DOBROPLAST-Czemu nie???????

jakistam
Czytelnik
Czytelnik

DOBROPLAST-Czemu nie???????

Post autor: jakistam » sob lis 29, 2008 7:24 pm

Handluję z Dobroplastem-i co mogę powiedzieć: są tańsi, jakość podobna do reszty liczących się na rynku firm, poprawili logistykęi terminowośc-widzę że się starają, może nie jest idealnie ,ale gdzie jest????????

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: DOBROPLAST-Czemu nie???????

Post autor: finlandia » pn gru 01, 2008 4:35 pm

WSZĘDZIE DOBRZE!
gdzie nas nie ma...

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pn gru 01, 2008 9:39 pm

najtańsze okna produkują firmy grzejące DECCO - 20 -30% tańszy profil od najtańszej marki na rynku w Polsce :D

Myślę, że 2009 rok to będzie ROK SMOKA w oknach :lol: :lol:
jawaryn :)

to jestem ja
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: to jestem ja » czw gru 04, 2008 8:48 am

hmm.... jeszcze nic dobrego o DOBROPLAŚCIE do mnie nie dotarło, no może poza nazwą..........

KNMTG - okna nie są dziełem sztuki? a jakaś firma mi wmawia, że jednak są....

pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw gru 04, 2008 10:18 am

Zawsze powtarzałem "swoim" dealerom że kierunek "najtańszy" nie jest trwały - zawsze się znajdzie ktoś tańszy.
Zdecydowanie bezpieczniej budować solidną markę.
No chyba że my, Polacy tka jak na ulicy - lubimy ostrą jazdę na krawędzi bezpieczeństwa.
Zielone światło zgasło..

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw gru 04, 2008 11:50 am

Ceny na wszystko pikuja w dół - nie wierzę w bajki, że ktoś spyla drogo. Może jakieś incydentalne strzały w stylu "polowanie na jelenia, który sam się wystawia" .
Zapowiada się ostry kryzys w branży i polityka CCC w takich chwilach przejmuje pałęczkę.
Obym się mylił :idea:

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw gru 04, 2008 11:59 am

to jestem ja pisze:hmm.... jeszcze nic dobrego o DOBROPLAŚCIE do mnie nie dotarło, no może poza nazwą..........

KNMTG - okna nie są dziełem sztuki? a jakaś firma mi wmawia, że jednak są....

pozdrawiam
po 8 latach użytkowania VEKA mi zżółkła w chałupie - palę faję na werandzie :!:
i takie to sranie w banie - dzieła sztuki :D Nie gadaj tak do Klientów bo Cię za nawiedzonego wezmą :idea:
Okno , drzwi maja byc wykonane RZETELNIE czyli zgodnie z technologią co uwiarygadniają odpowiednie dokumenty w świetle przepisów a zamontowane mają być zgodnie ze sztuką budowlaną bowiem są elementem elewacji i wymagają FACHOWOŚCI budowlanej na którą składa się wiedza i doświadczenie.
Narra

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw gru 04, 2008 12:11 pm

W branży produkcyjnej/przemysłowej WINNO SIĘ produktem zdobywać Klienta a później ceną.
Wymagana jest wysoka wiedza na temat np okna czy drzwi - ARGUMENTACJA techniczna to podstawa wiedzy każdego sprzedawcy. Jestem przekonany, że więcej jest sprzedawców, których wiadomości techniczne ograniczają się TYLKO do podstawowych funkcji jakie okno winno spełniać.
Wiedza na temat tzw dodatków jest MIERNA. Później się dziwią wszyscy, że "Panie cena i do przodu".
Wręcz są tacy co się poprostu boją poruszać tematy bardziej skomplikowane -dotyczy to też producentów.
Wręcz na palcach mozna policzyć w niektórych regionach kraju firmy, które potrafią zrealizować średnio skomplikowane zlecenie.
A temat naginania STATYKI jest chyba już powszechną normą :twisted:

PYTANIE - gdzie w takim razie są instytucje kontrolujące/nadzorujące :?: :!:

