-3 godziny miałem na samym dole szyby trochę kropli wody potem spokój. A całość w sumie schła 2 dni i to na dworze były mrozy, a nie lato.
Więc nie rozumiem tych bulwersów koleżanki...

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » sob gru 22, 2012 9:52 pm

Cóż dązymy do coraz cieplejszych okien, ale świadomośc tego, że aby grawitacja zadziałała to powietrze musi sie jakąs szczeliną dostać (wywiewnik, nieszczelne okno, dziura w ścianie itp) i musi wylecieć (kratka wentylacyjna).
I rozala za nic w świecie tego nie zmienisz. I dzięki bogu sa jeszcze strażacy, którzy pod bublem na budowie się nie podpiszą. Zużyte powietrze i tak musisz wymienić, obojętnie w jaki sposób.
A kiedys nie było tego problemu, bo przez stare okna wiało az miło. i nikt nie narzekał.
rozala77 - zaproponuj ministerstwu montowanie wentylacji mechanicznej w każdym domu, a klienci na pewno cie poprą i z chęcią wezmą na siebie koszt montowania tej instalacji w cenie zakupu mieszkania. Ale będzie Ok, bo nie ma dziury w oknie.
możesz zamontowac u siebie także Rensona . Ładniejszy, schludniejszy, droogii. Ale nie zrobi dziur w ramie okna. Uw tego nawietrzaka to 2,7 W/Km2.
http://www.youtube.com/watch?v=5X3qZEU0yFQ[/quote]

Zgadzam się z tobą w 100%. Finlandia jednak nie rozumie lub nie chce zrozumieć jak działa wentylacja grawitacyjna.
Kratka wentylacyjna jest po to aby wyciągać zużyte powietrze .Jak nie ma nawietrzaka to równie dobrze możemy ją zamurować . Nawiewnik powietrza nawiewa powietrze aby mogła działać wentylacja grawitacyjna. Kominiarze jak ktoś zgłasza problem z wentylacją ( nie ciągnie lub jest ciąg zwrotny) najpierw się pytają czy masz nawiewnik .

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » sob gru 22, 2012 9:54 pm

Do admin. Posiadam ponad 20 wpisów .
[red. Tomasz: dodaje Pana do grypy bez konieczności akceptacji postów]

Kosho
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kosho » wt wrz 01, 2015 8:15 am

Ja tam nie mam takich przeżyć. Mam zamontowany nawietrzak w oknach i jestem zadowolony. Wszystko zależy chyba od tego jaki fachowiec wykonywał robotę.

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » śr wrz 09, 2015 2:55 pm

ja coraz częściej spotykam świadomych klientów, którzy rezygnują z nawiewników nawet kosztem refundacji !
sama miałam wątpliwą przyjemność mieszkać w szczytowym mieszkaniu (nowszy, deweloperski blok) gdzie były nawiewniki i wiatr nimi gwizdał aż miło było posłuchać :wink:
wiadomo, że czasem nie ma innego wyjścia i nawiewnik powinien być zamontowany, ale dla mnie sprzedać/kupić okno 7 kom z Uw ok 0,8 z nawiewnikiem to głupota. Jakikolwiek on by nie był drogi i fantastyczny.
co do roszczeń klientów : warto mieć taką formułkę przygotowana do zamówień klienta. myślę, że większość przezornych firm się tak zabezpiecza od dawna.

Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tanatos » sob wrz 26, 2015 9:54 am

Witam Serdecznie

Jeżeli szukacie porządnego systemu wentylacji zapraszam do siebie , każdy znajdzie coś dla siebie .
info na oknonet lub www.ewtg.pl

Odpowiednik Rensona jednak w znacznie korzystniejszym poziomie cenowym .
Dobry nawiewnik na ramowy lub na szybowy z automatycznym przymykiem ciśnieniowym nie będzie gwizdał , dostarczy dokładnie tyle powietrza ile powinien a w razie czegokolwiek po prostu go zamykamy. Oczywiście nie osłabiamy , nie niszczymy stolarki okiennej ( ramy czy skrzydła ) . A konstrukcja z wariantem akustycznym bądź izolacyjnym spełni oczekiwania odbiorcy.

Oczywiście za to trzeba troszkę więcej zapłacić - ale finalnie dzięki dobrze dobranej wentylacji zaoszczędzimy na ogrzewaniu . Nie trzeba osuszać wiecznie powietrza by go następnie podgrzać.

Myślę że powinniśmy uzgodnić iż standardowy frezowany mechanizm wymiany powietrza nie ma nic wspólnego z prawdziwą wentylacją.
A uszkadzanie ram / skrzydeł to po prostu zbrodnia na stolarce.

Pozdrawiam - starych forumowiczów.

