Strona 1 z 1

Rąbień - Filipiny

: pn maja 04, 2009 7:58 pm
autor: fafik
Angora 4.04.2009 - ciekawy artykuł na temat pracy i produkcji okien

Re: Rąbień - Filipiny

: wt maja 05, 2009 11:16 am
autor: aktimel
Całkiem ciekawy temat z tym Rąbieniem.
Szkoda tylko, że nikt nie chce tego komentować.
Czyżby na forum byli sami kienci i zwolennicy kołchozów z Rąbienia?

Re: Rąbień - Filipiny

: wt maja 05, 2009 3:10 pm
autor: andrzej
Temat nie jest niezauważony, warto wcześniej trochę przeszukać forum, poniżej jeden z wątków i link do komentarza firmy udzielonego dla oknonet.pl
viewtopic.php?f=1&t=12707&start=0&hilit ... 5bie%C5%84
http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/t ... 12815.html
pozdrawiam
red. nacz. Andrzej Kubicki

Re: Rąbień - Filipiny

: śr maja 06, 2009 2:00 pm
autor: Bartłomiej Zegadło
Dla mnie to mogą wymyślać różne wytłumaczenia. Są ciency. Popisali się nioeprawdopodobnie. Wiewolnictwo w XXI wieku i to w Europie.
A wszystko z powodu chęci zysku. Mieć niskie koszty to każdy chce . Pytanie tylko, czyim kosztem? Najprościej pracownika no
i uszczuplając materiały w oknie.
Nie chciało się zatrudnić wykwalifikowanej siły roboczej, to się wzięło Filipińczyków za 25% kosztów. A i tak na tym procederze ucierpi klient, bo dostanie ..... wyprodukowany przez laików.
Za dobry towar trzeba dobrze zapłacić tak samo jak za dobrą i fachową pracę.
I nie ma tu co i kogo bronić. Nic też nie dadzą tłumaczenia, te nawet najwymyślniejsze.
Wyzyskiwacze i tyle. Tylko, że cwani. Z polskimi pracownikami tak by się nie udało, a Filipińczyków nikt nie obroni.

Re: Rąbień - Filipiny

: śr maja 06, 2009 3:01 pm
autor: Celtic69
w tym miejscu napiszę, że trochę wiem na temat zatrudniania filipińczyków w rąbieniu, ponieważ ta sama firma miała sprowadzić ich do innej fabryki. niestety okazało się, że filipinczycy są drodzy. oprócz pensji trzeba im zapewnić jedzenie, mieszkanie itd itp. ktoś pokalkulował i stwierdził, że nie ma to sensu. oni nie są u nas "tanią" siłą roboczą:)

Re: Rąbień - Filipiny

: czw maja 07, 2009 12:25 am
autor: KNMTG
OKNA Rąbień produkują na tę chwilę średnio 1700 sztuk okien na dzień. Przy tak wysokim zautomatyzowaniu produkcji fachowość nie jest do końca wymagana a koszta mają mocny wpływ na wynik finansowy.
Widocznie jakość wyrobów jest postrzegana pozytywnie bowiem ludzie kupują te produkty. Firma ma olbrzymie wzrosty sprzedaży rok do roku.

Re: Rąbień - Filipiny

: czw maja 07, 2009 7:13 am
autor: Bartłomiej Zegadło
Nawet przy wysokim poziomie zautomatyzowania produkcji nie można wykonać dobrego produktu, jeżeli się nie zna podstawowych zagadnień konstrukcji okna. Ciekawe, czy wspominana na tym forum często marka Mercedes, pozwoliłaby sobie na zatrudnianie niewykwalifikowanych pracowników. A przecież mają zautomatyzowane do granic możliwości procesy produkcyjne.
Ktoś powie, że Mercedes, to nie okno z PVC. Może i nie, ale łatwo jest wyprodukować zwykły bubel nie zachowując wszystkich wytycznych produkcji. Przykładów na rynku mamy do woli.

