STARYCH OKIEN CZAR...

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny

STARYCH OKIEN CZAR...

Post autor: czyżyk 303 » sob mar 21, 2009 4:16 pm

http://windows.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?12
Może to nie temat na to forum, ale tak sobie pomyślałem ze dobrze by było choć na chwilę oderwac się od tematów Dobroplastu, najniższych cen itp.
Nie wiem jak wam, ale mnie często serce się kraje, kiedy widzę piękne stare kamienice 'oszpecone' plastikami, gdzie jedno okno ma złote szprosy ,drugie jest jednoskrzydłowe a kolejne podzielone porzeczkami na 4 części.
To samo tyczy się starych drewnianych domów które z daleka biją po oczach białym PCV, Widok szczególnie często spotykany na galicyjskich wsiach.
I tak sobie myślę że choćbyśmy nie wiem jak udowadniali przewagę pcv nad drewnem to jedno jest pewne PLASTIKOWE OKNO NIGDY SIĘ TAK PIĘKNIE NIE ZESTARZEJE.

oknoAD

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: STARYCH OKIEN CZAR...

Post autor: Bartłomiej Zegadło » ndz mar 22, 2009 8:29 pm

Z tego co mi wiadomo, paragrafy sa dla właścicieli, gdzie łapę trzyma konserwator zabytków. Pozostali, hulaj dusza piekła nie ma.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn kwie 13, 2009 3:52 pm

Nie do końca się z Panie Bartłomieju zgodzę z pana opinią "paragrafy są dla właścicieli, gdzie łapę trzyma konserwator zabytków. Pozostali, hulaj dusza piekła nie ma". Mieszkam w małej miejscowości w południowej Wielkopolsce gdzie dwie całe ulice wpisane są w rejestr zabytków i teoretycznie podlegają pod PKZ. A spacer tymi ulicami pokazuje że istne hulaj dusza a przepisy i konserwator na długim spacerze lub urlopie.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn kwie 13, 2009 4:19 pm

Magic353 , całe prawodawstwo w tym kraju wygląda właśnie tak.

Bez zbędnych komentarzy. HEJ

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn kwie 13, 2009 6:46 pm

Ps.mojej poprzedniej wypowiedzi,na jednej z tych ulic są ładne okna w stylu francuskim, ciekawe jak to będzie wyglądało jak ktoś z właścicieli zdecyduje się na wymianę. Czy znów zaważy 100% cena? Pytanie retoryczne.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”