Budvar - kampania na rzecz 100% PVC

Awatar użytkownika
MAJONEZ
Czytelnik
Czytelnik

Budvar - kampania na rzecz 100% PVC

Post autor: MAJONEZ » sob maja 16, 2009 11:20 pm

Witam .
Znalazłem dzisiaj pod domem nową ulotkę reklamową firmy Budvar i jej treść mnie bardzo zaintrygowała . Główne hasło tu cytuję ,,.. 100 % pełnowartościowego PVC - kampania na rzecz w 100% pełnowartościowych okien . O tym nigdzie indziej się nie dowiesz ,,
Co do samego pomysłu na reklamę to nie mam zastrzeżeń , ale do treści technicznej na ulotce już tak .
Wg. mnie autorzy przygotowujący ulotkę powinni troszkę bardziej się przyłożyć do treści informacyjnej , wg. rysunków które są na ulotce , okna otrzymujemy z butelek typu PET . Podstawy chemii by się tutaj autorom przydały , ale kto konsultuje to co wypisuje się w materiałach reklamowych .

Co Wy koledzy branżowcy sądzicie o tej nowej kampani ? :wink:

oknoAD

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Re: Budvar - kampania na rzecz 100% PVC

Post autor: fajneokna.pl » ndz maja 17, 2009 10:27 am

Było coś w tej ulotce o oknach bez ołowiu? :D

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz maja 17, 2009 11:57 am

Czy promują już okna na DECCO?
Czy to nadal produkt z pod lady?
Ponoć zeszli z cen bo lipa na rynku.
A tak na marginesie to zaobserwowałem zmianę loga reklamowego na ich salonie w moim mieście.
Ulotek u mnie jeszcze nie rozsiewają.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Awatar użytkownika
MAJONEZ
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MAJONEZ » ndz maja 17, 2009 1:36 pm

Na ulotce brak jakiejkolwiek informacji o nazwie producenta profilu z jakiego wytwarzane są te okna , jest za to rada ,
cytuję z ulotki :

,, Radzimy : Zanim złożysz podpis na zamówieniu zadbaj o swój interes :D : [b]zażądaj pisemnego Certyfikatu który potwierdzi , że Twoje okna nie będą wyprodukowane z regranulatu ,,

W związku z powyższym chciałbym przyznać honorowy tytuł ,, OSTATNIEGO MOHIKANINA - PRAWDZIWYCH OKIEN ,,- wszelkie prawa do wykorzystywania powyższego hasła w celach marketingowych zastrzeżone :D

Tylko mała rada na przyszłość , nie wejdźcie za chwilę w produkcję okien na profilach z regranulatów , bo cała Wasza kampania legnie w gruzach i znów będziecie musieli zmienić kampanie reklamową . :D

Ale generalnie , jestem ,, za ,, kampanią na rzecz 100% PVC .

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz maja 17, 2009 1:58 pm

Reklamowali sie kiedyś oknami BEZOŁOWIOWYMI.
Nie jestem dobry z chemi, ale wydaje mi sie, że każde szkło stosowane w oknie ma domieszki ołowiu, ale mogę sie mylić.
Jeżeli się nie mylę to co Wy na to.

Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rafałkr » pn maja 18, 2009 10:17 am

Ja też dostałem taką ulotkę, dla mnie przekaz jest czytelny. Chodziło im pewnie o przekazanie że okna są w większości produkowane z odpadów. Niestyet i nikt nas o tym nie informuje, sami nie wiemy co kupujemy!!! a za okna płacimy ogromne pieniązdze

oknoAD

Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rafałkr » pn maja 18, 2009 10:20 am

BYliście na ich stronie www?
kiedyś głośno mówili o oknach bezołowiowych a teraz proponują okna w 100% z pełnowartościowego pvc.

tomi
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: tomi » pn maja 18, 2009 10:39 am

Kuba N. pisze:Reklamowali sie kiedyś oknami BEZOŁOWIOWYMI.
Nie jestem dobry z chemi, ale wydaje mi sie, że każde szkło stosowane w oknie ma domieszki ołowiu, ale mogę sie mylić.
Jeżeli się nie mylę to co Wy na to.

