Czy nie dziwi Was, że...

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Czy nie dziwi Was, że...

Post autor: RRQ » pt maja 22, 2009 7:21 pm

są ludzie którzy otwierają firmy handlujące oknami?
Może ja się nie znam ale to dla mnie niezrozumiałe. W moim mieście jest około 30 firm handlowych - trzon z nich to 3-4 (są od zawsze dają sobie rade) reszta pojawia się i znika i tak w koło. Z kont więc w ludziach taki upór by te punkty otwierać i zamykać....

są ludzie którzy otwierają w tych czasach PRODUKCJĘ OKIEN??? :?
Skoro w zeszłym roku jak słusznie zauważył jeden z forumowiczów "dozbroili" się w moce produkcyjne prawie wszyscy wielcy, średni i mali, ceny poleciały a konkurencja zrobiła się tak szalona, że handlowcy zwątpili w swoje oferty i zaczęli zajmować się plotkarstwem...

Gdzie tu sens gdzie logika....
Dwa razy koła nie wymyślisz...

oknoAD

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Re: Czy nie dziwi Was, że...

Post autor: WojtkoJ » pt maja 22, 2009 7:28 pm

mnie to w ogóle nie dziwi a rynek zweryfikuje kto ma rację, znam punkty które są świeże i mają się dużo lepiej niż ci starzy zgrzybieli cwaniacy, znam producentów których wszyscy opluwają bo otworzyli się niedawno tworząc konkurencję starym zgrzybaiłym cwaniakom. Do odważnych świat należy.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt maja 22, 2009 7:35 pm

Nie ma sensu ani logiki
Wypowiem się w tym temacie ponieważ w tamtym roku otworzyłem punkt w tym że nie jestem laikiem jak reszt wręcz przeciwnie siedzę w tym już prawie 10 lat.
Ludziom wydaje się że zbiją kokosy na oknach i tu się zaczynają problemy, jeśli masz swoja działalność to nie możesz się skupić tylko na oknach lecz trzeba mieć również w ofercie inne produkty jak np. bramy garażowe, drzwi i inne. Moje zdanie jest takie że obecnie jest 100 razy trudniej zacząć niż 10 lat temu druga sprawa to taka że przy obecnej konkurencji i zapełnieniu różnym badziewiem laik nie ma argumentów którymi był by w stanie skutecznie przekonać klienta. Bo przecież nie sprzeda okna z ulotki i nie powie klientowi najpierw se pan poczytaj a potem przyjdź i zamówimy. Kiedyś klienci sami wskakiwali a teraz za klientem trzeba się nalatać i naprosić aby to u ciebie zamówił solidny markowy towar. Ludzie myślą że to jest jak spożywka klient wchodzi kupuje i tyle go widzieli. I to jest przyczyną takiego stanu rzeczy.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » pt maja 22, 2009 9:02 pm

A no cos w życiu trza robic i każdy łapie sie czego popadnie. Znam gościa który w tamtym roku otworzył produkcję fakt że garażowiec to i koszty małe, maszyny takie jakieś ale cs tam skleja i narazie zarabia. Niewiem czy mu się zwróciły narazie pewnie nie ale druga sprawa że robi to po robocie tzn. jeszcze gdzieś pracuje na etacie. :o
No to co Heyah i do przodu ;)

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » sob maja 23, 2009 9:31 am

,,,no problem jest odwieczny,,,otwieraja mysla, ze poszaleja a wiekszosc z nich nie umie nawet policzyc kosztow swojego przedsiewziecia w perspektywie roku, a potem plajta i z powrotem na zmywak do anglii,,,,niestety ile zdolali rynku zepsuc to juz nikt nie wroci,,, a Klient ze swoja nieraz 20-letnia:) gwarancja moze sie bujac,,,

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » sob maja 23, 2009 10:15 am