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw gru 04, 2008 12:28 pm

DOBROPLAST to firma, która odniosła SUKCES dzięki strategii niskiej ceny. W okresie startu o 100 PLN taniej sprzedawali okna od najtańszych w Polsce w ówczesnym czasie.
W tej chwili ceny stolarki PVC WYRÓWNAŁY SIĘ na rynku bowiem reszta producentów MUSIAŁA się dostosować w większym lub mniejszym stopniu do leaderów rynkowych.
A więc nadszedł czas normalnej w miarę RYWALIZACJI o Klienta.
Kto nie będzie potrafił tego zrobić to sobie nie poradzi w nowej rzeczywistości.
Na tę chwilę nasza branża zalicza najmniejszy współczynnik bankructw w stosunku do np firm budowlanych.
Zresztą zawsze KRYZYS czyni SELEKCJĘ - najsłabsi odpadają z wyścigu do kawałka tortu :D (taka reklama jest z plemnikami :lol: polecam niektórym :roll:

jakistam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jakistam » czw gru 04, 2008 8:09 pm

...TANOTOSIE... dla wyjaśnienia, to nie jestem żadnym poplecznikiem Państwa K...ale widzę realnie co się dzieje na rynku i nie przekonasz mnie że jest inaczej. Nie uważam że niszczą oni rynek tylko że w dużej mieże dyktują na nim warunki...czytając Ciebie widzę zazdrośc albo przymus pisania takich głupot...??? A może się mylę??? Byłeś kiedyś w ich firmie??
Ja tak, parę razy nie widziałem tam stojących, nie zarabiających na siebie aut, a już na pewno nie widziałem marnującego się towaru. Jedz i sptawdz sam a nie ograniczasz się do tego co usłyszysz od znajomych...

AgnieszkaZaręba
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: AgnieszkaZaręba » sob gru 13, 2008 11:48 am

Witam
Każdy ma swoje zdanie ja to szanuję, może wspólpraca z nimi nie jest idealna ale ogólnie nie można narzekać i wydaję mi się, że większość z Was nigdy z nimi nie współpracowała tylko opiera swoje zdanie na plotkach. Pare lat kupujemy te okna i są na nie klienci, mało tego - najwięcej klientów mamy z polecenia. Mi się wydaje, że pozytywna opinia Kowalskiego któremu montujemy te okna jest tu najważniejsza przez co finalnie mamy co robić i mamy z tego konkretne pieniądze.

Ostatnio montowaliśmy nawet ich okno dachowe, które mają od pól roku w ofercie, też na początku podchodziliśmy sceptycznie ale powiem, że nasi chłopacy byli zadowoleni, montuje się je łatwiej nawet niż Roto a cena jest o wiele niższa. Zamontowaliśmy chyba z 50 szt i wszystko jest ok.
:P

A.Z

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny

Post autor: czyżyk 303 » pt lut 27, 2009 11:37 pm

KNMTG pisze:najtańsze okna produkują firmy grzejące DECCO - 20 -30% tańszy profil od najtańszej marki na rynku w Polsce :D

Myślę, że 2009 rok to będzie ROK SMOKA w oknach :lol: :lol:
Nie pomyliłeś się.
DECCO kosi rynek niesamowicie. I to nie tylko polski.

ixi:)
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ixi:) » sob lut 28, 2009 9:24 am

dla zamawiających w Dobropklaście, zakupcie sobie zapas valerin mitte na sezon- Izie Małysz to pomaga :lol:

nicość
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nicość » sob lut 28, 2009 10:31 am

Witam
Każdy ma swoje zdanie ja to szanuję, może wspólpraca z nimi nie jest idealna ale ogólnie nie można narzekać i wydaję mi się, że większość z Was nigdy z nimi nie współpracowała tylko opiera swoje zdanie na plotkach. Pare lat kupujemy te okna i są na nie klienci, mało tego - najwięcej klientów mamy z polecenia. Mi się wydaje, że pozytywna opinia Kowalskiego któremu montujemy te okna jest tu najważniejsza przez co finalnie mamy co robić i mamy z tego konkretne pieniądze.