Tanatos

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pn wrz 28, 2015 8:47 am

Krzysiaaaaaa!!!!!!! :D

Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tanatos » pn paź 05, 2015 10:32 am

Cześć :)

Dawno cię nie słyszałem ani widziałem :) i pozdrów brejdaka .

bozenab
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bozenab » czw lip 21, 2016 4:55 pm

Nie miałam wcześniej w domu systemu klimatyzacji i denerwowała mnie wiecznie panująca duchota. Dopiero niedawno z mężem zrobiliśmy modernizację domu i zainstalowaliśmy przewody elastyczne, a w salonie dodatkowo anemostaty http://www.centrumklima.pl/pl,produkty- ... awory.html. Od razu lepiej, powietrze dużo świeższe. Tyle, że musieliśmy się do klimatyzacji przyzwyczaić, początkowo łapało nas przeziębienie non stop.

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » pt lip 22, 2016 4:37 pm

rozala27 pisze:Pół roku temu, przeprowadziłem się z domu do nowego bloku i powiem Wam prawdę ten kto wymyślił system wymiany powietrza powinien siedziedź w więzieniu.
Ten cały pic na wodę o szybach 0,5 ilościach komór w profilu, systemach uszczelek itp...wystarczy jedna dziura w ościeżnicy, jedna dziura w skrzydle i całe U w oknie o d... rozbić.
Jakim trzeba być desperatem by przeprowadzać się z domu do bloku? Już sam ten fakt budzi wątpliwości co do rozumienia prawa, które napisane jest w tym względzie nie dla idiotów a po to by zapobiegać nieszczęściom. http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/w ... ,id,t.html
Zawsze można do nawietrzaka włożyć podpaskę( czystą) i żyć w zgnojonej atmosferze by dzieci mogły zachorować od czającej się za szafą pleśni czy grzyba.
http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-l ... rzez-plesn
Acha. Wystarczy jedna dziura w oknie skrzynkowym (starym) i 2 tony węgla więcej.
Następnym razem, przed zalogowaniem do serwisu(jakiegokolwiek) należy włączyć funkcję myślenia.

kasio121
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: kasio121 » ndz sie 28, 2016 9:11 pm

Ja osobiscie nie mam tych nawiewników w oknach i nie wiem czy to potrzebne. Czy ja mam to montować? Nie mam i nie chce mieć...
Pozdrawiam

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » ndz wrz 25, 2016 11:27 pm

kasio121 pisze:Ja osobiscie nie mam tych nawiewników w oknach i nie wiem czy to potrzebne. Czy ja mam to montować? Nie mam i nie chce mieć...
Nawiewniki są potrzebne. Przy takiej szczelności domów jaka jest teraz należy jakoś dbać o wymianę powietrza w domu i nie ma nic lepszego niż nawiewniki. Ja mam samodzielne (okna Fakro), do tego jeszcze markizy w celu lepszej izolacji cieplnej (w lato chłodniej, zimą cieplej). Bez wymiany powietrza będziesz miał duchotę, szczególnie w zimę, gdy okien się raczej się nie otwiera.

pawelstolik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawelstolik » wt wrz 27, 2016 9:23 am

cloude pisze:
kasio121 pisze:Ja osobiscie nie mam tych nawiewników w oknach i nie wiem czy to potrzebne. Czy ja mam to montować? Nie mam i nie chce mieć...
Nawiewniki są potrzebne. Przy takiej szczelności domów jaka jest teraz należy jakoś dbać o wymianę powietrza w domu i nie ma nic lepszego niż nawiewniki. Ja mam samodzielne (okna Fakro), do tego jeszcze markizy w celu lepszej izolacji cieplnej (w lato chłodniej, zimą cieplej). Bez wymiany powietrza będziesz miał duchotę, szczególnie w zimę, gdy okien się raczej się nie otwiera.
My też podczas remontu wybraliśmy Fakro (nieco droższe, ale już wiem ze lepsze) i jesteśmy zadowoleni. Okna tylko z nawiewnikiem - http://www.velset.pl/81.okna-uchylno-ob ... -v-u3.html Jakby ktoś chciał drewniane to polecam. Wiem, że są tańsze, ale warto chyba postawić na jakość? To ma być przecież na lata :) Pozdrawiam.

Redabolada
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Redabolada » pn cze 12, 2017 8:53 am

No i dalej nie wiem czy montować te nawiewy czy nie. U mnie w domu mam nieocieplony strych i wychodzi wilgoć w rogach domu (dom typu kostka 75 rok). Zasnatawiam się czy nawiewy czy ocieplenie strychu? Ktoś pomoże?

EkoPlast
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: EkoPlast » śr lip 19, 2017 8:45 am

Wszystkie rozwiązania mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Kontrolowana wymiana powietrza w pomieszczeniach i to bez przeciągu jest możliwa dzięki zamontowaniu nawiewników. Nie jest to duży koszt. Te wyposażone w system dopasowujący działanie do wilgotności powietrza w pomieszczeniu są dodatkowo dużym udogodnieniem. O nawiewnikach higrosterowanych możesz dowiedzieć się więcej na http://eko-plast.com.pl/okna_pcv_nawiewniki
Okna PCV - Eko-Plast Częstochowa

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”