kryzys

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

kryzys

Post autor: malyslon » śr mar 11, 2009 1:56 pm

Witajcie :) moze podzielicie sie swoimi przemyśleniami jak rynek i producenci sie maja w dobie wszechgłoszonego kryzysu w branży budowlanej . Ciekawe kto ma informacje jak sobie radzą producenci w tak ciekawych czasach 8)

oknoAD

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Re: kryzys

Post autor: WojtkoJ » śr mar 11, 2009 6:15 pm

Ja posiadam informacje na temat producenta u którego pracuję :)
Jak narazie analogicznie do poprzedniego roku nie zmieniło sięza wile (a być może jest nawet lepiej ponieważ zima była bardziej dokuczliwa niż rok temu).
Wydaje mi się, że kwiecień odpowie na wiele pytań.
Na pewno mamy budżetówkę, w dużej części branżę spożywczą, rolniczą i jeszcze wiele innych w których pracują ludzie, budują domy, remontują, inwestują dlatego sprzedać zawsze można. Wystarczy chcieć, mieć dobry produkt i mówić prawdę.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr mar 11, 2009 6:54 pm

Podobno Dobroplast ma straszny najazd klientów. Wracaja do nich stadami byli dealerzy, bo tam jakaś rewolucja marcowa się rozpoczęła ,i wyprzedaja okna z zapasów magazynowych po 1 PLN. Handlowcy nie moga opędzić sie od nowych. Maja gorzej utrapienie z klientami niż moczykije w sierpniu nad stawem z komarami:mrgreen: :lol: :D

U mnie, jak zawsze w zimie ok. 20% możliwości.

pawelz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawelz » śr mar 11, 2009 10:06 pm

złożyło się parę rzeczy:

1. słaba złotówka
2. w końcu przyszła zima
3. banki

w rynku śl. aluminiowej wstrzymano część poważnych inwestycji i jak na razie czekamy na uruchomienie stąd zauważalny spadek sprzedaży w branży okiennej, myślę , że dopiero maj, czerwiec pokaże prawdziwe oblicze "kryzysu"

pozdr

bicom1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bicom1 » czw mar 12, 2009 7:33 am

w śl. alu zrobiło się już podobnie do pcw - rzeźnia cenowa o wszystko co się pojawia na horyzoncie. roboty niby są, ale w cenach poniżej kosztów materiałówki. zobaczymy jak długo pociągną Ci zdesperowani.

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw mar 12, 2009 8:27 am

Bartłomiej Zegadło pisze:Podobno Dobroplast ma straszny najazd klientów. Wracaja do nich stadami byli dealerzy, bo tam jakaś rewolucja marcowa się rozpoczęła ,i wyprzedaja okna z zapasów magazynowych po 1 PLN. Handlowcy nie moga opędzić sie od nowych. Maja gorzej utrapienie z klientami niż moczykije w sierpniu nad stawem z komarami:mrgreen: :lol: :D

U mnie, jak zawsze w zimie ok. 20% możliwości.
Musze przyznać ze jestem troche zaskoczony ze jest jeszcze producent który robi na magazyn, ale jesli to prawda ze Dobroplast czysci magazyny to chyba produkcja obecna i nowe zamówienia wolniej spływają z tego roku . Z tego co wiem to OKNOPLAST narazie czysci swoją siec i stawia warunki krótkie : albo robisz tak jak my chcemy albo spadaj, ciekawa forma na kryzys. Osobiscie uwazam ,ze jednak od maja czerwca naprawde bedzie widac jak duzy jest spadek.

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw mar 12, 2009 1:13 pm

w mojej ocenie to 2 połowa roku będzie fatalna jak na ten czas :twisted:
jawaryn :)

diesello
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: diesello » czw mar 12, 2009 1:16 pm

KNMTG pisze:w mojej ocenie to 2 połowa roku będzie fatalna jak na ten czas :twisted:
Tak sie zastanawiam, moze wiec powinienem poczekac z wymiana okien? ;)

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » czw mar 12, 2009 1:33 pm

Ja nie był bym przekonany aby czekac na lepsze czasy , moze się okazac ze rynek zaleja produkty o kiepskiej jakości .
Moim skromnym zdaniem nadszedł czas prawdy czy dalej będziemy kierować sie ceną czy jakością towaru.
Kto ma zrobić wymiane to i tak ją zrobi to kwestia czasu a rozsądek mu podpowie czy kupi okna z dolnej półki za niską cene czy lepiej
zainwestowac bądz co bądz w swoje i wyposażyc mieszkanie w produkt dobrej marki
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Post autor: pomocnik » czw mar 12, 2009 3:02 pm

