Zarobki przy produkcji okien...

alekz4
Czytelnik
Czytelnik

Zarobki przy produkcji okien...

Post autor: alekz4 » pt mar 12, 2010 4:12 pm

Dlaczego aktualne zarobki w firmach przy produkcji okien, wahają się na ogół w granicach 1400-1700 netto... czyli pratktycznie tyle samo co w roku 2000???
Wtedy też wielu pracowników produkcyjnych zarabiało średnio 1500 zł netto...
A przez 10 lat było tyle podwyżek cen usług, prądu, żywności itp.!!!! CO SIĘ DZIEJE????

oknoAD

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Re: Zarobki przy produkcji okien...

Post autor: Pliszka » pt mar 12, 2010 6:13 pm

Można by zadać identyczne pytanie - dlaczego prowizje tych co Sprzedaja okna tak na prawdę w stosunku do roku 2000 sa praktycznie juz o połowę mniejsze ?
175-20% marży z roku 2000 ma sie nijak do dzisiejszej. Klient dostaje o kilka klas lepsze okna niz wtedy, dodatkowo dostaje coraz więcej rabatów i najróżniejsz epromocje, a wszystko to sie ostatecznie przekłada na coraz to mniejsze Nasze Prowizje. Dzisiaj prowizje zaczynaja opiewac nawet od 3% do kilkunastu. Jezeli ktos ma prowizji na poziomie 20-25% czy więcej - to ja mu osobiście Gratuluje.
A do tego "dzisiejsze" 15% marży a kiedys to poprostu przepaść wartościowa i tyle.

Sytsuacja ogólnie jest wywrócona do góry nogami, dlatego że :

- Klient przychodzi i na dzien dobry juz uwaza że mu się nalezy rabat, bo takie mammy czasy i on w ogóle łaske robi że do Nas przyszedł, bo przeciez jak to niejeden podkreśla .." mogł kupić gdzie indziej" ...
Dostaje te swoje upusty, no bo z czegos musimy życ i musimy jakos sprzedawać. Mamy problem, bo sprzedaż zaczyna mieć coraz idiotyczniejsza opłacalność, tym bardziej, ze przychodzi do Nas Nasz Pracownik i mówi : .." ja chce podwyżke, bo wszystko jest droższe : ..itp.
Juz mamy problem, bo Klient "urywa" bo mu sie nalezy a jak nie my to kto inny da mu taniej - a Nasz Pracownik niejednokrotnie wie, ze jak nam sie postawi, to może Nas do bankructwa doprowadzić, więc próbuje wydrzec ile sie da.

Co dalej ? ...

- klient który u Nas "wydarł" okna po dodatkowym upuście idzie do swojego Pracodawcy i jako juz jego Pracownik mówi ...: ja chce podwyżke...itp"...

....i to jest własnie kwadratura koła. Zgadzam się, że koszty wzrosły, zgadzam się, że ogólnie życie jest droższe i watrośc pieniądza w stosunku do lat uprzednich jest zupełnie inna.... ale jak znaleśc sposób, żeby Nasz potencjalny Klient zrozumiał, ze tak jka on u swojego Szefa żąda powyżki bo mu sie należy, to i Nasi Pracownicy tez chca zarabiac więcej ? ... Jak komus takiemu wytłumaczyc, że jezeli on będzie z gardła wydzierał sprzedawca, to zmusza ich to do "zamrożenia" możliwości zarobkowych swoich Pracowników i niejednokrotnie wręcz doprowadza to do sytuacji robienia gorszych okien niz mozna by było. Bo zaczynaja sie oszczedności żeby w ogóle na koszty wyrobić i zaczyna sie olewka Pracowników, bo nie maja mozliwości zarabiania wiekszych pieniędzy ....

Tak na mój gust wygląda handel w Naszej branży w tym momencie. "Zarabia" tak naprawde Klient, bo dostaje mimo wszystko lepsza Usługę niz kilka lat temu za relatywnie mniejsze pieniadze i trochę zarabiaja Ci Producenci, którzy mają rozsadnie potworzone sieci Dealerskie i "nadrabiaja" kase poprzez większa ilośc sprzedawanych okien.

Reszta musi łatac jakos swoje budżety, i tak wkółko.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pt mar 12, 2010 6:25 pm

Dziękuje Pliszka za gratulacje.

Ps. co byś powiedział o gościu, który ma 150% ??

:shock:
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt mar 12, 2010 7:29 pm

wnioski dotyczące zarobków:
skoro obecnie pracują ludzie za 1400 zł netto to znaczy że to im odpowiada (inaczej nikt by nie pracował za tą kwotę)
wartość nabywcza złotówki w 2000 roku była wyzsza
pracownik który w 2000 roku zarabiał 1500 zł za tą samą prace jaką wykonuje dziś ( a często dziś lżejszą bo postęp technologiczny) zarabiał za dużo i jesli ma poczucie że jest uczciwym pracownikiem powinien oddać swojemu pracodawcy część wypłaty gdyż w 2000 roku był wynagradzany nadmiernie

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 12, 2010 9:17 pm

uKrawczyka 150 % dziś ? to nierealne...
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stulp » pt mar 12, 2010 9:33 pm

u Krawczyka.
Mnie się nie chce odpowiadać na Twoje debilne posty, ale czasem mnie już targa, jak czytam.
Nie chce mi się wdawać w szczegóły, ale wejdź w swój profil i poczytaj sam swoje posty.
Może zrozumiesz(choć wątpię) jakie bzdury wypisujesz.
Tak się składa, że ludzie na tym forum mają jakieś pojęcie o oknach.
Jedni o sprzedaży, inni o produkcji, ale jest to forum ludzi, którzy żyją z "okien". Od lat.
I mam wrażenie, że dla ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie w temacie jesteś po prostu deb....
Jednak się powstrzymałem.
Jest takie stare przysłowie: Jeśli ktoś Ci mówi, że jesteś osłem, to go olej. Ale jeśli mówi Ci to nasta osoba, to kup sobie siodło.
Pozdrawiam

oknoAD

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » pt mar 12, 2010 10:28 pm

komarko1 pisze:wnioski dotyczące zarobków:
skoro obecnie pracują ludzie za 1400 zł netto to znaczy że to im odpowiada (inaczej nikt by nie pracował za tą kwotę)
wartość nabywcza złotówki w 2000 roku była wyzsza
pracownik który w 2000 roku zarabiał 1500 zł za tą samą prace jaką wykonuje dziś ( a często dziś lżejszą bo postęp technologiczny) zarabiał za dużo i jesli ma poczucie że jest uczciwym pracownikiem powinien oddać swojemu pracodawcy część wypłaty gdyż w 2000 roku był wynagradzany nadmiernie

Muszę przyznac, że Twój punkt widzenia jest bardzo interesujący i na pewno bardzo dsykusyjny :)

Gdyby na moment wrócic do głownego pytania, o konkretne zarobki Pracowników na hali przy produkcji okien, to tutaj niestety kłania sie dodatkowy aspekt, jakim jest utrzymywanie przez Producentów Przedstawicieli Handlowych. Nie chce sie powtarzac, bo juz w innym poście ten temat jest poruszony. Z reszta tam miałem mocna sprzeczke na ten temat, ale sie zaczynam przyzwyczajac, że tutaj o "normalną" dyskusję w wielu tematach trudno.