szkło ołowiowe to kryształy, soczewki :? więc jeśli boisz się bardzo ołowiu, a wzrok ci się popsuł, to pozostaje ci się tylko z tym pogodzić :wink:

SASIK1
Małomówny
Małomówny

Post autor: SASIK1 » pn maja 18, 2009 11:11 am

Konia z rzędem temu , kto wie co jest w granulacie profila, na pewno nie wiedzą tego ,,biurkowi,, z Budvara , ale akcja promocyjna być musi, bo sprzedaż spada , linie stoją , a raty płacic trzeba .... cóż , czas na CUDA .
Swoją drogą , czy jest ktoś kto wie ile jest cukru w cukrze ? :D :D :D

Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rafałkr » pn maja 18, 2009 11:50 am

biurkowi z pewnością tego nie wiedzą ale techniczni z pewnością. Spytaj innych producentów co jest w ich oknach, sami nie widzą.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » pn maja 18, 2009 1:58 pm

Budwar szykuje kolejną akcje promocyjną: "Okna w 100% wolne od azbestu". :wink:

SASIK1
Małomówny
Małomówny

Post autor: SASIK1 » pn maja 18, 2009 2:42 pm

Jeżeli techniczni wiedzą , to po proszę o składniki proszku ? :D :D :D

Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rafałkr » pn maja 18, 2009 2:45 pm

jakie składniki plastiku inni proponują?

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pn maja 18, 2009 4:23 pm

Rafałkr to wkońcu co - znalazłeś ulotkę i sie nią podniecasz? czy robili u ciebie mont z oknami BUDVARU. Pewno trzasneli Ci DECO bo 6 komór i tu byłeś przeszczęśliwy bo teraz Chińskie jest w modzie więc jesteś modniacha, wgrzewany słupek gratis - łał co za technika, może nawet dostałeś certyfikat (bo tylko oni takie mają na bezołowiowość i że 100% PCV) w ramce - to se powieś na ścianie i zerkaj na niego codziennie i bądź dumny, że taki dil zrobiłeś. A jak jesteś pracownikiem BUDVARU to niezły z ciebie WAZYLINIARZ - proponuję 200zł premi.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » pn maja 18, 2009 4:26 pm

Rafałkr pisze:jakie składniki plastiku inni proponują?
na pewno nie robią kampanii nt okien bez ołowiu po czym zaczynają takie profile stosować ...
a teraz ta kampania na okna w 100% z pełnowartościowego PCV !!!, podkładki ustalające szkło również !!!
W każdym profilu PCV jest jakaś ilośc tzw. regranulatu !!!
Pozdrawiam Wojtys

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » pn maja 18, 2009 5:34 pm

Jeżeli jeszcze nie ma to z pewnością będą przepisy nakazujące stosowanie recyclingu do produkcji profili.
Przecież jeżeli wprowadza się do sprzedaży produkt z tworzywa sztucznego - część tego tworzywa trzeba odzyskać i przetworzyć ponownie by chronić środowisko.
Jeśli chodzi o profile ze stabilizatorami zawierającymi ołów to były lepsze od cynkowo-wapniowych chociażby ze względu na sztywność profila.
Jeżeli więc kupując bułki w sklepie pakujemy je do plastikowych koszyków, następnie do filiowej reklamówki a potem do plastikowego chlebaka - i to wszystko wykonane w prawie w 100% z recyclingu i domieszkami ołowiu i nas nie zabiło to okna wykonane z domieszką regranulatu też nic nam nie zrobią.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt maja 22, 2009 12:48 pm

Nigdy nie bedzie przymusu na stosowanie regranulatu w profilach okiennych. Mozna to zagospodarować do produkcji np. parapetów wewn (tak robi WYMAR, ale stosuje do tych celów tylko materiał z recyklingu swoich profili)
A Budvar robi teraz kampanię na okna w 100% PVC, bo nie moga już na bezołowiowe mając produkcję na Decco. jakąś kampanię przezecież zrobić muszą. Jak nie da się na Greenline, to temat 100% PVC tez jest dobry. (A czego, tak na prawdę, Chinole do produkcji tych profili używają, to nikt nie wie)