Ostatnio montowaliśmy nawet ich okno dachowe, które mają od pól roku w ofercie, też na początku podchodziliśmy sceptycznie ale powiem, że nasi chłopacy byli zadowoleni, montuje się je łatwiej nawet niż Roto a cena jest o wiele niższa. Zamontowaliśmy chyba z 50 szt i wszystko jest ok.

co do ciebie droga Agnieszko, jak bys miala choc troszke oleju w glowie to bys takich( przepraszam ) ale pie...ł nie pisała jak montazysta stolarki elewacyjnej moze montowac okna dachowe ( to dla ciebie do wiadomości wykonuje to FIRMA ROBIĄCA WIĘŹBE DACHOWĄ zazwyczaj sa to dekarze.A twoi chłopcy moga popatrzec jak to sie robi

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob lut 28, 2009 11:26 am

Nagłe zainteresowanie firmą dobroplast tłumaczę sobie tym że wy drodzy handlowcy boicie się o własne tyłki w tym jakże trudnym okresie i szukacie czegoś co będzie tanie i będzie się wg was sprzedawać wole sprzedać jednego merca niż 100 fiatów 126p z którymi przez następne pięć lat trzeba się użerać. Teraz firma was zachęca niską ceną i rabatami, czas pokaże co będzie się dziać w sezonie, chodzi mi o terminy i jakość, moc przerobowa jest jaka jest i nie wydaje mi się aby dobroplast podołał z produkcją w sezonie tzn. podoła ale terminy wydłużą się do miesiąca czasu. Znajomy z firmy X z miasta Y rok temu się złakomił na nich, teraz narzeka, ostatnio przy piwku wieczorem zgłębiliśmy temat konkretnie i mogę wam powiedzieć naprawdę dużo, jeśli chodzi o jakość to trudno jest u klienta walić młotkiem w słupek który jest przestawiony i 1,5 cm w pionie, można też rozebrać okno na czynniki pierwsze ale trzeba świecić oczyma przed klientem i się tłumaczyć dlaczego zamiast montować okno zajmujemy się czymś całkiem innym.

PS 1. kto nie spróbuje ten się nie przekona
PS 2. mimo że od 3 lat próbują przeciągnąć nas do siebie skutecznie się wzbraniamy
ps 3. co to za handel jak handlowcy z twojego miasta i okolicy wiedzą jakie masz ceny " oferty są wysyłane wszędzie gdzie się da "

Kiedyś doszło do takiego precedensu że na jednej ulicy było dwóch dealerów jeden na przeciw drugiego obydwaj sprzedawali te same okna od tych samych producentów, różnica polegała tylko na tym że każdy z nich miał innego przedstawiciela :lol: zarówno jedna jak i druga firma już nie istnieje zaczęli skutecznie ze sobą walczyć jak mówił mi Pan Sznajder doszło także do rękoczynów a przecież nie chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, co z tzw wyłącznością na sprzedaż produktu w małych miejscowościach
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob lut 28, 2009 11:30 am

A ja myślę że to PR tego producenta. Nieważne jak mowią, byle bylo głośno. Momentami niektórzy próbują pisać o ludzkiej twarzy...
A my i tak widzimy potwora :wink:

Druga sprawa to kryzys.. nie sprzedają się tanie okna, więc niektórzy szukają tych jeszcze tańszych upatrując w tym swojej szansy.
A ja się zastanawiam na powaznie czy w ogóle nie zrezygnować z firmy "średniej" cenowo i nie sprzedawać tylko tych najdroższych..