Co do wracania pieniędzy Pracodawcom przez ich Pracowników - wole nie pisac komentarza, bo zaraz na mnie naskoczy kilku moich ulubieńców :)

Pozdrawiam Wszystkich :mrgreen:

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob mar 13, 2010 11:29 am

Pliszka pisze: Sytsuacja ogólnie jest wywrócona do góry nogami, dlatego że :

- Klient przychodzi i na dzien dobry juz uwaza że mu się nalezy rabat, bo takie mammy czasy i on w ogóle łaske robi że do Nas przyszedł, bo przeciez jak to niejeden podkreśla .." mogł kupić gdzie indziej" ....
Tak obserwując naszą branżę coraz bardziej dochodzę do wniosku że przeciętny klient zrobił sobie z nas okniarzy taką dojną krówkę,tylko zapomina zawsze o jednym że my jadąc na usługę dajemy po częsci i jemu zarobić,a na pytanie czy jak idzie do lekarza czy po codzienne zakupy też się tak szarpie o upusty to jest milczenie.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob mar 13, 2010 12:33 pm

Mało zarabiacie. Bardzo mało.
Nie wiem co wam doradzić.

Współczuję.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob mar 13, 2010 12:37 pm

Stulp. Poproszę o konkretne fakty, tutaj , jak mniemam, chodzi ci o to, że napisałem, nierealistyczne /dla ciebie / marże , - zarobki ?
Jeśli tak, to - problem leży po twojej stronie, nie po mojej.
Ja nie kłamię - tu, czy gdzie indziej.

Taką mam zasadę, że nie kłamię.

Reszta to juz twoje problemy.

ps. Nawet nie masz pojęcia, jak klient intuicyjnie wyczuwa uczciwego człowieka... wiesz jak to się przekłada na zarobki ?

Wiem, że nie wiesz...

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob mar 13, 2010 1:00 pm

Panie uKrawczyka,do przemyślenia dla pana,"Mówienie jest srebrem,a milczenie złotem" i drugie to że "krowa która dużo ryczy,mało mleka daje." Pozdrawiam i proszę się nie wciągać w polemikę ze mną.

Ps.To do całości pana wypowiedzi na forum i sam o sobie wiem że czasami też miałem gafy.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob mar 13, 2010 4:17 pm

Mądre powiedzienia zostały przytoczone.
Ja bym dodał:

Czas jest najlepszym sędzią - oddajmy się więc temu sędziemu - czas.

Polemiki mi nie potrzeba, zwłaszcza teraz - mam za dużo pracy na głowie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sonia1962
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Sonia1962 » sob mar 13, 2010 7:33 pm

Ponieważ producentów jest za duzo i się nawzajem niszczą dając niskie ceny okien. Więc nie pozostaje nic innego jak tylko nie podnosić wynagrodzenia pracowniką, a poza tym jest trochę kryzysu w budownictwie :(

alekz4
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alekz4 » sob mar 13, 2010 7:44 pm

Panowie, zwracam się z prośbą o zaprzestanie obrzucania się obrażliwymi epitetami (typu deb...) nie taki jest cel tej wymiany opinni...

Rozumiem że temat niskich zarobków w branży okiennej może być drażliwy (szczególnie dla osób które zatrudniają pracowników), bo oprócz tego że zyskowność produkcji okien się zmniejszyła, często też to zwykli pracownicy produkcyjni, ponoszą konsekwencje - słabe zarobki (słabego "kręcenia się" interesu) nieudolności organizacyjnej, zarządczej, sprzedażowej swoich szefów/właścicieli firm... którzy często wynajdą wszelkie argumenty aby tylko zwalić winę na wszystko i wszystich i kogo tylko się da... (próbując ukryć swoją nieudolność lub błędne decyzje...) modne jest też "wycieranie sobie gęby" i zbywanie pracowników, hasłem: "KRYZYS"...

Oczywiście że znajdą się "prywaciarze" którzy będą ględzić o wydajności pracy na produkcji (najczęściej sami nie potrafią dobrze zorganizować pracy albo zatrudniają osoby mierne.. ale wierne) ale opinnia całego Zachodu zadaje kłam twierdzeniu o małej wydajności pracy Polaków... poprostu przeciętny robotnik: Anglik, Belg, Francuz itd., jest obibokiem w porównaniu z przeciętnym Polakiem pracującym na produkcji... a atmosfera pracy za granicą i sposób traktowania pracowników z Polski jest szalenie lepsza niż w naszym kraju (w ok. 90% przypadków), atmosfera pracy i zachowanie większości polskich "pracodawców" jest na poziomie niektórych "prywaciarzy" z krajów azjatyckich lub afrykańskich (bolesna prawada!). O pazerności nie wspomnę...

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob mar 13, 2010 8:09 pm

alekz4,a ja tą twoją pazerność pracodawców przeliczę ci inaczej,zakładając że przeciętny pracownik zarabia 1500 na rączkę to 1500 x 12 m-cy daje nam 18000 w skali roku,ale możemy wziąść drugą ocję dajemy pracownikowi 2000 x 9 m-cy czyli tyle ile jest prawdziwego szału na produkcji a później do zobaczenia na wiosnę i martw się przez zimę co do gara włożyć.Tu zarabiasz 18 tyś i tu zarabiasz 18 tyś w skali roku to którą opcję wybierasz?

echolette
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: echolette » pt mar 26, 2010 2:36 pm

Witam !

Wiecie z czym się kojarzy sprzedawca okien ? - z dużym rabatem 20% , 30% , 40% - albo parapet na wiosnę gratis - albo gratis pianka montażowa - moskitiera gratis - montaż gratis.

Jeśli ktoś mi daje rabat który idzie w dziesiątki procent to znaczy że jest zwykłym oszustem i na początku chciał mnie zrobić w hu.... - a na końcu mówi mi ile faktycznie kosztuje okno.
Przyjeżdża szpec od okien - bierze wymiary i już mi mydli oczy o wyjątkowym rabacie - ludzie , przestańcie traktować klientów jak debili.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt mar 26, 2010 2:44 pm

Echolett,i tu się z toba nie zgodzę,to klienci robią z nas debili i dojne krówki,najczęściej spotykany tekst "to ja rozumiem że rabacik będzie i dlaczego taki mały?"

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pt mar 26, 2010 3:53 pm

echolette pisze:Wiecie z czym się kojarzy sprzedawca okien ?
Mnie na przykład z tym :D :D :D :D :D
Załączniki
Lodzik.JPG

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt mar 26, 2010 4:02 pm

A ten lodzik to jaki :?: :lol:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt mar 26, 2010 10:43 pm

Jeden lodzik = dwie gałki i rurka. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt mar 26, 2010 11:19 pm

Miałem bardziej na myśli kto serwuje takie lodziki gratis.

alekz4
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alekz4 » wt kwie 20, 2010 8:38 am

Realne zarobki w branży okiennej (w wielu firmach) są z roku na rok mniejsze... a rok 2010 bedzie słabym rokiem dla wielu przeciętnych firm z branży okien PCV I drewno! Tylko firmy które przez ostatnie lata inwestowały w sieć sprzedaży, marketing, rozwój produktu będą teraz dobrze prosperować.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt kwie 20, 2010 10:28 am

Dobrze ? to chyba za dużo powiedziane, bo przecież będą się powoli zwracać dopiero pieniążki zainwestowane w ten właśnie marketing,

Cytując słowa jednego z uznanych graczy - "...oby ten rok zakończył się lekko pod kreską..." ;)

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw kwie 22, 2010 9:15 pm

alekz4 pisze:Realne zarobki w branży okiennej (w wielu firmach) są z roku na rok mniejsze... a rok 2010 bedzie słabym rokiem dla wielu przeciętnych firm z branży okien PCV I drewno! Tylko firmy które przez ostatnie lata inwestowały w sieć sprzedaży, marketing, rozwój produktu będą teraz dobrze prosperować.
Nie ma firm przeciętnych :wink: są tylko dobre i bardzo dobre,dobre po mału się wykruszają a bardzo dobre dalej prosperują :D a tak bardzo powaznie to chyba zaczyna się ruch w interesie.Pozdrawiam

piotr715
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: piotr715 » sob maja 01, 2010 8:21 pm

Jest duże zróżnicowanie w zarobkach na produkcji w tego samego typu firmach... jeżeli właściciel ma trochę świadomości pro-rozwojowej (bez pazerności na każdym kroku...) to stara się wyważyć potrzeby finansowe pracowników (ciągłe podwyżki żywności, prądu, paliwa itd.) a jeżeli "przerzuca" ludzi to wiadomo że będzie "sępił" o każdą stówę... i tylko narzekał że że jest "kryzys"... a nowe samochody, maszyny za grube setki tysięcy... co 1-2 lat, to krasnoludki przyniosły!? :lol: o wycieczkach/wczasach zagranicznych 4 razy w roku nie wspomnę... :lol:

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » czw maja 13, 2010 10:20 pm

Tylko że smutna strona medalu jest takze pewien drobny fakt.