Re: Rąbień - Filipiny

: czw maja 07, 2009 7:32 am
autor: aktimel
Maszyna jest na tyle mądra, na ile jest mądra osoba, która ją obsługuje.
Ja do filipińczyków nie mam nic. Fajni ludzie :).
Nie można jednak mówić, że mając tak "wykfalifikowaną" kadrę robi się super chruper okna :).

Re: Rąbień - Filipiny

: czw maja 07, 2009 8:07 am
autor: KNMTG
myślę, że popełniono błąd - powinni sprowadzić filipinki - są pracowite, dokładne, mają silne nogi przede wszystkim :D

Re: Rąbień - Filipiny

: czw maja 07, 2009 8:41 am
autor: solidnafirma38
Bartłomiej Zegadło pisze:Nawet przy wysokim poziomie zautomatyzowania produkcji nie można wykonać dobrego produktu, jeżeli się nie zna podstawowych zagadnień konstrukcji okna. Ciekawe, czy wspominana na tym forum często marka Mercedes, pozwoliłaby sobie na zatrudnianie niewykwalifikowanych pracowników. A przecież mają zautomatyzowane do granic możliwości procesy produkcyjne.
Ktoś powie, że Mercedes, to nie okno z PVC. Może i nie, ale łatwo jest wyprodukować zwykły bubel nie zachowując wszystkich wytycznych produkcji. Przykładów na rynku mamy do woli.
Oj kolego , nawet w najczarniejszych snach ci się nie śniło skąd się biorą podzespoły do Merca :)
Seryjny Merol to taka sam kaszana jak wszystkie inne ! A na hali Niemców to jest może z 20 % pozostałe 80 to nie Niemcy i nie specjaliści ! Moim zdaniem czystym mercem można nazwać auta które zostały wyprodukowane przed 1980 rokiem , cała reszta to seryjny globalistyczny bubel !!! :mrgreen:

Re: Rąbień - Filipiny

: pt maja 08, 2009 10:12 pm
autor: tygrys
ja myślę ,ze okna które produkują są gorszej jakości a sprzedaż polega na ściemie,są w polsce bardziej zautomatyzowane ffabryki sprzedają okna na ściemie konsumentów ,najgorsze jest to że nie ma komu kontrolować czy sprzedawane okna są zgodne z deklaracją jakości ,lecz konsument da się nabrać tylko raz,a sprzedaż spadnie . :lol:

Re: Rąbień - Filipiny

: pt maja 08, 2009 11:19 pm
autor: KNMTG
Rąbień istnieje od `98 roku bodajże - rok do roku mają wzrost wszystkiego. Od momentu wejścia Polski do UE koncentrują się na exporcie. Są świetnie poukładani - terminowość i logistyka. Każdemu życzę takich sukcesów.

Jakość jest najgorsza do utrzymania w powtarzalności - sami wiecie, że czynnik ludzki jest decydujący o tym i kompletnie nie przewidywalny czy sterowalny. I to bez względu ile człowiek zarabia - nieomylnych nie ma. Niestety, ale nie wymyślono jeszcze kombajnu, który jest w stanie sam w 100% zrobić okno .
Przy 700 pracownikach i tylu elementach z jakich jest zbudowane okno to niestety, ale cudów nie ma.
Ale pewnie się mylę :roll:

Re: Rąbień - Filipiny

: ndz maja 10, 2009 7:01 pm
autor: Szerszel
Może trzeba zainwetować trochę w ludzi a nie tylko maszyny ?

Re: Rąbień - Filipiny

: czw maja 14, 2009 12:34 pm
autor: witelo
Zostają jeszcze więźniowie,kosztują połowę połowę najniższego wynagrodzenia,a korzysta miedzy innymi DECCO w Suwałkach.Ze trzy lata temu Pan PREZES chełpił się w TVN jak to on przyczynia się do naprawy systemu penincjatrnego w Polsce.Ale na pytanie prowadzącej na temat - ile płaci osadzonym -mordka w kubeł