Podwyżki cen !

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Podwyżki cen !

Post autor: solidnafirma38 » pn lut 23, 2009 6:35 pm

Witam,
No to Panwie chwalić się kto i od kiedy oraz o ile ponosi ceny :?: :?: :?: :twisted:

oknoAD

kruk2
Małomówny
Małomówny

Re: Podwyżki cen !

Post autor: kruk2 » pn lut 23, 2009 9:37 pm

no cóż, podwyżki cen nieuniknione :wink: , na zeszłorocznych marżach z tegorocznym kursem euro.... bez perspektyw na dłuższą metę

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pn lut 23, 2009 9:37 pm

to tajemnica handlowa :!:
jawaryn :)

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » wt lut 24, 2009 9:26 am

KNMTG pisze:to tajemnica handlowa :!:
No dobra ja dam pierwszy propozycję – 15%
Kto da mniej ,a kto więcej :?: :evil:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 26, 2009 4:38 pm

Nie wiem jak to jest, ale jedni podnoszą a drudzy nic na ten temat nawet nie wspominają?

okno_maniak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: okno_maniak » czw lut 26, 2009 11:26 pm

Ceny podniesiemy jak skoncza sie nam zapasy starego (kupionego po kursie euro 3.20) profilu. :))
Pozdrawiam OKNO_MANIAK

oknoAD

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw lut 26, 2009 11:51 pm

Wieści z terenu
Fabryka na profilu Deceunick +5%
Fabryka na profilu Rehau + 8%
Fabryka na profilu Veka nie podnosi ale w stolkadzie mieli euro po 4.20 :) , chyba mają jasnowidza na etacie :twisted:

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob lut 28, 2009 6:44 pm

Panowie, po wczoraj po przetargu jestem w szoku. Ceny w kosmos. Chyba niektórym oliwy do głowy ktoś dolał i zaczęli kalkulować jak Bóg przykazał - czytaj "z zyskiem".

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz mar 01, 2009 8:09 pm

Nie wiem jak to jest ale jedni podnoszą a drudzy nie i to mnie zastanawia - bo tłumaczenia firm co do podwyżek są naprawdę różne, ale ja w to nie wnikam bo i tak nie mam na to wpływu i nie będęmiał?
Co do cen za stolarkę to bywa różnie. Wysokość cen jest również uzależniona od marży jaką dany sprzedawca stosuje. Zimą mniejsza marża, a w sezonie większa. Jedni sprzedają jakiś tam wyrób na marży 20 - 15% a drudzy np. sprzedają okna z DOBROPLASTU na: jeden pomyśli "mam tanie okna więc mogę narzucić 20%" drugi stwierdzi - "a Kowalski sprzedaje również Avantgardę jak ja, dzieli nas tylko doległość 300m, to ja bede sprzedawał na 10 oczkach to kupią u mnie a nie u niego", kolejny pomyśli "te dwa bar..y myślą, że mnie zrobią w jajo, ale to przecież ja jestem mądrzejszy i lepszy więc ich wycyckam i będę sprzedawać na 5%, a jak trafi się większa ilość to zejdę do 3 może 2% i nikt mi nie podskoczy". Taka jest o to prawda, że wyniszczają się nawzajem i robią sobie nawzajem na złość. Nie powinno być tak, że jak zadzwoni do producenta byle kto, z pytaniem "czy mogę podpisać z Państwem umowę na handel towarami produkowanymi przez państwa?" - na to pada odpowiedź "jasne czemu nie". Taka polityka DOBROPLASTU bardzo mnie rozdrażniła i musiałem coś z tym zmienić. Handluję z nimi od momętu jak. robili na ALUPLAŚCIE, potem wprowadzili BRUGMANA i okuwali na ROTO. Odbierałem spore ilości bo te okna były naprawdę przyzwoite, i handlowało nas w mieście możę 2 odbiorców. No i zaczęli produkować własny profil - i się zaczęło szykanie odbiorców, a co za tym idzie wojna cenowa na rynku lokalnym, bo umowę podpisywał prawie każdy, kto handluje oknami w mieście - są oczywiście wyjątki. Obecnie okna DOBROPLASTU są na każdym rogu ulicy i to się prędko nie zmieni. Zmusiło mnie to do podpisania umowy z innymi producentami i uważam, że był to dobry ruch w danym momencie bo nie muszę obecnie walczyć cenowo z konkurętami tylko wychodzę do nich z jakością i różnymi innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i produktowymi. Mam ugruntowaną politykę u siebie i wychodzę na tym lepiej niż ci co do dzisiaj walczą ze sobą, a walczą ostro tak jak pisałem. Są desperaci co sprzedadzą domek na 3% i zrobią mont. po 8 zeta. i myślą, że zrobili biznes jakich inni nie potrafią. Idą przebojem mając podobną politykę do DOBROPLASTU - czyli byle więcej i więcej to i tak se te pensyjkę napykają. Tak zarobią, ale ile, jakim kosztem i wysiłkiem. Ja również do dziś mam umowę z DOBROPLASTEM i zamawiam tylko wtedy jak klient tedo naprawdę chce bo już posiada te okna i nie chce nic innego - więc proszę bardzo, ale nie robię tak aby zarabiać na tych oknach 3-5% tylko przynajmniej 25-30% bo wliczony mam w to tzw. margines bezpieczeństwa. Inne okna w ofercie mam na mniejszej prowizji, bo mam tu większą pewność, a są i takie, że mam 95% pewności, że mnie nie zawiodą. Jak by DOBROPLAST poprawił jakość wykonania i zmienił politykę to dobiero mógłby wieść prym LIDERA RYNKU, a tak są opluwani, ale jak tak lubią to ich sprawa. Każdy lubi jakiś rodzaj perwersji.
Obecnie moi dostwacy okien, jedni podnoszą ceny ostro tłumacząc się w różny sposób, a drudzy nic nie podnąszą i mówią, że narazie nie zamierzają. A przecież każdy z nich kupuje profil, stal, szkło, okucia i inne dodatki. I Ci co ni podnoszą to wcale nie mają zapasów magazynowych, i kupują na bieżąco. Wiem bo bywam u nich i widzę co jest grane. Więc tak na zdrowy rozum to narazie nie potrafię wytłumaczyć tych zmian. Jedynie to mają różnych dostawców profili - tu mogą być ruch bo ktoś muci być pierwszy co podniesie.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » ndz mar 01, 2009 10:28 pm