Dany Pracownik wie za jakie pieniądze jest zatrudniony. Skoro to zaakceptowal, to nie powinien w konsekwencji wyliczac swojemu bosowi co tamten sobie kupił za samochód i na jakie wczasy zagraniczne pojechal.

Bezsens dzisiejszego prowadzenie własnej Firmy własnie sie kręci wokoło takiego wyliczania Szefom, co tez oni nie maja.

Prowadzenie Firmy ma przynosić dochody, bo inaczej jest utopia.

Oczywiscie nie chodzi mi o to, ze pracownik ma byc wyciskany jak cytrynka a jego Szef ma opływac w luksusach. Chodzi mi o realne miejsce w szeregu.

Jak juz tak chciez dogłębnie drazyc temat zarobków, to niewątpliwie nalezy zwrócic uwagę na zachowanie Klientów. Oni ściagaja juz gacie sprzedawcą. Jak przychodza kupic to podkreslaja że sa Klientami i im sie należy kupic tanio. Jak Ci sami Klienci wracaja do swoich zakładów pracy, to wtedy od swoich Szefó ządaja powyżek, bo s aPracownikami i im sie należy.

I tak oto mamy kwadraturę koła.

i tak dalej, i tak dalej ...

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ROB_72 » sob maja 15, 2010 1:14 pm

I bardzo dobrze ,że własciciele jeżdżą na wkacje i ,ze ich na to stac bo to jest ich własny interes ,a komu nie pasuje nich się zwolni,chyba nie jest przyspawany do stanowiska .a moze okaze sie ,ze ten pracownik wcale nie byl potrzebny bo kolega zrobi to samo i dostanie wieksza pensje.
Panowie i Panie czasy ,kiedy komu się należało, bo cos,bo do zwiazków nalezy bo do parti itd już się bezpowrotnie skończyły.rynek wszystko weryfikuje Związki to sobie organizujcie za brama zakładu a nie na plecach pracodawcy.
Przez róznej maści zwiazki juz się niejeden zakład rozleciał bo żaden normalnie myślący przedsiębiorca w taki nie chciał inwestować lepiej poczekac na upadlośc i kupic za bezcen.
Co do zarobków pewnie ,że podwyŻki powinny być ,pewnie ,ze każdy powinien zarabiac godne pieniądze ale niestety rynek w którym my sie obracamy jest poprostu chory.Okna ,ktore powinno kosztować 1000 zakład sprzedaje za 350 bo w innej cenie nikt nie kupi ,bo tak klient przyzwyczajony ,bo on chce rabat 50% BO MUSIE NALEZY.
Ciekawe ,że jak idzie do sklepu po maslo to sie nie targuje.Bo wszyscy producenci maja podobne ceny i nie ma zmiłuj.
Pozatym Panowie prowadzenie zakładu to nie tylko wycieczki ale i przede wszystkim wiedza i odpowiedzialność i róznego rodzaju np kontrole skarbowe,PIHY.BHP-wcy itp itd .i z tym wszystkim rowniez właściciel musi się borykać - a nawet głupi ale jak bardzo potrzebny papier do d... też ktoś musu o nim pamietac i uwzględnić w kosztach.

Zaznaczm ,ze nie jestem właścicielem zakładu produkcyjnego to takie moje różne może trochę chaotyczne mysli.

Pozdrawiam Wszystkich

rob1971
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rob1971 » pt maja 28, 2010 10:46 am

alekz4 pisze:Dlaczego aktualne zarobki w firmach przy produkcji okien, wahają się na ogół w granicach 1400-1700 netto... czyli pratktycznie tyle samo co w roku 2000???
Wtedy też wielu pracowników produkcyjnych zarabiało średnio 1500 zł netto...
A przez 10 lat było tyle podwyżek cen usług, prądu, żywności itp.!!!! CO SIĘ DZIEJE????
Witam
Zarobki na produkcji ( jeżeli są takie ) są poniżej jakiejkolwiek krytyki - kpina.
alez4 przyczyna jest prosta : kiedyś "biznesmeni" na kolanach chodzili za ludzmi , którzy znali się na produkcji- teraz zapomnieli co obiecywali - ludzie honoru.
p.s Do "biznesmenów" - nikt w normalnym kraju w ciągu paru lat nie staje się bogatym (bardzo bogatym) wykonując to samo co setki jak nie tysiące innych mu podobnych bez wyzysku .
Ludzie muszą pracować bo im dzieci z głodu poumierają.
Nasze Państwo ma to oczywiście w d.... (1317 brutto minimalna pensja - do tego zmierzają biznesmeni )
Na koniec zauważ gdzie są najwięksi z pracodawców czy w W-wie. Wrocławiu itp.- białe skarpetki i słoma.
Pozdrawiam

piotr715
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: piotr715 » sob cze 05, 2010 7:12 am

Jest bardzo duże zróżnicowanie... są firmy gdzie płacą w miarę normalnie + premie, dodatki a są natomiast "firmy" gdzie zarobki są na poziomie głodowym - pensje w tych firmach zatrzymały się na poziomie roku 2000, gdzie żeby zarobić przeciętną pensję to trzeba wypracować taką ilość godzin że wychodzi z tych godzin+nadgodzin - ponad półtora etatu :D

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob cze 05, 2010 10:24 pm

:D
Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 12:07 pm przez monciak, łącznie zmieniany 2 razy.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr cze 09, 2010 1:36 pm

Ja powiem tak, Miro miał racje "Polska to dziki kraj"!
W normalnych warunkach po 5 latach nikt nie staje się zamożnym a nawet bardzo zamożnym człowiekiem. W normalnych cywilizowanych krajach szef średniej firmy pracuje na produkcji na równi z pracownikami. W normalnym kraju szef średniej firmy jeździ gorszym samochodem niż jego pracownik. bo wie, że jak nie da zarobić pracownikowi to straci. Straci dodatkowy czas na przeszkolenie nowego pracownika, a zanim ten nowy zdobędzie doświadczenie to jeszcze więcej czasu upłynie. W naszych polskich realiach najgorsze jest to, że im pracownik bardziej kompetentny i im więcej wie od szefa to ma gorzej, bo szef nie potrzebuje kogoś kogo musi słuchać. To on sam chce rządzić w swej firmie. Dlatego też nie docenia się wiedzy i doświadczenia. A potem wychodzi taki jeden kretyn z drugim i mówi, że oczekuje na fachowca. kiedy fachowiec się pojawia to mu proponuje 1200 do 1500 netto. Jak weźmie tę pracę to nie jest już fachowiec, a jak nie weźmie to szuka dalej.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 09, 2010 2:04 pm

Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 12:07 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr cze 09, 2010 2:11 pm

