Salon sprzedaży okien

Salon sprzedaży okien

Postprzez radek323 » Śr sty 04, 2012 3:50 pm

Witam serdecznie,
Zastanawiam sie nad otwarciem salonu sprzedaży okien. Chcialbym dowiedziec sie od czego zaczac? Czy ktoś mogłby mi w tym pomoc.
Jak wyglada sprawa finansowa na otwarcie i czy wogole jest to dobrym pomyslem. Mieszkam w wojewodztwie mazowieckim.

Pozdrawiam
radek323
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: Salon sprzedaży okien

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Cz sty 05, 2012 10:37 am

Przyjacielu, rynek już więcej tego nie przyjmie.
W Polsce jest za dużo, jak na te czasy producentów okien (czytaj z PVC), nie mówiąc już o sprzedawcach.
Konkurencja jest bardzo duża. Producenci i sprzedawcy nie zarabiają, a traci głównie klient ostateczny, bo każdy oszczędza na kosztach materiałów i robocizny.

Finansowanie!!!!
Nikt ci tego nie dofinansuje. Producent na pewno nie, a dotacje unijne i z biur pracy już dawno wyschły.
Trzeba by włożyć "furę" własnych środków i do tego mieć dobra - naprawdę dobrą - ekipę montażową, aby móc walczyć na rynku jakością.

To wszystko jednak, w tych czasach, to utopia.

Konkludując, zdecydowanie odradzam ten biznes. Rozpoczynanie teraz? Gdybym miał to zrobić osobiście (branżę nieźle znam) na pewno nie.
Nie jestem z mazowieckiego - gdyby ktoś mi zarzucał, że nie chcę dopuścić konkurenta do rynku. :)

Pozdrawiam.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez zbyflo » Cz sty 05, 2012 7:50 pm

Jak juz chcesz to robic proponuję zacząc od pracy w branzy np.jako przedstawiciel lub sprzedawca w innym salonie.Unikniesz wielu błedów i zaoszczędzisz duzo kasy poznając rynek pracując u innych.Taka przebyta praktyka pozwoli Tobie bardziej i obiektywnie ocenic rynek i umocnic Twoją cheć pracy właśnie w branzy okiennej
zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Ramzes3 » Cz sty 05, 2012 8:53 pm

wszystko zależy od tego na jaki region trafi i jaka będzie na nim konkurencja, czy trafi z ofertą i jej ceną i jakością pod właśnie tego konkretnego lokalnego klienta, na dzisiaj w Polsce są miejsca gdzie sprzedają się tylko tanie śmieci pvc i to też trudno sprzedać, bo ludzie mają mało pieniędzy i są takie miejsca gdzie ludzie kupują stolarkę drewnianą i to w mahoniu lub dębie, bo w sosnę nie wierzą, a mają kasę więc ich stać, dobrze przemyślana oferta i dobrze wybrany rynek to już połowa sukcesu w tej branży, potem zostaje tylko dobrze zamontować i kaskę skasować, bo z tym też czasami różnie w Polsce bywa teraz :lol:
Ramzes3

Postprzez Szerszel » Pt sty 06, 2012 4:26 pm

Nie wiem czy jesteś z mojej części mazowsza czy innej ale wszędzie jest pewnie podobnie :| jak nie możesz liczyć na klientów z polecenia to na nowych nie wyżyjesz a inwestycje są obstawione albo za marne grosze i wielkie ryzyko wtopienia. Klient mazowiecki też jest wymagający i szczwany
Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Ramzes3 » Pt sty 06, 2012 7:56 pm

dobrze to ująłeś Kolego Szerszel, na dzisiaj zupełnie nowa firma bez układów lub renomy (polecających ją byłych i zadowolonych klientów) w tej branży to duże ryzyko i z samego pvc raczej nie wyżyje, trzeba się brać na dużo szerszy asortyment, a poza tym wpakować masę kasy w promocję i reklamę, bo bez tego świeża, nieznana firma ma marne szanse na rynku. Na dzisiaj ze stolarki pvc w Polsce dobrze żyją Ci co mają duże układy gdzie trzeba lub zwyczajnie całość sprzedaży robią na Zachód Europy, to już dotyczy także producentów pvc, bo bez sporego eksportu żadna duża fabryka w Polsce nie ma szans, stąd tak intensywnie wszyscy znani producenci pvc tworzą sieć sprzedaży w Zachodniej Europie, a nie rozwijają jej w Polsce, bo tutaj rynek już nic dobrego nie wróży przez najbliższe kilka lat. Niestety boom na wymianę okien na pvc w Polsce już minął i raczej nie wróci przez najbliższe kila lat, a boomu na nowe inwestycje też nie można się spodziewać, bo są problemy z ich kredytowaniem w bankach.
Ramzes3

Postprzez finlandia » So sty 07, 2012 12:30 pm

Nowy salon - ryzykowna sprawa.
Ale czasem ktoś znajduje swoje miejsce. Mi się 6 lat temu udało wystartować, ale to dlatego że celowałem prezycyjnie w niszowy rynek.
Gdybym miał nastawienie ogólne to miałbym problem z zadowalającym funkcjonowaniem.
Poza tym reklama, promocja, przygotowanie..