PP7000
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: PP7000 » pt maja 22, 2009 1:26 pm

panowie prawda jest taka ze jeżdzicie chińskimi autami nosicie chińskie ubrania żrecie z chińskich talerzy sracie w chńskie muszle kl.

ale okna chińskie sa be

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » pt maja 22, 2009 3:33 pm

Samochód na 100% nie z chin, talerze też a co do muszli to fakt s.am do niej i jak sam właśnie porównujesz to do tego chińskie wyroby się nadają, poprostu nasra/ć na nie. :lol:
No to co Heyah i do przodu ;)

SASIK1
Małomówny
Małomówny

Post autor: SASIK1 » pt maja 22, 2009 3:41 pm

Panowie, widzę że na forum rozgorzała dyskusja - chinskie be, czy cacy ? Nie chciałbym się rozpisywać dłużej , ale niestety w 90% nosicie chińskie ciuchy, buty, używacie chińskich narzędzi sprzętu komputerowego i rtv , nawet nawozy rolnicze też częściowo z chin , więc nie widzę tematu do dyskusji.
A co do 100% PVC w reklamach Budvar Centrum, to kolega techniczny z Budvara nie podał tych składników tylko zmienia dyskusję , coś mi się zdaje że premii nie będzie ? :D :D :D

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » pt maja 22, 2009 6:01 pm

183% ramy w ramie, 196% skrzydła w skrzydle , 246% szkła w szybie 398% mniej klientów któzy wiedzą w ogóle o co chodzi.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt maja 22, 2009 7:23 pm

ale będzie za to 300% normy :lol:
co fakt to fakt chińczyki zalewają świat swoimi produktami a jak nie idzie to wszyscy do nich ładują bo tanio.
podobno Anpol przeszedł na decco a takie fajne okienka robili na vece szkoda widać kryzys ich pogonił

Każdy Chińczyk powinien w życiu zrobić trzy rzeczy: trampki, podkoszulek oraz DVD.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt maja 22, 2009 7:31 pm

A może 100% PCV należy rozumieć dosłownie : ramy bez wzmocnień , okucia z plazdiku , tak samo klamki a szyba to policośtam , tylko z czego cholery robią uszczelki ?
Szkoda że w moim mieście takiego cuda nie przedają :D :D :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt maja 26, 2009 5:31 pm

Pierwszy raz przekopiuję swój post wpisany w innym wątku forum który dotyczy tej samej sprawy.

Krew mi się gotuje jak czytam reklamy Budvaru. Straszą ludzi jak politycy - w sumie to właścicielem chyba jest polityk..
A fakty są wg mnie takie:
Rok temu widziałem jak WÓŁ że okna Budvaru świeciły szarym plastikiem w środku. Wtedy im to nie przeszkadzało i chwalili się brakiem ołowiu. Tylko że teraz sami sobie przeczą i piszą że "u innych" te domieszki przetworzonego PCW zrobione są pewnie ze złego ołowiu.
Później zmienili profile na "ołowiowe" i przestali puszczać reklamy "bezołowiowe" od ręki zapominając o problemie.
Dziś znów udają że nic się nie stało. Tylko co mają powiedzieć ich wczesniejsi Klienci? Że dali się nabić w butelkę ulegając reklamom?
O wgrzewanym słupku już nie wspomnę, bo z przestarzałej technologii robiono hit.