MIRO to złodziej i nie ma co się powoływać na to co gada bo to żaden autorytet.
Kapitalizm to system, który dopiero u nas powstaje - bez doświadczeń, bez mądrych liderów/przywódców czyli rządzących.
Tzw. Zachód to firmy rodzinne istniejące od pokoleń conajmniej dwóch, gdzie od małego przyszły właściciel uczestniczy w zyciu firmy - w Polsce to dopiero pierwsze pokolenie i jeszcze długo będą trwały choroby wieku niemowlęcego.
Jest jeszcze masa przyczynek do tego dlaczego tak jest a nie inaczej.
Jednak głównym problemem jest dekoniunktura czego jednym z rykoszetów jest wysokie bezrobocie - oficjalnie 12%.
Jeszcze niedawno, w okresie boom-u nie było ludzi do roboty - płace i kultura pracy wyglądały całkiem inaczej.
jawaryn :)

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr cze 09, 2010 2:12 pm

1. Nie mówię o przedstawicielach handlowych, bo jego pensja jest uzależniona od efektów, a o pracownikach produkcyjnych.
2. 3 tys. nawet jak to jest netto to dla fachowca nie jest godny zarobek, tak wiec nie jest to powód do chwały. dlaczego? bo z reguły za fachowca uważa się jedną lub 2 osoby, a reszta jest do roboty choć niejednokrotnie ich wiedza niewiele odbiega od wiedzy tego fachowca. W cywilizowanym kraju znacznie więcej zarobi pomocnik. Ponadto ten fachowiec służy jako środek dopingująco-zastraszający dla reszty.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 09, 2010 2:28 pm

Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 12:07 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr cze 09, 2010 2:44 pm

monciak pisze:Mam kupę zleceń na tynki maszynowe, zarobki około 5 tys. zapraszam. Od dwóch lat cwaniaków było chyba ze 20 każdy miał niesamowite doświadczenie tylko że z normami z blokowisk +- 10 cm. Tak się nie da. Zapraszam narzekających zarobicie, agregaty stoją i czekają na prawdziwych fachowców.
w tym fachu to fachowcy na wyspie siedzą. tam maja min. 12 funtów/godz. (średnia 16). Przy czym godziny nadliczbowe wychodzą znacznie więcej. więc sobie policz sam atrakcyjność swojej oferty. Gdyby ci "fachowcy" z ostatnich 2 lat mieli naprawdę doświadczenie to nie pracowali by u ciebie za te 5tys. a pracowali by na wyspach i stać by go było aby na każdy weekend do kraju przylecieć.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 09, 2010 2:51 pm

Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 12:08 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr cze 09, 2010 2:57 pm

Bo w Polsce jest źle wyceniona praca. Jak to możliwe, że polski pracownik w Polsce wytwarza to samo co na zachodzie a zarabia znacznie mniej. Przecież ceny wytwarzanych wyrobów są porównywalne z tymi zachodnimi. w niektórych przypadkach wyższe, w niektórych niższe, a różnica w wynagrodzeniu 1/4 z tego co na zachodzie; przy sprzyjających wiatrach. więc dlaczego tak jest? W Polsce są wyższe koszty? W Polsce właściciel więcej chce zarobić? Czy może jest jeszcze po drodze jakiś złodziej? odpowiedź: wszystkiego po trochu.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 09, 2010 3:09 pm

Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 12:08 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr cze 09, 2010 3:23 pm

do tego co powyżej należy dodać, że inwestując w jakiś biznes np. 2 mln złotych, to czysty zysk inwestora musi być wyższy jak 120 tys. Inaczej się nie opłaci bo to jest tylko 6% z np lokaty bankowej od 2 mln. Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że ktoś otworzył biznes na kredyt i ma do spłaty dodatkowo 20%towe odsetki to ten czysty zysk musi być znacznie większy. Tu jest też problem.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 09, 2010 3:33 pm

Zrób sobie z ciekawości wycenę okien w Niemczech to zobaczysz ile można na tym zarobić nie mówiąc o stawce za mb montażu. Sprzedając okna w Polsce po cenach zachodnich mogę zamienić wypłaty w złotych na euro.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 10, 2010 9:21 am

Nie wiem jak to się robi w Niemczech i nie znam cen niemieckich. znam natomiast ten przypadek z wysp brytyjskich. Dla przykładu UK cena okna przeliczona na złotówki po kursie bankowym jest podobna do polskiej ceny. Pracownik (pomocnik) zarabia minimum 6,5 F/h, samodzielny pracownik 8,5 F/h i więcej. Więc jakiekolwiek porównywanie nie ma sensu. Przyczyna problemu jest jeszcze jedna. Biurokracja w Polsce. w UK na 20 zatrudnionych pracowników produkcyjnych jest 2 biurowych + szef, który w 50% swój czas pracy spędza jako :?: pracownik produkcyjny. W Polsce w analogicznym przypadku do 20 produkcyjnych jest minimum 7 do papierów + szef, który wpada na produkcję raz w tygodniu. Wiec dziwne nie jest.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 10, 2010 12:15 pm

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 10, 2010 12:26 pm

źle to odebrałeś. ja nic takiego nie napisałem.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » pt cze 11, 2010 8:31 am

Jaroz...piszesz że na wyspach cena okien podobna do złotówkowej,polskiej.Klienci ktorzy u mnie kupują okna /W DETALU !!!/ i sprzedają je na wyspach dobijąjąc 100-150 % plus własne koszta transportu to w takim razie mistrzowie swiata w sprzedaży!!!.Ciekaw też jestem jak w ubieglym roku opłaciło się rodowitemu Anglikowi zamówienie moich okien z montażem w Londynie/Tylko 5 sztuk,niewyszukanych okien/.Koszta transportu,noclegów i inne dodatkowe liczone byly po takiej marży że daly mi dobry tygodniowy zarobek netto żędu ...nie powiem żeby Was nie wkurzać :shock: Było to kalkulowane w tak sposób żeby klienta zniechęcić , a jak sie potem okazało moglem pohulać zdecydowanie bardziej i też by zamówił :lol: :lol: :lol:

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » pt cze 11, 2010 9:02 am

kuba8883 pisze:Jaroz...piszesz że na wyspach cena okien podobna do złotówkowej,polskiej.Klienci ktorzy u mnie kupują okna /W DETALU !!!/ i sprzedają je na wyspach dobijąjąc 100-150 % plus własne koszta transportu to w takim razie mistrzowie swiata w sprzedaży!!!.Ciekaw też jestem jak w ubieglym roku opłaciło się rodowitemu Anglikowi zamówienie moich okien z montażem w Londynie/Tylko 5 sztuk,niewyszukanych okien/.Koszta transportu,noclegów i inne dodatkowe liczone byly po takiej marży że daly mi dobry tygodniowy zarobek netto żędu ...nie powiem żeby Was nie wkurzać :shock: Było to kalkulowane w tak sposób żeby klienta zniechęcić , a jak sie potem okazało moglem pohulać zdecydowanie bardziej i też by zamówił :lol: :lol: :lol:
Totalna bzdura albo mistrzowie świata w sprzedaży. Oto przykład, którego nie szukałem jako opcji najtańszej lub najdroższej http://www.zklamki.pl/ad8 lecz pierwszy, który się nawinął.
Ceny widać jakie, choć profil zupełnie inny, bo inne mają standardy na wykonanie okien. Jedyne na czym mogą zarobić to różnica w VAT (Pl=22%, UK=15%) i montaż (wysokie stawki roboczogodziny). Ewentualne minimalne różnice w cenie zostaną zjedzone poprzez koszty transportu (minimum 3000 km i 2 razy prom lub eurotunel czyli minimum 8.5 tys. przy wynajętym transporcie). Warto zaznaczyć, że okna tam produkowane są podłej jakości.