Takie są prawa rynku , tylko kilka na sto nowo otartych firm przetrwa, ale jak trafią na dobry moment to starzy wyjadacze mogą popłynąć i to oni staną się nowym tygrysem w branży na tym terenie , byle to nie był tygrys azjatycki … :D , a co do reszty jak mawiają staży górale , niech wygra lepszy ! :mrgreen:

oknoAD

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » sob maja 23, 2009 10:31 am

perfektaokna pisze:Nie ma sensu ani logiki
Wypowiem się w tym temacie ponieważ w tamtym roku otworzyłem punkt w tym że nie jestem laikiem jak reszt wręcz przeciwnie siedzę w tym już prawie 10 lat.
Ludziom wydaje się że zbiją kokosy na oknach i tu się zaczynają problemy, jeśli masz swoja działalność to nie możesz się skupić tylko na oknach lecz trzeba mieć również w ofercie inne produkty jak np. bramy garażowe, drzwi i inne. Moje zdanie jest takie że obecnie jest 100 razy trudniej zacząć niż 10 lat temu druga sprawa to taka że przy obecnej konkurencji i zapełnieniu różnym badziewiem laik nie ma argumentów którymi był by w stanie skutecznie przekonać klienta. Bo przecież nie sprzeda okna z ulotki i nie powie klientowi najpierw se pan poczytaj a potem przyjdź i zamówimy. Kiedyś klienci sami wskakiwali a teraz za klientem trzeba się nalatać i naprosić aby to u ciebie zamówił solidny markowy towar. Ludzie myślą że to jest jak spożywka klient wchodzi kupuje i tyle go widzieli. I to jest przyczyną takiego stanu rzeczy.
Laik ma zawsze największy argument CCC , tak zaczynają wszyscy , dopiero z czasem jak dojrzeje zaczyna zwracać uwagę na jakość: produktu , montażu i klienta .
Na jakość klienta teraz zwłaszcza trzeba zwracać uwagę, rzadko mi się to zdarza , ale jak mi gość podpada jest arogancki i cwaniakuje to walę taką cenę żeby poszedł do konkurencji albo zalicza zabezpieczyła mi wartość okien , i śpię spokojnie :mrgreen:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob maja 23, 2009 6:33 pm

No właśnie najgorzej jest tak jak klient wie lepiej jak i co wykonać, szuka łosia aby to wykonał zgodnie z jego wytycznymi. Najlepiej właśnie walnąć konkretną cenę i poczekać na reakcję. A najlepiej to niech sobie sam to wykona. Miałem już takich kolesi u których montaż zakończył się po 10min oczywiście wszystko z kulturą. No i nie wolno zapomnieć pochwalić klienta, że on jest taki mądry, zna sie i tp.
Ludzie co nie mają roboty lub ją stracili próbują między innymi otwierać punkty handlowe z oknami i tym sposobem psują rynek bo wydaje im sie, że to takie proste. Naszczęście dobrze, że nie otwierają przychodni lekarskich i tam nie leczą bo to dopiero byłyby jaja. Choć i w tym przypadku nie wiadomo.
Tacy ludzie powinni przechodzić szkolenia i egzaminy - to może by pomogło ich odstrzelić. Powinien ktoś weryfikować takie umiejętności.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob maja 23, 2009 10:47 pm

Tak sobie czytam ten wątek i się zastanawiam nad podejściem starych wyjadaczy w branży,sam otworzyłem punkt handlowy w tym roku dokładnie 02.02 i nie skierowałem swoich kroków do najtańszego producenta tylko postawiłem na jakość stolarki co wiąże się automatycznie z ceną. I generalnie nie zamierzam schodzić z cenami byle wbić się w rynek. A tych co się zaczynają wielce targować kwituję dwoma prostymi pytaniami. 1. Jak idziesz do lekarza to targujesz się o cenę za wizytę? i 2. A jak tankujesz paliwo to targujesz się o cenę za litr paliwa? I jedyna odp.jaka pada to NIE. A jak klient dalej mi jedzie o cenę to daję mu adres do sprzedawcy łąki na PCV oraz rzetelnie informuję jaka cena taka jakość. Tak więc szanowni koledzy z branży konkurencja w zbliżonej płaszczyźnie cenowej jest zdrowa bo wtedy klient stawia na jakość i ją wybiera a już wcześniej pisałem dobrze że są ci od CCC bo ci którzy stawiają na jakość produktu i usługi już nie długo będą mieli zajęcie. Pozdrawiam.