Z tego, co słyszałem, to i Dobroplast podniósł ceny. Nieznacznie, ale jednak. Przecież za komponenty trzeba w Euro placić.
KubaN, pierwszy mądry z tej rzeszy dobroplastowców. Stawiaj chłopie na jakość. Po jasną cholere bić się z oszołomami cenami i zarabiać grosze, a przy tej okazji wydawać kupę kasy na reklamacje (bo sam piszesz o buforze bezpieczeństwa)
Powodzenia

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw mar 05, 2009 4:44 pm

[quote="Kuba N."]

........"Obecnie okna DOBROPLASTU są na każdym rogu ulicy i to się prędko nie zmieni. Zmusiło mnie to do podpisania umowy z innymi producentami i uważam, że był to dobry ruch w danym momencie bo nie muszę obecnie walczyć cenowo z konkurętami tylko wychodzę do nich z jakością i różnymi innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i produktowymi. Mam ugruntowaną politykę u siebie i wychodzę na tym lepiej niż ci co do dzisiaj walczą ze sobą, a walczą ostro tak jak pisałem. Są desperaci co sprzedadzą domek na 3% i zrobią mont. po 8 zeta. i myślą, że zrobili biznes jakich inni nie potrafią. Idą przebojem mając podobną politykę do DOBROPLASTU - czyli byle więcej i więcej to i tak se te pensyjkę napykają. Tak zarobią, ale ile, jakim kosztem i wysiłkiem.

Taką samą politykę jak Dobroplast stosują w KMT a szkoda.W moim mieście (30 tyś. mieszkańców) upychaja swoje produkty gdzie tylko się da i nie wazne czy firma ma 3 dni czy 5 lat aby więcej.Jest około 20 punktów ze sprzedażą okien i drzwi a w 14 punktach sprzedawane są drzwi KMT,robi sie to tak popularny i oklepany produkt że klienci zaczynają szukac czegos innego nie mówiąc o przebijaniu cen przez sprzedawców,ale to prowadzi do jednego;co popularne i oklepane przestaje się dobrze sprzedawać,czas o tym pomysleć panowie od marketingu.
Pozdrawiam

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw mar 05, 2009 6:49 pm

Panowie ja wiem jedno dawanie coraz wyższych rabatów to śmierć !!!
Zamiast obniżać cenę o np. 2% spróbujcie dać jakiś gadżet tej wartości np. dodatkowy uchył gratis w drugiej kwaterze, parapet zewnętrzny itp… Konkurujmy jakością , terminami , dodatkami …..
Ale tu jest Polska można gadać jak do studni ,prawie wszyscy powiedzą OK. masz racje ,a jutro walną jeszcze 4% mnie niż konkurencja bo cena czyni cuda …..
Jedno wiedzcie o tym „dobra cena” to nie jest „najniższa cena” !!!! :twisted:

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » czw mar 05, 2009 8:39 pm

Gdyby w Polsce zmowa cenowa nie była przestępstwem a ludzie zamiast czytać durne reklami gdzie licytuje się O34 wzieli by kalkulator do ręki okazało by się, że recepta na nasze bolączki jest jedna WSZYSCY + 15%. Ale nas bardziej interesuje dlaczego inni sprzedaja tak tanio a nie jak sprzedawać drożej. A co za tym idzie pracujemy w najbardziej sku..ionej branży. Dlaczego gdy budownictwo było na fali nie poszliśmy jak producenci cegły, cementu, wełny mineralnej, styropianu By zarobić na wypadki takie jak teraz??? Odpowiedz jest jasna.. ale jak napisze Pan Andrzej mnie wytnie :-D

Ludzie zacznijmy liczyć to proste!!!!! I w końcu zacznijmy zarabiać.
Dwa razy koła nie wymyślisz...

Spahis
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Spahis » pn kwie 20, 2009 10:06 pm

siemano biznesmeny
jak tam żyjeta
ile płacita za komponenta - u mnie wsysko do doła idzie
za ten badziew plastikowy co mi wozą to mam juz 2.8 euraska za seta
złom kupuja z 10 euraska
a te brudne syby ma po 45 zyla
hehehe

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny

Post autor: czyżyk 303 » pn kwie 20, 2009 10:15 pm

Brakowało mi Ciebie Spahis :D :D :D

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt kwie 21, 2009 7:24 am

No i, Spahis, okna masz takiej samej jakości jak komponenty.
I czym tu się chwalić?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt kwie 21, 2009 10:03 pm

Sphahis jesteś Asem.
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”