Bartes
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Bartes » sob cze 12, 2010 9:41 am

widze że sporo się zmieniło w UK jakieś pięć latek do tyłu jak jechaliśmy na wymiane to klient na rachunku przeważnie miał nie mniej jak 5000 - 6000 funciaków do zapłaty, dodam tylko że było to przeważnie jakieś 12 do 15 okien w tym jeden bądź dwa "bay windows", a teraz widze grosze

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob cze 12, 2010 7:26 pm

Skoro producent nie płaci solidnie to o jakości można zapomnieć - wszyscy na produkcji będą to olewać. Gówniana pensja = gówniany produkt.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn cze 14, 2010 9:06 pm

święte słowa :D

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » czw cze 24, 2010 8:42 am

Do tej pory myślałem tak:
Umyślił sobie jeden z drugim że będzie biznesmenem, wziął kredyt , albo wygrał w totolotka, podejrzał jak robi się okna i zatrudnił chłopów i baby do roboty (marnie płacił bo marnie pracowali)
Po 2 miesiącach na produkcji już nie pracuje chłop i baba lecz fachowcy (choć to nie doktorat, i kilka lat nauki ale się naumieli) Fachowcy co za marne 2000 nie chcą pracować.
Ludzie - macie pewno wrażenie że gdyby was posadzono na miejsce szefa 9właściciela) to dopiero byście głupkowi pokazali jak sie pracuje. Szef o was ma podobne zdanie (bo wystarczy pokazać i z ulicy człowiek te czynności też się naumie)
Jeśli jesteście fachowcami - to bierzcie kredyt i śmiało budujcie fabryki okien,huty,sklepy itp, a jak nie chcecie tego robić to zap... jako wyrobnicy bo tylko to potraficie robić i narzekać
PS - są ludzie w branzy mający wiedzę, dobrzeopłacani, ale na tyle mało odważni badż cwani że wolą u kogoś na garnuszku brać ciężka kasę i się usmiechać - ale to ich kalkulacja że wola mniej za mniejsze troski. Oooo to sa fachowcy (ale nieliczni)
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 11:36 am

Mam taki przypadek u siebie, gościu bardzo dobry w branży zarabia około 3 tys+autko+tel. praca 8 h, chciał więcej, tak dla picu powiedziałem mu żeby otwierał interes pomogę na starcie a tu od razu" dziękuje już kiedyś próbowałem, wiesz stałe koszty, różne opłaty, ludzie na głowie, kontrole itp. to nie dla mnie"

Pozdrawiam!

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 12:03 pm

monciak pisze:Mam taki przypadek u siebie, gościu bardzo dobry w branży zarabia około 3 tys+autko+tel. praca 8 h, chciał więcej, tak dla picu powiedziałem mu żeby otwierał interes pomogę na starcie a tu od razu" dziękuje już kiedyś próbowałem, wiesz stałe koszty, różne opłaty, ludzie na głowie, kontrole itp. to nie dla mnie"

Pozdrawiam!
1. nie każdy nadaje się do prowadzenia interesu
2.
3 tys.+autko+tel
oczywiście 3 tys. to brutto (to i tak 1/2 mniej jak niewykwalifikowana sprzątaczka na zachodzie Europy), a autko i telefon to nie wynagrodzenie a narzędzia pracy.
3.
praca 8h
no chyba taka jest norma? prawda?
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 1:51 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 1 raz.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw cze 24, 2010 1:18 pm

norma ? dla zarobków do 3000 zł zapewne.... :lol:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 1:43 pm

NETTO Panie pesymista. Proszę szukać dalej co jest nie tak :!:
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 1:47 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 1:47 pm

monciak pisze:NETTO Panie pesymista. Proszę szukać dalej co jest nie tam :!:
jeszcze nie spotkałem pracodawcy co określa kwotę wynagrodzenia w netto :lol:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 1:49 pm

To znalazłeś.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 1:53 pm

monciak pisze:To znalazłeś.
a dlaczego usunąłeś swoje poprzednie wypowiedzi :?: czyżbyś zdanie zmienił :?: niezależnie od przyczyny to tak nieładnie!

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 1:56 pm

monciak pisze:NETTO Panie pesymista. Proszę szukać dalej co jest nie tak :!:
To i tak nie stawia cię na równi z pracodawcami z cywilizowanych krajów. już powiedziałem, tam sprzątaczka więcej zarabia niż Twój fachowiec.
Więc jak od niego możesz wymagać fachowości, wydajności i rzetelności :?:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 1:57 pm

Robię tak od zawsze. Mało poważnie podchodzę do tego forum i waszych problemów. Kto miał przeczytać to przeczytał.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw cze 24, 2010 2:04 pm

jaroz pisze:
To i tak nie stawia cię na równi z pracodawcami z cywilizowanych krajów. już powiedziałem, tam sprzątaczka więcej zarabia niż Twój fachowiec.
Jaroz ale czego Ty oczekujesz ? Monciak ma podwyższyć pensje swoim pracownikom, żeby zarabiali lepiej niż sprzątaczka w krajach europy zachodniej ( która jest przecież 100 lat za nami ) i tak powoli powoli, niech rozda dorobek swojego życia pracownikom - którzy przecież zawsze będą potrafili zrozumieć " :( spadek formy" swojego pracodawcy....litości...

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 2:13 pm

Zaczynam Was lubić.
Właśnie w tej chwili zrobiłem zebranie trzonu firmy i będziemy obgadywać dzisiejszą sytuacje na rynku. Ciekawe kto się zwolni.
Pozdrawiam!

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 2:29 pm

meraś pisze:
jaroz pisze:
Jaroz ale czego Ty oczekujesz ? Monciak ma podwyższyć pensje swoim pracownikom, żeby zarabiali lepiej niż sprzątaczka w krajach europy zachodniej ( która jest przecież 100 lat za nami ) i tak powoli powoli, niech rozda dorobek swojego życia pracownikom - którzy przecież zawsze będą potrafili zrozumieć " :( spadek formy" swojego pracodawcy....litości...
oczekuje, że zarobki w Polsce zrównają się z tymi zachodnimi. wiem że do tego potrzeba pracy, bo póki co przedsiębiorcy nie widza swoich niedociągnięć (niewłaściwej organizacji, niewykorzystanych mocy)a za to płaca pracownicy. dodatkowo każdy jeden, zamiast realnie wyliczać swoje ceny to stara się być niżej niż konkurencja, a cierpią na tym zwykli ludzie. europa zachodnia jest 100 lat za nami :lol: gratuluje poczucia humoru. gdybyś szanował pracownika tak, jak to robi niemiec, anglik czy francuz to nie mówił byś że 3k to godny zarobek, bo ten zarobek to jest poziom ubóstwa niemca :o

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 2:52 pm

I znowu wrzucanie wszystkich do jednego wora. Popatrz na politykę cenową EUROCOLOR jak zmieniają cenę z wysokiej to tylko na wyższą a sprzedaż mają na przyzwoitym poziomie nie wspominając OKNOPLASTU.
Z dniem 1.07.2010 r podnoszę ceny na REHAU o 10%.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 2:58 pm

monciak pisze:I znowu wrzucanie wszystkich do jednego wora. Popatrz na politykę cenową EUROCOLOR jak zmieniają cenę z wysokiej to tylko na wyższą a sprzedaż mają na przyzwoitym poziomie nie wspominając OKNOPLASTU.
Z dniem 1.07.2010 r podnoszę ceny na REHAU o 10%.
co z tego, kiedy pracownicy dalej będą zarabiać pensję na pograniczu progu ubóstwa w UE :lol: , a 10% pokryje tylko Twoje niedomagania finansowe. podnieś od razu 15%, bo Euro idzie w górę. dziś poszło już koło 2%