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob lut 28, 2009 3:19 pm

Drogi kolego Jakistam, rozpoczynanie wątku na temat działalności D..tu nie ma sensu. Nie wim, czy jesteś tam pracownikiem, czy klietem, ale śmierdzi mi to tematem na zlecenie. Znowu będzie większość na nich psy wieszać i po co? Jaki wg Ciebie oni sukces odnieśli? Że sa największą w Polsce firmą produkującą okna. I co z tego. Marka to tak samo doceniana jak Fiat 126P prze kogoś tu wymieniony. Perfektokna ma rację, że lepiej sprzedać jednego wypasionego Mercedesa niż 100 maluchów. Finlandia też dobrze myśli, może czas zmienić strategię w dobie kryzysu i sprzedawać dobra ekskluzywne. Bogaty człowiek z głową na karku ma pieniądze bez względu na to czy kryzys jest, czy go nie ma. Taki byle czego nie kupuje i za swoje zachciewajki dobrze zapłaci. a, że wymagajacy, to dobrze, bo jeżeli zostaną zaspokojone jego ambicje posiadania rzeczy nieporzeciętnej, to na pewno zaraz przyjdzie do Ciebie drugi i tzreci taki sam z polecenia. Ten trzeci będzie chciał coś jeszcze bardziej pokręconego - i to dobrze, bo na nim jeszcze więcej zarobisz. Powiem Wam szczerze, a niektórzy wiedzą, że tak będzie, bo mnie znają (choć po nickach nie wiem, kto tu jest kto). Mam niedużą firmę rodzinną. Średnio 1500 szt miesięcznie w seaonie produkuję. Jest też trochę exportu. Na moim przykładzie powiem, że jako producent na tanim szajsie firmy nie udało mi się rozbujać. Od 01-02-2001r. na Aluplascie produkowałem, bo tani profil miał być, no i tanie okna. No i co z tego jak za każdym rogiem okna na Aluplaście były i klient o 2 zyla różnicy na oknie wychodził mi z biura i szedł do konkurencji. Nie ważne było, że mój produkt był lepiej wykonany. CCC to było wszystko. Mordowałem się tak kilka lat. Obroty roczne nie rodsły cociaż zakupy u dostawców stale. Dlaczego? Bo za cena goniłem i ciągle ceny obniżałem zabierając sobie samemu zysk. Zarabiał Aluplast i dostawcy pozostałych materiałow, a ja z roku na rok coraz mniej. A ile reklamacji było, bo mi się ekonomicznych profili zachciało i okuć FLEX Winkhausa - bo najtańsze były.
We wrześniu 2005 r. powiedziałem dość. Wziąłęm Wymara. Qrna drogi był, ze 30% od Aluplasta. Ale wypaliło. Z roku na rok obroty coraz większe. Z 2007 na 2008 nawet 49,58% mi przyrosło. No, aż ciężko było taki wzrost udźwignąć. I tak średnio mam ok 30% rocznie do przodu w obrotach. Co ciekawe nie musiałe cen obniżać, a ostatnia podwyżka była 3 lata temu. Do dzisiaj nie podniosłem cen okien. W przetargach tez niźle szło rokrocznie i to stale z zyskiem, bo po kosztach robił nie będę. No z czegoś trzeba rodzinę utrzymać i maszyny czasem zmienić.
No na tym przykładzie, to Wam powiem, że cena nic nie znaczy. To nie jest dobra polityka. A do Holandii i Belgii na tym tanim wyrobie nie było szans. Tam ma byc jakość. Reszta to drugi plan.
Za Tanatosem Rynek w dobie kryzysu wszystko zweryfikuje. Już się firmy zaczynają sypać. Podobno Dako upadłość ogłosiło, a była to znacząca firma w tej branży. Kto następny? Komu zabraknie na ZUS-y, czynsze leasingowe, raty kredytowe, czynsze dzierżawne za lokale, podatki?
A co do Doboplastu, to nigdzie nie widzałem takiech stosów profila pod chmurką. A co jak co, tem materiał nie może być magazynowany w takich warunkach. Ale to wiedzą Ci, co mają pojęcie o produkcji okien wszystko - mieszanie składników, ekstruzja, magazynowanie, transport, parametry maszyn do obróbki profili na temperaturze powietrza na hali produkcyjnej kończąc.
Rozwinąłem się za bardzo, ale dodam jeszcze. Na pewno nie zmienię swojej strategi, bo to ona przynoiosła mi sukces. Mam małą firmę, ale to ja buduję markę z prawdziwego zdarzenia, która jest już trochę znana. Na pewno nigdy nie dojdę do poziomu gigantów Dobroplast, Drutex, Okna Rąbień itp., ale do niczego mi to nie jest potrzebne. Tu nie liczy się ilość tylko jakość.

Pozdrawiam rozsądnych w biznesie. BZ

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Post autor: pomocnik » sob lut 28, 2009 4:25 pm

Bartłomiej Zegadło pisze: Podobno Dako upadłość ogłosiło, a była to znacząca firma w tej branży.
Prawda to?