Ps. RRQ,co ty masz za dziwną stronę WWW? Ja rozumiem że pomoc słabszym jest bardzo dobrą cechą ale gdybym chciał być twoim potencjalnym klientem to już miałbym problem.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » ndz maja 24, 2009 11:25 am

A ja mam jeszcze jedną teorię na taki stan rzeczy.
Otóż w Polsce istnieje instytucja która rozdaje pieniądze na start bezrobotnym a nazywa się dumnie Urząd Pracy.
Taki koleś co to samochodówkę skończył a sołtys ze wsi sprzedał by go za paczkę fajek aby się go tylko pozbyć ze swojego terenu, idzie do Urzędu ściemnia że jest biedny że dla ludzi z jego wykształceniem nie ma w Polsce pracy i dostaje 18000 na start na uruchomienie swojego biznesu. Fakt chodzi na jakieś dziwne szkolenia na których opowiadają mu głupoty jak to w rok czasu dorobi się pierwszego miliona itp. Rozczarowanie przychodzi po pierwszym miesiącu jak koszty zaczynają rosnąć a biznes nie przynosi zamierzonych zysków. Warunki są proste utrzymaj firmę dwa lata a kaski nie będziesz musiał zwracać. Do tego dochodzi jeszcze nas kochany zus który na start obniża im składki do ponad dwustu złotych i pozamiatane. Kolesiowi nie idzie bo jest nowy w branży i nie może się pochwalić odpowiednią wiedza umiejętnościami i zleceniami które wykonał zresztą nie ma co się dziwić na kursie wpajali mu że będzie dobrze a tu przychodzi rozczarowanie i po 2 latach zamyka biznes aby nie ponieść kosztów związanych ze zwrotem kasiurki. Druga strona medalu jest taka że jak nie idzie to trzeba obniżyć marże do pięciu procent tak żeby jakoś może przetrwać ten trudny okres i co zaczyna się niezdrowa konkurencja zyski malejką koszty rosną a pieniędzy jak nie było tak nie ma.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz maja 24, 2009 11:53 am

Perfekta,i tu się z tobą zgadzam. Otworzyłem punkt bez żadnych dotacji czy obniżek ZUS-u,patrząc na swoją skromną wiedzę to pewnie też byłbym chojrak gdyby ktoś mi dał suwenira w formie prawie 20 tyś zł i kolejnych prawie kolejnych 20 tyś na różnicy w haraczu na zus w ciągu 2 lat. I powiem wprost,w głowie mi się nie mieści jak można wyciągnąć rękę po takie pieniądze z Urzędu Pracy czy prosić o obniżkę ZUS-u. Jak startowałem 11 lat temu to nie było taryfy ulgowej,na dzień dobry pełne opłaty a jak się nie podobało to proszę na etat i koniec tematu.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz maja 24, 2009 5:36 pm

Pomijając temat okien nie znam osoby której firma otworzona za pieniądze z UP utrzymała się. Tendencja jest taka doprowadzić by szef mnie zwolnił zarejestrować się po 3msc otrzymać kasę. Jeśli jesteś kobietą otwierasz solarium jeśli facetem okna .... Ten program to padaka.

Nie mam nic przeciwko otwieraniu się nowych firm ale przez ludzi świadomych, rozsądnych i cierpliwych a nie zdesperowanych kamikadze

PS.
MAGIC353 - specjalnie dla ciebie porzucam moją działalność charytatywną i zamieszczam adres WWW
Dwa razy koła nie wymyślisz...

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt maja 26, 2009 8:02 pm

RRQ pisze:Pomijając temat okien nie znam osoby której firma otworzona za pieniądze z UP utrzymała się. Tendencja jest taka doprowadzić by szef mnie zwolnił zarejestrować się po 3msc otrzymać kasę. Jeśli jesteś kobietą otwierasz solarium jeśli facetem okna .... Ten program to padaka.

Nie mam nic przeciwko otwieraniu się nowych firm ale przez ludzi świadomych, rozsądnych i cierpliwych a nie zdesperowanych kamikadze
Solaria jak i salony z oknami są wszędzie to samo można w zasadzie powiedzieć o żulach którzy stoją na każdym rogu ulicy sępiąc na winiacza

Z tym solarium to mnie człowieku rozwaliłeś dodaję obrazek http://patrz.pl/zdjecia/solarium-xxx

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”