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 4:39 pm

Okna sprzedaję na dobrej marży a podnoszę ceny bo wyrobiłem sobie dobrą opinię i sprzedaję porządny produkt który aż się prosi o podwyżkę.
Podwyżkę euro zostawiam na barkach producenta.
Rozpisujesz sie o zarobkach w strefie euro to zobacz średnie zarobki w Grecji.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 4:56 pm

monciak pisze:Okna sprzedaję na dobrej marży a podnoszę ceny bo wyrobiłem sobie dobrą opinię i sprzedaję porządny produkt który aż się prosi o podwyżkę.
Podwyżkę euro zostawiam na barkach producenta.
Rozpisujesz sie o zarobkach w strefie euro to zobacz średnie zarobki w Grecji.
nie popadaj w skrajności i zobacz w Luksemburgu.
na marginesie zapytam, czy pracownicy którzy również pracowali na tę markę też dostaną 10% więcej :?:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 5:09 pm

Markę wyrobiłem sam ze wspólnikiem, pracując dniami i nocami. Robiliśmy po 12-15 pomiarów dziennie, dzisiaj technolog dostaje 8 sztuk i marudzi że za dużo.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » czw cze 24, 2010 5:49 pm

monciak pisze:Markę wyrobiłem sam ze wspólnikiem, pracując dniami i nocami. Robiliśmy po 12-15 pomiarów dziennie, dzisiaj technolog dostaje 8 sztuk i marudzi że za dużo.
jakby miał godną pensję to by nie marudził. zakład?

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 9:48 pm

Ty dalej swoje czyli marudzenie o pieniądzach, robią po 8 bo to kres ich wydajności, więcej nie są w stanie zrobić w 8-9 godzin, ostatnio oświadczyli że będą robić po 6 bo się nie wyrabiają. Ja jakoś potrafiłem zrobić 12-15 sztuk + prowadzenie interesiku także kolego wydajność ma ogromne znaczenie.
Człowiek brał mapę w rękę na czuja targał do klienta a teraz przychodzi do mnie koleś że ciężko mu się z mapą jeździ i trzeba mu nawigację kupić bo trudno trafić.
Gadanie" wiesz jak to ciężko mierzyć" a zapomniał iż trzy lata temu uczyłem go tej sztuki dwa miesiące czyli o jakieś 60 dni za dużo.
Mam kolesia który jeździ po domkach i nawija, przyjmuje zlecenia fajnie zarabia, jak zaproponowałem innym to usłyszałem "a gdzie się budują","nie jadę bo ostatnio się autem zakopałem" itp.
Tak jak montażyści, jeden montuje sztukę drzwi dziennie inny 2 sztuki, kto więcej zarobi?
W naszej branży np. montażyści, większość z nich ogranicza się do montażu samych okien inny montuje okna+rolety+bramę+drzwi i ustawia sterowania. Ten bardziej łebski bierze domek robi to w dwa dni zgarnia jakieś 3 tys. a ten od samych okien baka po starych budach montuje 3 szt. dziennie a na koniec miesiąca wychodzi przerobione 300 mb- 7500 tys.
Prawisz tu morały, wytłumacz mi więc czemu jeden potrafi zrobić o 50% więcej w 8 h a inny nie. Może właśnie Wy pracownicy powinniście się więcej wykazać.
U żony mojego wspólnika zarabiają kupę siana po kilka tys. ale tam jak by prezes zobaczył że piszesz na forum to masz wylot w ten sam dzień. Firma belgijska gdzie sprawdzają nawet pracownika któremu myszka się nie rusza przez min. za wchodzenie na google zwalniają. Prezes Belg ostatnio powiedział że pracownik ma w pracy prawo tylko pracować w dodatku wszystko po angielsku lub francusku bo nie interesuje go to czy rozumiesz czy nie. To jest właśnie Twój cywilizowany zachód.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw cze 24, 2010 10:35 pm

Jeszcze dostaniecie czkawki do tego zachodu.
W Polsce do roboty przychodzisz na 6-7 i w zależności od zakładu zaczynasz się przebierać wstawiać wodę na kawę itd. W czasie pracy pogaduchy i lukanie czy kierownik nie idzie a gdy wybije 14-15 to stoi koleś już na PKS lub autobus, a u niemca to na baczność musisz stać przed maszyną o 6 w pełni gotowy a o gadce nie ma mowy, jak chcesz zapalić peta to bujasz się w przerwie śniadaniowej poza zakład bo w zakładzie jest zakaz palenia i brakuje ci wtedy czasu na zjedzenie kanapki i wypicie kawy. Jak się nie wyrobisz w przerwie to kombinujesz jak wyjść do klopa - odbijasz kartę i lecisz do kibla tam siadasz na sedesie i wcinasz po cichu kanapkę i przy okazji zrobisz conieco. Nie myśl sobie, że posiedzisz tam z 10-15min. Zapitalasz z powrotem odbić kartę bo czas się liczy. O 14 odchodzisz od maszyny i idziesz się przebierać.
Dlatego oni są wydajni a my nie.

Trzeba jednak to docenić, że są punktualni, odpowiedzialni, dbają o czystość, terminowość itd.
Jak u nas ludzie to zrozumieją to będą więcej zarabiać i więcej mieć.
Ja pracowałem jak monciak. Spałem czasami po 4 godziny i dziś mi się to zdarza robić po 18 godzin. Do nikogo nie stękałem i nie stękam. Jestem odpowiedzialny to zapierdzielam. Staram się to ograniczać ale nie wychodzi mi to - i nad tym muszę popracować.
Najbardziej to boli ludzi, którzy mówią ten to ma 5 samochodów.Tak mam a oni stoją codziennie pod sklepem i z kuronia lub renciny mają tylko na browar lub bełta.
Taka jest różnica.
WEŹTA SIE DO ROBOTY

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw cze 24, 2010 11:43 pm

Pochwal się Kubo kiedy byłeś na chorobowym z powodu katarku?

Pozdrawiam!

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » pt cze 25, 2010 12:35 am

Kuba N z całym szacunkiem, ale to nie jest prawda. Takie kity możesz wciskać Mietkowi co nie widział zakładu i pracy w niemcowie, włochach i na wyspach.
monciak pisze:Ty dalej swoje czyli marudzenie o pieniądzach, robią po 8 bo to kres ich wydajności, więcej nie są w stanie zrobić w 8-9 godzin, ostatnio oświadczyli że będą robić po 6 bo się nie wyrabiają. Ja jakoś potrafiłem zrobić 12-15 sztuk + prowadzenie interesiku także kolego wydajność ma ogromne znaczenie.
Człowiek brał mapę w rękę na czuja targał do klienta a teraz przychodzi do mnie koleś że ciężko mu się z mapą jeździ i trzeba mu nawigację kupić bo trudno trafić.
Gadanie" wiesz jak to ciężko mierzyć" a zapomniał iż trzy lata temu uczyłem go tej sztuki dwa miesiące czyli o jakieś 60 dni za dużo.
Mam kolesia który jeździ po domkach i nawija, przyjmuje zlecenia fajnie zarabia, jak zaproponowałem innym to usłyszałem "a gdzie się budują","nie jadę bo ostatnio się autem zakopałem" itp.
Tak jak montażyści, jeden montuje sztukę drzwi dziennie inny 2 sztuki, kto więcej zarobi?
W naszej branży np. montażyści, większość z nich ogranicza się do montażu samych okien inny montuje okna+rolety+bramę+drzwi i ustawia sterowania. Ten bardziej łebski bierze domek robi to w dwa dni zgarnia jakieś 3 tys. a ten od samych okien baka po starych budach montuje 3 szt. dziennie a na koniec miesiąca wychodzi przerobione 300 mb- 7500 tys.
Prawisz tu morały, wytłumacz mi więc czemu jeden potrafi zrobić o 50% więcej w 8 h a inny nie. Może właśnie Wy pracownicy powinniście się więcej wykazać.
U żony mojego wspólnika zarabiają kupę siana po kilka tys. ale tam jak by prezes zobaczył że piszesz na forum to masz wylot w ten sam dzień. Firma belgijska gdzie sprawdzają nawet pracownika któremu myszka się nie rusza przez min. za wchodzenie na google zwalniają. Prezes Belg ostatnio powiedział że pracownik ma w pracy prawo tylko pracować w dodatku wszystko po angielsku lub francusku bo nie interesuje go to czy rozumiesz czy nie. To jest właśnie Twój cywilizowany zachód.
a ty monciak myślisz, że nie można wymagać. jak płacę to wymagam angielskiego, belgijskiego i pracy. można, ale to działa i w druga stronę; płace za spełnianie oczekiwań. ale jak twoje oczekiwania sa takie że ktoś nie może zrobić w 8 h połowy tego co ty razem ze wspólnikiem robiliście w godzin 15 to zobacz sam kto jest bardziej wydajny. zobacz też różnicę kto za ile to robi(ł).