Wycen sporo, zamówien jaby mniej. Ale najgorsze są obsuwy w płaceniu przez klientów. Tylko dlatego, że banki przykręciły śrubę

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw mar 12, 2009 3:35 pm

krakus pisze:Ja nie był bym przekonany aby czekac na lepsze czasy , moze się okazac ze rynek zaleja produkty o kiepskiej jakości .
Moim skromnym zdaniem nadszedł czas prawdy czy dalej będziemy kierować sie ceną czy jakością towaru.
Kto ma zrobić wymiane to i tak ją zrobi to kwestia czasu a rozsądek mu podpowie czy kupi okna z dolnej półki za niską cene czy lepiej
zainwestowac bądz co bądz w swoje i wyposażyc mieszkanie w produkt dobrej marki

Hmmmm jakbym słyszał ludzi z OKNOPLASTU , nie ma jak pranie muzgu :mrgreen: wcale bym sie nie zdziwił jakbys własnie był od nich.
ps. Jedziesz do Meksyku ? hihihihihiih

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » czw mar 12, 2009 3:53 pm

niestety nie jade do meksyku a oknoplast jest dla mnie konkurencją , Jedni się cieszą z okien bo mają nowe a inni się cieszą bo mają dobre

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw mar 12, 2009 4:14 pm

krakus pisze:niestety nie jade do meksyku a oknoplast jest dla mnie konkurencją , Jedni się cieszą z okien bo mają nowe a inni się cieszą bo mają dobre
musze powiedziec ze głęboka mysl :D tak z ciekawosci ile lat w branży ?
A patrząc na historie oknoplastu to wg, mnie naturalą i historyczną konkurencją dla nich na rynku krakowskim jest oknoplus . Przynajmniej tak było do czasu kiedy był stary prezes w oknoplascie . To oczywiscie moje zdanie

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » czw mar 12, 2009 4:23 pm

jestem zwiazany z oknami nie przerwanie od 17 lat zaczynałem chyba tak jak wszyscy w krakowie od trasu

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw mar 12, 2009 4:37 pm

jestem pod wrazeniem "krakus"
no to juz niedługo bedziesz pełnoletni . Pozdrawiam wiec krakowskie firmy a zwłaszcza przedstawicieli handlowych co budowali trynek bo to dzieki nim firmy produkujące isnieją , szkoda tylko ze niektórzy o tym zpominają.

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » czw mar 12, 2009 10:14 pm

Wojtko J

BRAWO, BRAWO, BRAWO.

Po przeczytaniu Twojego postu usmiech szeroki mam na twarzy.

Spoko koledzy, spoko.

Jaki kryzys.

Pisz dalej.

Pozdrawiam.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 13, 2009 8:48 am

Mówiąc o czyszczeniu magazynów przez Dobroplast, miałem na myśli produkowanie okien z profili, które na magazynie - czytaj, pod chmurką - leżą od Bóg wie jakiego czasu. A, jak wiadomo, magazynowanie profili w takich warunkach nie jest dla nich dobre (odkształcenia, zmiana barwy, zanieczyszczenia kurzem itp. maja wpływ na jakość produktu finalnego). Dobroplast posiada własną ekstruzje profili i poza sezonem posiada olbrzymi, rosnacy w zastraszającym tempie, magazyn profili. No, ekstruzji nie da sie tak po prostu zatrzymać, bo wiąże sie to z olbrzymimi kosztami. Dlatego robia promocje, sprzedaja poniżej kosztów produkcji, szukaja odbiorców na profile w kraju i poza granicami. Zatrudniaja olbrzymia ilość ludzi, często nie przeszkolonych do produkcji okien. I stąd problemy z jakością i cierpienia klientów.

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pt mar 13, 2009 12:33 pm

KNMTG,
u nas też kryzys, prawda? ;)

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » pn mar 30, 2009 12:10 pm

Wrócę na chwilę do tematu kryzysu. Nie wiem jak wam ale we mnie te pompowanie słowa "kryzys" w mediach przyprawia o najgorsze uczucia i odruchy od wymiotnych zaczynając. Rozumię, że coś tam się trochę pokomplikowało w światowej gospodarce ale jak słyszę, że każdy najmniejszy problem w firmach czy polityce zwalany jest na kryzys i zamiast zająć się porządną robotą wszyscy to powtarzają to wyżej opisywane uczucia przychodzą do mnie podwójnie...

