Pytanko do fachowcow

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny

Pytanko do fachowcow

Post autor: czyżyk 303 » pt kwie 24, 2009 9:03 am

Witam
Mam pytanie.
Dostałem od klienta zestawienie stolarki do wyceny. Jest to gotowy projekt domku typu "Wiosna." W uwagach architekta jest punkt który mówi iż
"oscieżnice nie mogą zawężać światła ościeży (otworu w murze) o więcej niż 10 cm"
Większośc znanych mi profili ma wysokość ramy powyżej 65mm co w sumie zawęże otwór w murze o ok. 13cm. zapytałem architekta czy do tego domu mają być montowane nietypowe okna na co odpowiedział mi ze mogą to byś zwykłe, standardowe okna pcv. Nie potrafił wyjaśnić po co jest ten zapis w uwagach.
Czy spotkaliście się kiedyś z podobnym tematem?

oknoAD

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Re: Pytanko do fachowcow

Post autor: WojtkoJ » pt kwie 24, 2009 9:13 am

Z takim cudem akurat nie ale wobec fantazji architektów to akurat nie jest nic specjalnego :) Oni często nie potrafią wytłumaczyć swoich wizji.

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » pt kwie 24, 2009 12:47 pm

Żaden to cud, a takie zapisy w projektach pojawiają się przeważnie gdy projekt jest robiony "na styk" z uwagi na treść par. 57 ust. 2 Rozporządzenia Min. Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Najwęższą stosowaną aktualnie na rynku ramą ościeżnicy okna jest 3 komorowa rama ościeżnicy systemu Deceuninck Zendow 3000 o szerokości całkowitej 54mm zgodnie z PN-EN 12608:2004.

I tyle tej "fachowości" :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » sob kwie 25, 2009 9:49 am

adjj pisze: Najwęższą stosowaną aktualnie na rynku ramą ościeżnicy okna jest 3 komorowa rama ościeżnicy systemu Deceuninck Zendow 3000 o szerokości całkowitej 54mm zgodnie z PN-EN 12608:2004.
I tutaj nie do końca wszystko
Zachęcam do lektury http://www.muratordom.pl/budowa-i-remon ... _23129.htm
Pozdrawiam

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » sob kwie 25, 2009 3:40 pm

CICHY pod podanym linkiem mówi się: Po pierwsze o profilach Deceuninck, po drugie o głębokości kształtownika, a nie jego szerokości. Dobrze, że napisano o "głębokości", bo szacowna firma TO na swojej stronie internetowej, w zakładce "informacje techniczne" już na str.2 myli "szerokość" z "głębokością". Nie ona pierwsza i nie ostatnia zresztą :D
Panie Dominiku, może warto by to zmienić, przy okazji, co?

Moja informacja o szerokości ramy ościeżnicy 3000, zaczerpnięta jest bezpośrednio z AT-15-6143/2006.

Na stronie Decunincka nie znalazłem informacji o prezentowanym w newsie kształtowniku ramy ościeżnicy, więc nie znam jego szerokości. Bardzo możliwe, że jest węższy od podanego przez mnie wymiaru. Ale jeśli jest węższy, to byłoby ze wszech miar ciekawe poznać wyniki badań ITT okien wykonanych przez Technikę Okienną z pokazanego w newsie złożenia profili. Przyznam się, że drogę zwiększania "głębokości" i ograniczania "szerokości" kształtowników okiennych uważam za "statycznie" wątpliwą i prowadzącą do ograniczeń w konstrukcji okien, ale... może nie mam racji.

Poza tym dzięki za informację, bo przyznam się, że nie miałem pojęcia o takiej "tasiemce" ościeżnicowej z Deceunincka. Czego to ludziska nie wymyślą :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » ndz kwie 26, 2009 10:33 am

W temacie w końcu chodziło o zawężanie światła, tutaj przy oknie avante -maxima problem uważam za rozwiązany, to nie TO myli szerokość z głębokością, jak widać.Informacja o głębokości ( 90 mm) owszem i jest, wystarczy się przyjrzeć przekrojowi aby zauważyć ,że dzięki takiemu rozwiązaniu " światła" jest więcej.A o to przecież chodziło.

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”