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt cze 25, 2010 7:45 am

Jaroz za pracę się weź lepiej :lol: :lol: :lol: o 100 letniej przewadzę nad Europą do była przenośnia..

Ja już nie mam siły z Tobą pisać :) ale zacznij przekonywać polityków ! niebawem wybory samorządowe ! 8)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt cze 25, 2010 8:34 am

Kolego 12 pomiarów robię w 7 godz. z przerwą na kawę. Teraz zbijam bąki siedzę w pracy 5 godz z przerwą na siłownię i wykorzystuję wyrobników a i tak robię 100% tego co oni.
Taka mała różnica, ofertę na domek robię w 30 min a oni potrzebują 2 dni aby przedzwonić do klienta czy to na pewno te rolety maja być. I tak co 10 ty pomiar jadę z nimi robić bo mają problem jak wymierzyć a wystarczyło np. tylko popatrzeć jak mają zamontowane okna sąsiedzi. Zauważyłem u Was wyrobników jeszcze jedną super sprawę, nazywam to reset w głowie czyli jak się pytam o klienta o którym usłyszałem w przelocie pamiętając nazwisko i co zamówił to cała reszta szuka pół godz. o co mi kór...a chodzi o kim on mówi.
Taka historyjka: wysłałem kiedyś technologa po podpis do członka zarządu wspólnoty, powiedziałem gdzie ma iść nazwisko 1 piętro po prawej stare drzwi, po jakimś czasie tel. "szef tam nie ma starych drzwi i nazwiska, są jakieś nowe chyba DELTY świeżo wstawione", to se do niego mówię kurna znowu konkurencja wstawiała "szef chyba tak". Koleś wraca, wysyłam go jeszcze raz bo zapomniał zapytać się faceta czy to on, jedzie dzwoni do drzwi a tu otwiera facet u którego mierzył te drzwi tydzień wcześniej.
Jest to jeden z setki przykładów.
To jest właśnie ta bystrość i wydajność.
Wiesz mam na etacie u siebie 12 chłopa, niestety tylko 2 nie boi się kierować busem. Miałem nawet kozaka po marketingach, piękne okularki, buciki tylko że miał jeden problem, ie potrafił przybić gwoździa i bał się wymienić żarówkę- lęk wysokości. Więc bidula po ciemku siedział w biurze z gołymi ścianami bez antyram.
Poprosiłem Cię o komentarz przykładu montażystów, czekam :!:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt cze 25, 2010 9:23 am

jaroz pisze:Kuba N z całym szacunkiem, ale to nie jest prawda. Takie kity możesz wciskać Mietkowi co nie widział zakładu i pracy w niemcowie, włochach i na wyspach.
U niemca ale w POLSCE.
Znam sprawę bo robiłem już w kilku niemieckich zakładach i włoskich. Jak stoisz przy maszynie to zapomnij o innych sprawach i napier..... jak parowóz.
Jeszcze byś się zdziwił jak byś do niemca na kontrakt pojechał.
Jedź do Włoch i sobie popracuj. Widziałeś pewnie w telewizorni jak przysłowiowi zjadacze chleba kończą w takich kołchozach pracy :?: Oczywiście nie wsządzie tak jest ale bywa.
Polaczyna myśli, że zarobi tam z 1000-1200 EUR i się podnieca. Ok. zarobi nawet i 1500 EUR ale wpierdziela konserwy, i ma płacone nie za stanie tylko za zapier....... . A warunki w jakich mieszka czasami wołaja o pomste do nieba. Od tego trzeba odjąć koszty utrzymania więc ile zostanie :?:
No chyba, że będzie robił na przysłowiowego "RUMUNA" w brudzie, syfie i zagłodzeniu - to zarobi.
Zarabiają ludzie mający wiedzę i to trzeba docenić - u nas nie doceniani.
U tego twojego niemca jest tak: pokarz co potrafisz to ci zapłacimy, a u nas jest na odwrót - ile mi zapłacisz to może bede robił a może nie.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » pt cze 25, 2010 9:47 am

Kuba N. pisze:
jaroz pisze:Kuba N z całym szacunkiem, ale to nie jest prawda. Takie kity możesz wciskać Mietkowi co nie widział zakładu i pracy w niemcowie, włochach i na wyspach.
U niemca ale w POLSCE.
Znam sprawę bo robiłem już w kilku niemieckich zakładach i włoskich. Jak stoisz przy maszynie to zapomnij o innych sprawach i napier..... jak parowóz.
Jeszcze byś się zdziwił jak byś do niemca na kontrakt pojechał.
Jedź do Włoch i sobie popracuj. Widziałeś pewnie w telewizorni jak przysłowiowi zjadacze chleba kończą w takich kołchozach pracy :?: Oczywiście nie wsządzie tak jest ale bywa.
Polaczyna myśli, że zarobi tam z 1000-1200 EUR i się podnieca. Ok. zarobi nawet i 1500 EUR ale wpierdziela konserwy, i ma płacone nie za stanie tylko za zapier....... . A warunki w jakich mieszka czasami wołaja o pomste do nieba. Od tego trzeba odjąć koszty utrzymania więc ile zostanie :?:
No chyba, że będzie robił na przysłowiowego "RUMUNA" w brudzie, syfie i zagłodzeniu - to zarobi.
Zarabiają ludzie mający wiedzę i to trzeba docenić - u nas nie doceniani.
U tego twojego niemca jest tak: pokarz co potrafisz to ci zapłacimy, a u nas jest na odwrót - ile mi zapłacisz to może bede robił a może nie.
1. u Niemca w Polsce tak niestety jest, ale nie jest to reguła, pracowałem w takim układzie i wiem jaki był Niemiec, ale z tą drugą stroną też miałem kontakt
2. na zachodzie zapewne też zdarzają się takie przypadki, ale jest to śladowe. Byłem i widziałem osobiście więc albo miałem dużo szczęścia (niejednokrotnie) albo ten obraz jest wykrzywiony. Mam znajomych co pracują dla Niemca, Włocha, Anglika (tam) i żaden z nich nie zamienił by pracy na pracę dla polskiego pracodawcy.
3. Wybacz, ale to jak kto żyje i co wpierdziela to tylko jego sprawa. Bo inaczej zachowują się ludzie którzy przyjechali na chwilę i za wszelką cenę chcą zarobić, a zupełnie inaczej ci co tam przesiadują już lata całe.
4. Co do ostatniego zdania to 100% zgoda.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt cze 25, 2010 10:15 am

Panie jaroz nie olewaj mnie Pan, czekam :!:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt lip 06, 2010 6:59 pm

panie kreatywny " Uwalić pracownika dzięki któremu zawdzięcza się prawie wszystko- tacy są dzisiaj pracodawcy...." to nie tak; to pracownik był na tyle niezaradny że stał się wyrobnikiem u pracodawcy. To w większości wypadków pracownik zawdzięcza iż bardziej zaradny,rzutki,przewidujący kolega wziął kredyt,zaryzykował (często bytem własnych dzieci) i stał się pracodawcą - właścicielem. Co stało na przeszkodzie by kilka-naście lat temu zacząć produkować okna? najczęściej lenistwo , wygoda i strach przed ew ryzykiem. To ten właściciel zorganizował stanowisko pracy i co miesiac wypłaca pensje za wykonanie pracy. No cóż i dziś można zaczynać - może niekoniecznie okna , ale jakiś warzywniak,lodziarnia,agencja masazu itp