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pn mar 30, 2009 1:08 pm

Kryzys jak mawiał Laskowik starszy brat Ramzesa ( kto pamięta ? )
A tak poważnie to zarabia na nim ( i to świetnie ) jedna branża - dziennikarze.Przecież każdy artykuł -to kasa.
Moim zdaniem w tej chwili przyszedł czas " czyszczenia rynku" ( jak to w kryzysie)
Dealerzy, punkty handlowe wyraźnie się rozdzielają na dwie opcje, jedni idą w cenę ,a drudzy w jakość.
Cóż czas pokaże kto dokonał słusznego wyboru ,ja stawiam na jakość. :D

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pn kwie 06, 2009 8:07 pm

Milczałem w tym temacie bo do tej pory go nie czułem , ale zaczynam się obawiać że coś jest na rzeczy zamówienia urwały się nagle ,czcę wierzyć że to przez święta, bo jak nie to kiepsko to widzę. rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielem producenta szyb i On też podziela moje zdanie. Napiszcie jak Wy to widzicie, bo mam wrażenie że dopiero teraz kryzys do nas dociera .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pn kwie 06, 2009 10:18 pm

nie ma nowych inwestycji budowlanych w Polsce - nie ma i nie będzie długo :evil:
To co jest to jeszcze kontynuacja boomu - ciekawe czy zapłacą za towar w terminie Generalni Wykonawcy w takiej sytuacji nie rokującej dynamicznej sprzedaży mieszkań :roll:
P.S. a może nie będzie tak źle :idea:
jawaryn :)

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt kwie 07, 2009 7:33 am

Daję sobie "siana" z inwestycjami, dopuki coś się na rynku nieruchomości nie wyklaruje. To, co szło rozpędem kiepsko sie spłaca, to co bedzie z nowymi inwestycjami. Niech sie inni gotują w tym sosie na własną prosbę.
Zamówienia publiczne jeszcze składam, bo płatnik pewny. tylko ceny "z kosmosu", nie to co w zeszłym roku.

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Post autor: pomocnik » wt kwie 07, 2009 8:30 am

Na przetargach nie dość, że ceny z kosmosu. To oferty składa po 20 -30 firm. Część to chyba robi, żeby opłacic pracowników, takie daje ceny

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw kwie 09, 2009 8:58 am

Kryzys to mit, gdzie on jest , byłem niedawno w markecie budowlany po jakieś drobne rzeczy , nie było miejsca żeby zaparkować , inwestycje też już ruszają, więc wydaje mi się że kryzys robimy sobie sami , kto go chce, to go ma , wiec sposobem na przetrwanie „kryzysu” jest nie myśleć o kryzysie tylko robić swoje ! :idea:

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » czw kwie 09, 2009 3:24 pm

lubię takie podejście, jeżeli będziemy tak myśleć to wszystko pozostanie bez zmian :)

studio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: studio » pn kwie 20, 2009 12:00 pm

Jaki kryzys . Ruch w interesie taki sam jak w zeszłym roku i idzie na coraz lepsze.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 27, 2009 9:33 pm

Kryzys jest i panuje walka cenowa - KTO DA TANIEJ, ZEBY CO KOLWIEK ROBIC.
Jak widze wyceny zrobione przez konkurencje to stwierdzam, ze to sa w wiekszosci desperaci bo robia prawie za FREE.

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » pn kwie 27, 2009 11:11 pm

do tego jeżeli mocno inwestowali w dobie dobrej koniunktury przez ostatnie dwa lata to mogą podzielić losy okfensu.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » wt kwie 28, 2009 7:57 am

Tanatos pisze:
Jednak obserwując sytuację 4 miesiące były bardzo trudne dla 80 % rynku może nawet więcej , a spadek popytu jest widoczny na każdym rogu ulicy to nie zapowiada niczego zbyt pomyślnego. Ruch przy marketach jest to fakt ale lepiej zobaczyć co ludzie do koszyków wkładają , kupić korę za 8 zł i kilka roślinek do skalniaka to jeszcze nic nie znaczy .

Jak zwykle z zewnątrz świeży owoc a w środku zgniłka :)
Niech będzie drobnica jak co minutę będę sprzedawał o1 to też nie będę płakał :mrgreen:

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt kwie 28, 2009 8:57 pm

Niech sprzedają za FREE. Ciekawe jak długo wydolą. Jak sezon okaże się gorszy niż w 2008, to nie będą mieli szans na odrobienie strat z wiosny. A wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo leasingi i kredyty trzeba będzie spłacać. Tylko z czego, jak bryndza będzie przez cały rok.
Kogo stać na dokładanie do interesu przez tak długi czaś?

krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Post autor: krzysiek.i » wt kwie 28, 2009 9:23 pm

Niektórych stać, ale ci akurat na ogół nie dokładają...
pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”