Strona 1 z 1

wtapiana okleina

: pn lip 27, 2009 1:16 pm
autor: gra102
Mam pytanie do Forumowiczów;Chodzi o okna , w jednostronnym kolorze , od zewnątrz.
Czy ktoś produkuje profile z okleiną wtapianą?Takie pytanie zadał mi Klient.
pozdrawiam wszystkich. :D

Re: wtapiana okleina

: pn lip 27, 2009 2:04 pm
autor: marjan
Witam,
mogę się tylko domyślać że chodzi tu o profil oklejany ale tzw "barwiony w masie" od strony zewnętrznej. Jest kilku dostawców profili którzy oferują ten typ profila natomiast okleina jest taka sama jak na profilach białych oklejanych.

Re: wtapiana okleina

: pn lip 27, 2009 8:40 pm
autor: Szerszel
Dokładnie tak , ta sama okleina jest nanoszona na brązowy nośnik , zaleta : mniej widoczne uszkodzenia mechaniczne , wady: silniejsze nagrzewanie a więc większe ryzyko odkształceń bo klimat nam się zmienia. Z tego co się orientuję Bruegman już nie stosuje tego rozwiązania , niebawem wszyscy będą uciekać w okleiny odbijające część promieniowania cieplnego aby nie ryzykować deformacji profila.

Re: wtapiana okleina

: pn lip 27, 2009 9:32 pm
autor: Mayday
Bruegman, z tego co wiem, stosuje ściankę barwioną w masie przy zewn. okleinie i chyba jeszcze veka. Raczej nie ma wad - zależy tylko od zastosowanej okleiny.

Re: wtapiana okleina

: pn lip 27, 2009 10:15 pm
autor: Gucio
DECCO TEŻ TAK MA.

Re: wtapiana okleina

: wt lip 28, 2009 10:07 am
autor: lekomin
Nośnik jest z definicji tańszy od białego profilu, więc brązowy plastik od strony zewnętrznej w profilu powinien obniżac jego cenę, ale to są groszowe sprawy. To jest po prostu kolejny rodzaj profila.. technologia nakładania folii jest identyczna i mówienie o "wtapianiu folii" to bzdura.

Re: wtapiana okleina

: wt lip 28, 2009 11:28 am
autor: kuba8883
Brugmann/Salamander zaczyna odchodzić od barwienia ścianki zewnętrznej/w masie/przy kolorze jednostronnym/zewnętrznym/.Po prostu cały profil jest biały.Dotyczy to również profili w pełnym kolorze/dwustronnym/-przy całym profilu barwionym w masie,ścianka zewnętrzna jest w kolorze białym.Wszystko przez temperaturę na powierzchni nagrzewającego się profilu.Taki będzie teraz trynd :lol: :lol: :lol:

Re: wtapiana okleina

: wt lip 28, 2009 8:35 pm
autor: Szerszel
Najwidocznie technolodzy boją się odkształceń spowodowanych temperaturami 30 stponi i powyżej i dmuchają na zimne.

Re: wtapiana okleina

: czw lip 30, 2009 11:31 am
autor: gra102
Szerszel pisze:Najwidocznie technolodzy boją się odkształceń spowodowanych temperaturami 30 stponi i powyżej i dmuchają na zimne.
Witam i bardzo dziekuję wszystkim za wypowiedzi.Były mi bardzo przydatne.
A odnośnie temperatur.
Był ciepły maj,gorące lato jeszcze przed nami.Godz. ok 15.Do wieczora słońce w tym miejscu jeszcze przygrzewało.
Termometrem powierzchniowym , zmierzyliśmy brązową rynnę z pcw. Termometr pokazał 80 stopni Celsjusza.
Wówczas nie produkowaliśmy jeszcze kolorowych okien, więc padło na rynnę, a potem nie powtarzaliśmy badania.Zdaje mi się , że termometr był pożyczany.W tym samym czasie maska czarnego samochodu była nagrzana do 90 stopni.
Wertuję literaturę , ale nie moge trafić, jak taki rdzeń jest robiony - " do tej wtapianej okleiny".
Pozdrawiam serdecznie.grażyna.

Re: wtapiana okleina

: czw lip 30, 2009 12:18 pm
autor: lekomin
Rdzeń, znaczy nośnik?
Tłoczy się rozgrzany plastik przez ustnik. W jedną z komór ustnika zamiast białego plastiku wtłacza się brązowy. Profil jest studzony w kąpieli wodnej i cięty na odpowiednie kawałki. Kolejna maszyna przykleja do już wytłoczonego profilu okleinę drewnopodobną. Metody naklejania okleiny są dwie, na zimno i na ciepło (PUR). W wytłaczaniu profili i okleinowaniu nie ma jakiejś wielkiej tajemnicy, technologia jest do kupienia na rynku. Jest kwestia doświadczenia, reżimu technologicznego i rynków zbytu. Mądrzy ludzie mówią, że minimalna sprzedaż, przy której tłoczenie ma długofalowy sens to pomiędzy 75 a 100 mln euro w profilu.
pzdr

Re: wtapiana okleina

: pt lip 31, 2009 9:58 pm
autor: anko
każda okleina jest klejona, a nie wtapiana. Może tylko być profil barwiony w masie, czyli tak zwana koekstruzja. Wad to raczej nie ma, a nad zaletami można długo dyskutować.