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt lip 06, 2010 10:47 pm

Niektórzy to mają znikome pojęcie o utrzymaniu zakładu produkcyjnego na wysokim poziomie. Jak będziecie produkować O34 po 330-360zł to o zarobkach możecie pomarzyć. Sprzedając tak tanio okna to ludzi nie ma za co utrzymać. Jest gonitwa i wszyscy mają wszystko w du.ie. Na dzień dzisiejszy takie O34 powinno w hurcie kosztować ok. 500zł/netto wtedy producent może pozwolić sobie na godne prowadzenie zakładu. A koleś który robi przy składaniu okien powinien również brać odpowiedzialność i podpisywać się pod każdym wyprodukowanym oknem. Jak spierdzieli to go za uszy. Powinno to działać w dwie strony - godziwa praca = godziwa płaca.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr lip 07, 2010 7:57 am

No widzę wreszcie rozsądne podejście. 034 za 360 a takich ofert mam w skrzynce pełno, co najmniej jedna dziennie z różnych firm. I o czym to świadczy?

maryon1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maryon1 » śr gru 22, 2010 9:10 pm

Jak tak dalej pójdzie to małe zakłady PCV, nie wytrzymają konkurencji i zmienią profil działalności lub się połączą z większymi firmami... zresztą można było przewidzieć że ci "prezesi" po zawodówkach lub innych przypadkowych studiach :lol: , będą "sprzedawać cenę".... lub kosztem pensji pracownika, podnosić "konkurencyjność firmy"... :lol: :lol: :lol: :lol: i wiadomo jakie będą tego efekty.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :cry: :cry: :cry: :cry:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw gru 23, 2010 9:59 am

Rozumiem że te 360 zł to brutto z montażem (jednostronny kolor) parapety i roletki gratis. Acha - dodatkowo firma w ramach troski o klienta zreperuje kran, naprawi piecyk, umyje żyrandol (bo si e zakurzył) no i termin płatnosci 6 miesięcy w nieoprocentowanych ratach.
Idę popatrzeć na karpia - ponoć to wycisza.
Wszystkiego naj przy okazji Świat

czers
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: czers » sob sty 08, 2011 12:45 am

chcialem powrocic do zarobkow.
ile w tej branzy moze zarobic przedstawiciel handlowy producenta
taki poczatkujacy
a ile koles z kilkuletnim doswiadczeniem i baza klientow
??

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn sty 10, 2011 8:59 am

początkujący od 1000 zł na rękę doświadczony10-20 kzł

czers
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: czers » pn sty 10, 2011 2:13 pm

z tymi 20 tys to chyba jaja sobie robisz.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn sty 10, 2011 3:08 pm

Są tacy co mają po kilkanaście tys.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn sty 10, 2011 10:04 pm

Ale nie przy okuwaniu i szkleniu okien.
Chyba, że masz na myśli inny kraj i inną walutę niż PLN. :D

OGON
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OGON » sob lut 05, 2011 12:07 pm

Witam
Mam lokal w centrum miasta i chciałbym otworzyć salon okien i drzwi. Proszę o informację ile można zarobić na sprzedażny okien, jaka marża i jakich producentów polecacie.
Pozdrawiam

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob lut 05, 2011 1:12 pm

Marża - ile rynek wytrzyma.
Zarobki zależne od marży np 1 mln obrotu * 10% = 100 kzł lub 200 kzł*50%=100 kzł
Nie jest wazne czym handlujesz (marchew, buty, okna, samochody) obrót i marza daje wynik. Oczywiście możesz sprzedawać najlepszą marchew pakowaną w osobnym pudełeczku, lub sprzedawać zgniłą w workach, okna najlepsze na świecie , bądż badziew jakich mało , brylanty na sztuki lub diamenty na kilogramy- Obrót*marża daje wynik

OGON
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OGON » sob lut 05, 2011 1:55 pm

dzieki, a średnio z 1 okna ile macie przy całym domu (7 okien w domu).
pozd

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob lut 05, 2011 6:03 pm

Tyle,żeby po opłaceniu czynszu za lokal i magazyn,ZUS,księgowa,telefony,podatki, woda,prąd,reklama, papier do drukarki,kawy dla klienta,środków czystości starczyło na benzynę do samochodu i dzieciakom na chleb.
Jeśli chodzi o samochód to niektórym do poloneza trupka, niektórym do łałdi Q7 + laska.
Zadawanie takich pytań na forum świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu.
W każdym razie niektorzy zarabiają więcej niż w biedronce, niektórzy mniej ale nie pracują w biedronce bo ich nie przyjęli.
Pytanie o zarobki,kochanki,preferencje seksualne jest co najmniej brakiem taktu. ZROZUMIANO ???
Pozdrawiam ;)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 05, 2011 8:37 pm

Dwa takie duże zlecenia w miesiącu i jesteś ustawiony.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz lut 06, 2011 6:35 pm

Albo trzy takie zlecenia i wystarczy na miesiąc +miesiac wakacji

OGON
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OGON » ndz lut 06, 2011 9:29 pm

ok, dzieki za inf :D

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn lut 07, 2011 12:23 pm

Na poważnie:
jeśli zadajesz takie pytania to uważam że bardziej stabilne i dochodowe jet otworzenie salonu warzywnego. Całkiem poważnie
Sezon bez względu na porę roku,jak coś nie idzie to do domu (trudno będzie kapuśniak przez miesiac) lub cena w dół. Ryzyko na pziomie tego co może zgnić. Oczywiście zarobek tylko 500-1000 zł / dzień ale za to dzień w dzień. Jeśli myślisz inaczej to :
zarobek na poziomie 50-200 zł/dzień = 1000-4000 zł miesiąc (to idż do zakladu pracować za te pieniądze a nie stress z własną działalnością) Część działających tu modli się jak przetrwać do następnego sezonu bo może wyjdzie.... Modlitwa w 30% rocznie nie zostaje wysłuchana. Otwórz warzywniak

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn lut 07, 2011 1:29 pm

komarko1 pisze:Na poważnie:
jeśli zadajesz takie pytania to uważam że bardziej stabilne i dochodowe jet otworzenie salonu warzywnego. Całkiem poważnie
Sezon bez względu na porę roku,jak coś nie idzie to do domu (trudno będzie kapuśniak przez miesiac) lub cena w dół. Ryzyko na pziomie tego co może zgnić. Oczywiście zarobek tylko 500-1000 zł / dzień ale za to dzień w dzień. Jeśli myślisz inaczej to :
zarobek na poziomie 50-200 zł/dzień = 1000-4000 zł miesiąc (to idż do zakladu pracować za te pieniądze a nie stress z własną działalnością) Część działających tu modli się jak przetrwać do następnego sezonu bo może wyjdzie.... Modlitwa w 30% rocznie nie zostaje wysłuchana. Otwórz warzywniak
Ta... lepiej przyznaj, że konkurencji się boisz 8) :lol:

a tak na poważnie, to zależy ile włożysz, jaką masz wiedzę i konkurencję. Jeżeli zadowala Cię zarobek na poziomie kilku tysięcy, weź na poważnie to co napisał komarko, jeżeli mierzysz wyżej, to jest wiele innych sposobów na ich zarobienie - również w branży budowlanej. Jak chociażby tynki wewnętrzne, albo docieplenia budynków.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”