Za 20 tys. to można wystartować na max. 50m2. Wystarczy na 2-3 miesiące i minimum ekspozycji jaką powinno się mieć.
Jako taki komfort daje 50tys. w zapasie..

Mam w planach otworzenie drugiego salonu w innym mieście. Mimo że miałbym środki, to się wstrzymuję, bo nie wróżę mu powodzenia. Najbardziej boję się braku profesjonalnego sprzedawcy...
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez komarko1 » So sty 07, 2012 1:42 pm

Mogę udzielić konsultacji (odpłatnie)- dzięki czemu unikniesz wielu niepotrzebnych posunięć - pisz na priv :)
Te 50tys to trzeba najpierw zainwestować w "przetrwanie" po zainwestowaniu 20 000 a potem to już z górki (tylko czy we właściwym kierunku?)
pozdrawiam
komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez solidnafirma38 » So sty 07, 2012 4:16 pm

Dobry salon sprzedaży zawsze się przyjmie , tylko trzeba mieć lokal na własność i ciężko popracować , na dzień dzisiejszy handel oknami to już nie są łatwe pieniądze :)
solidnafirma38
Ekspert
Ekspert

Postprzez Ramzes3 » N sty 08, 2012 1:18 pm

pierwsza i najważniejsza zasada i do tego całkiem gratis, a mianowicie jak ognia unikać pewnej polskiej firmy okiennej z okolic Zambrowa :lol:
Ramzes3

Postprzez finlandia » Pn sty 09, 2012 10:08 am

I chyba wszystkich im podobnych, bo sprzedaż obliczona na masówkę musi być mocno wsparta reklamą (duża konkurencja jest w tym segmencie).
Osobiście rozważałbym coś w stylu eleganckiego salonu formowego. Jest sporo firm chcących zaistnieć, ale nie wiadomo która może zapewnić sukces...
Właściwie to żadna go nie zapewni, ale może pomóc, by przy własnej ciężkiej pracy przyszly efekty w postaci stałego istnienia..
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Ramzes3 » Pn sty 09, 2012 7:34 pm

Ja bym postawił na związanie się z Avante, bo dobrze sobie radzą, mają dobre podejście do swojej sieci dzięki czemu zaczynają "ogrywać" na rynku słynne Okna z Krakowa, na które większość ich dealerów jednak narzeka, ale to pewnie też zależy od terenu i rynku na jaki się trafi. :)
Ramzes3

Postprzez AnnLi » So cze 02, 2012 11:15 am

Witam, piszę z prośbą o opinie na temat pracy jako sprzedawca/ doradca klienta w salonie/biurze handlowym (okna/ drzwi drewno/pcv) mam propozycję pracy i zastanawiam się nad ofertą. Pracuję również w charakterze doradcy, ale w innej tematyce. Jest to salon producenta/ miasto średniej wielkości, ale chyba duża konkurencja. Czy ktoś mógłby napisać mniej więcej na temat zarobków, atmosfery z klientem itp.,ile dziennie klientów pojawia się, czy jest duże zapotrzebowanie na produkt?
AnnLi
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez grzegorz197308 » Śr cze 13, 2012 4:07 pm

DILERKA NAPRAWDE SIE KONCZ
grzegorz197308
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Kuba N. » Cz cze 14, 2012 7:39 am

AnnLi napisał(a):Witam, piszę z prośbą o opinie na temat pracy jako sprzedawca/ doradca klienta w salonie/biurze handlowym (okna/ drzwi drewno/pcv) mam propozycję pracy i zastanawiam się nad ofertą. Pracuję również w charakterze doradcy, ale w innej tematyce. Jest to salon producenta/ miasto średniej wielkości, ale chyba duża konkurencja. Czy ktoś mógłby napisać mniej więcej na temat zarobków, atmosfery z klientem itp.,ile dziennie klientów pojawia się, czy jest duże zapotrzebowanie na produkt?

Masz propozycję pracy OK. ale czy masz doświadczenie :?:
Pracować jako doradca/sprzedawca trzeba posiadać wiedzę w tej dziedzinie bo inaczej możesz nawywijać. A najgorzej jak szef za pomyłki obciąży i trzeba pracować za free przez parę miesięcy. Jak nawywijasz to atmosfera będzie nie ciekawa w twojej firmie a klient szczęśliwy to na pewno nie będzie.
Pozostałe pytania nie do nas bo są to indywidualne ustalenia pracownik-pracodawca. Masz propozycję pracy i nie wiesz za ile :?:
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)