TAK NIE PRZYSTOI, PANOWIE Z BUDVARU! Wstyd mi za was.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt maja 26, 2009 5:50 pm

Z tego całego zdenerwowania zapomniałem jeszcze dodać, że kiedy dwa lata temu Stollar zaczął wypuszczać okna na profilach z domieszką przetworzonego PCW to zrezygnoałem z okien tej firmy.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt maja 26, 2009 7:53 pm

hehehe zmieniliśmy producenta o którym się dużo mówi szkoda że to kolejny z tych co robią tanio. Nie mówi się na tym forum o tych którzy robią dobrze tylko o tych którzy robią tanio i tu jest pies pogrzebany. Tak się akurat dobrze składa że w moje województwo i mój rejon się jeszcze nie wpakowali i chwała wam za to panowie tutaj taniości nie sprzedacie http://www.budvar.pl/uploads/RTEmagicC_ ... 02.png.png czy może tak wyglądała ulotka ????
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr maja 27, 2009 8:02 am

To właśnie ta kłamliwa ulotka.
Załączniki
BUDVAR....jpg
BUDVAR.....jpg

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr maja 27, 2009 9:16 am

jak sypią rabatami na poziomie 40 % to o34 musi u nich koło 100 w cenniku kosztować ja ich przebiję podniosę cennik o 80 % będę dawał 60 % upustu to dopiero będzie promocja za półdarmo dorzucę jeszcze termometr i długopisik a pod moim sklepem będą tłumy jak za komuny za papierem ostatnio modne słowo w branży to Modern są już takie drzwi co najmniej w 3 fabrykach do tego co 5 fabryka tak nazywa swoje okna jest to spowodowane zapewne sentymentem do kapeli disco Modern Talking, tudzież do tańca o tej nazwie opartego na balecie lub czegoś w rodzaju modernizacji ładnie słówko wpada w ucho zmodernizuj swój dom a zaczynaj od okien z budwaru. Tanie sztuczki dlaczego wprowadzają w błąd klienta i nie informują o tym że to z chin na okna powinno być napisane tak jak i na reszcie produktów made in china.

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » śr maja 27, 2009 10:20 am

Pamiętacie aferę w Chinach z mlekiem dla dzieci ? ( posypały się głowy ,ale tam) U nas można wszystko czyli....................
za jakiś czas dowiemy się o "skażonych" oknach) ( tanie szkodliwe buty już były).Tylko kto to zbada ? :evil:

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr maja 27, 2009 10:05 pm

Rafałkr reklamuje nową akcje Budwaru na innych forach.... :D
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic. ... 1446#81446
Chłopcze ile płacą tobie za taką ciężką pracę. Czy Budwar przypadkiem nie ośmiesza się zatrudniając kolegę do tej akcji?

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw maja 28, 2009 10:31 am

Każdy z nas "uprawia" jakiś PR - mniej lub bardziej natarczywy.
Chociaż takie "przypadki" jak Rafalkr to typowa reklama - chociaz przyznaję - poziom ma wyższy niż ludzie próbujacy poprawić tu wizerunek Dobroplastu.
Mimo wszystko widzę tu tylko nierzetelną reklamę którą się brzydzę!
Nie kocham konkurencji, ale o wielu firmach mogę powiedzieć coś dobrego. O Budwarze? Nic mi nie przychodzi do głowy - nie potrafię tak kłamać.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » czw maja 28, 2009 12:38 pm

Ogólnie wszystkie firmy promujące najtańsze produkty jako najlepsze wprowadzaja klientów w błąd, a raczej, jak to jest modne u polityków, nie mówią całe prawdy. I nie jest ważne czy okna z chinola wyprodukuje Budvar czy inna firma, to będzie to taki sam ..... jak okna firmy D................ G....o i tyle.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob maja 30, 2009 10:22 am

A co oni sami tłoczą te profile, że wiedzą z czego to jest zrobione. Niesądzę.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » sob maja 30, 2009 12:20 pm

Kuba N. pisze:A co oni sami tłoczą te profile, że wiedzą z czego to jest zrobione. Niesądzę.
D........t sam tłoczy, a jestem przekonany że nie wie w 100% z czego robi profile !!!
Pozdrawiam Wojtys

SASIK1
Małomówny
Małomówny

Post autor: SASIK1 » sob maja 30, 2009 3:14 pm

To 100% PVC , to ciekawe w której partii okien ........ białej czy mniej białej ? :D :D :D
Załączniki
P1010003.JPG

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob maja 30, 2009 3:23 pm

Sasik,czepiasz się :D :D :D :D Czy to istotne z której partii?Ważne żeby lud pracy kupił.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”