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt mar 03, 2009 10:45 pm

Panie Bartłomieju,lubię czytać pana wypowiedzi i innych kolegów z branży,przemyślane i trafne a zarazem podparte znajomością tematyki i przyznaję rację że na dzień dzisiejszy dobra strategia to stare rosyjskie powiedzenie"tichsze jediesz dalsze budiesz" a przy ułańskiej fantazji łatwo kark skręcić.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » czw mar 05, 2009 12:48 am

Gdyby Pan Andrzej miał coś usunąć, to już by to zrobił. Pomyślałem, że może ktoś coś wie na ten temat, ale jest cisza, więc penie to plotka.

tygrys
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tygrys » ndz mar 08, 2009 9:21 am

Witam kolegów na forum ja myślę że pracownicy firmy dobroplastu niech przestaną pisać chwaląc się czymś co jest nieprawdziwe,ale realne,spojrzenia na ich firmę przez ludzi którzy kupowali ,lub kupują okna od nich.Żyjemy w wolnym kraju każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze jak chce .Myślę ,że rynek wszystko zweryfikuje.W tym miejscu chciałbym spytać o okna z nawiewnikami zgodnie z PN-EN 14351-1 :2006 $155. ust.3i 4 które należy stosować w Polsce,wymóg ten wprowadza stosowanie nawiewników w każdym oknie w przypadku wentylacji grawitacyjnej.

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » ndz mar 08, 2009 2:48 pm

Jak pytasz to spróbuję Tobie tygrysie odpowiedzieć, że PN-EN 14351-1:2006 nie ma nic wspólnego ze zmianami par.155 ust.3 Rozporządzenia Min. Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Co więcej zmiany wprowadzone od 01.01.09 w tym Rozporządzeniu umożliwiają bezproblemową sprzedaż okien szczelnych także do obiektów wyposażonych w wentylację naturalną, a poprzez ustalony w pkt 2.3.2 załącznika nr 2 do Rozporządzenia referencyjny współczynnik infiltracji powietrza dla okien nawet tego wymagają.

Par. 155 ust.3

„3. W przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczane w oknach, drzwiach balkonowych [b]lub w innych częściach przegród zewnętrznych.[/b]”

pkt. 2.3.2 zał. nr 2

2.3.2. W budynku mieszkalnym, zamieszkania zbiorowego i budynku użyteczności publicznej współczynnik infiltracji powietrza dla otwieranych okien i drzwi balkonowych powinien wynosić nie więcej niż 0,3 m3 /(m * h * daPa2/3), z zastrzeżeniem § 155 ust. 3 i 4 rozporządzenia.

Doprowadzenie powietrza wcale nie musi odbywać się poprzez nawiewniki montowane na oknach. Amen.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pn mar 09, 2009 12:40 pm

modne słowo ostatnio na forum to: " rynek wszystko zweryfikuje " pożyjemy zobaczymy
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

danik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: danik » wt mar 10, 2009 12:12 am

Panowie czytam ,i zastanawima sie czy czasami to co piszecie jeszcze raz czytacie,,,,kupowałem okna z okfensa i co zostałem na lodzie,,,,mieszkam w miescie 130 tys, punktow okienncyh jest tu z 30 i jak nie cena to zym ich zachecic i to jeszce wdobie kryzysu<<<<<kolega bieze z dobroplastu od 3 lat i jak to mowi sa wzloty i upadki,,,,ja zaryzykowałem i zobaczymy jak to bedzie,,,,Dla niepoinformowanych , dobroplast zatrudnil kilku mobilnych menagerów na polske , sam jestem z jednym umuwiony na pospisanie umowy,,,,i to z co z chlopem rozmawialem to nie sa to ludzie z lapanki tylko przeszli z najwiekszych fabryk wpolsce aby w dobroplascie zrobic porzadek....jak i czy i kiedy sie to uda to sami sie przekonamy, ale jedno jest pewne , jesli ci handlowcy zaczna ukladac struktury to rzadna juz fabryka nie podskoczy, ,,,,,,,

OCHYDA22
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OCHYDA22 » wt mar 10, 2009 8:56 am

perfektaokna pisze:modne słowo ostatnio na forum to: " rynek wszystko zweryfikuje " pożyjemy zobaczymy

Pan/Pani "petfektokna widzę że zajmuje się psychoanalizą anatomi zdania i słowa ALE TO NIE TEN PORTAL!!!!!

OCHYDA22
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OCHYDA22 » wt mar 10, 2009 9:07 am

A W KWESTI MONTOWANIA NAWIEWNIKÓW..... JEŻELI TAK ZWANA MIKRO WENTYLACJA NIE DAJE RADY CZYLI 6 METRÓW SZEŚCIENNYCH NA GODZINE BO KUBATURA POMIESZCZENIA JEST DUŻO WIĘKSZA ZALECANE JEST WYCINANIE USZCZELEK 3-5% NA OBWODZIE OKNA. INSTYTUT TECHNIKI BUDOWLANEJ. WIĘC NIE MA WYMOGU MONTOWANIA NAWIEWNIKÓW JEST PROSTRZY SPOSÓB. ALE FAKT FAKTEM NIE MA KONTROLI NAD PROCESEM WIETRZENIA. POPROSTU WIEJE I JUŻ. CZYLI PŁACIMY ZA SZCZELNE OKNA CELOWO ROZSZCZELNIONE PARANOJA CO?????????????

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt mar 10, 2009 10:19 am

OCHYDA22 pisze:A W KWESTI MONTOWANIA NAWIEWNIKÓW..... JEŻELI TAK ZWANA MIKRO WENTYLACJA NIE DAJE RADY CZYLI 6 METRÓW SZEŚCIENNYCH NA GODZINE BO KUBATURA POMIESZCZENIA JEST DUŻO WIĘKSZA ZALECANE JEST WYCINANIE USZCZELEK 3-5% NA OBWODZIE OKNA. INSTYTUT TECHNIKI BUDOWLANEJ. WIĘC NIE MA WYMOGU MONTOWANIA NAWIEWNIKÓW JEST PROSTRZY SPOSÓB. ALE FAKT FAKTEM NIE MA KONTROLI NAD PROCESEM WIETRZENIA. POPROSTU WIEJE I JUŻ. CZYLI PŁACIMY ZA SZCZELNE OKNA CELOWO ROZSZCZELNIONE PARANOJA CO?????????????
No właśnie nie. Tak było przed 1 stycznia 2009 gdzie wg przepisów okna mają być maksymalnie szczelne.

OCHYDA22
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OCHYDA22 » wt mar 10, 2009 11:48 am

to tak apropo wentylacji

http://www.jelwent.pl/pliki/pn03430.pdf

i wszystko jasne. mikro dozwolone a jeżeli nie daje rady nawiewnik lub wycinka uszczelki

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt mar 10, 2009 1:18 pm

danik pisze:Panowie czytam ,i zastanawima sie czy czasami to co piszecie jeszcze raz czytacie,,,,kupowałem okna z okfensa i co zostałem na lodzie,,,,mieszkam w miescie 130 tys, punktow okienncyh jest tu z 30 i jak nie cena to zym ich zachecic i to jeszce wdobie kryzysu<<<<<kolega bieze z dobroplastu od 3 lat i jak to mowi sa wzloty i upadki,,,,ja zaryzykowałem i zobaczymy jak to bedzie,,,,Dla niepoinformowanych , dobroplast zatrudnil kilku mobilnych menagerów na polske , sam jestem z jednym umuwiony na pospisanie umowy,,,,i to z co z chlopem rozmawialem to nie sa to ludzie z lapanki tylko przeszli z najwiekszych fabryk wpolsce aby w dobroplascie zrobic porzadek....jak i czy i kiedy sie to uda to sami sie przekonamy, ale jedno jest pewne , jesli ci handlowcy zaczna ukladac struktury to rzadna juz fabryka nie podskoczy, ,,,,,,,
ja tż sprzedawałem okfens i nie daję się przekonać dobroplastowi już od kilku lat hehe co do handlowców to jak zanm życie tacy są potrzebni na początku a potem ni z gruszki ni z pietruszki okazuja sie się ich zwalnia albo sami odchodzą , taka też sytuacja była w okfensie rotacja przedstawicieli w pewnym momencie nie wiadomo było z kim rozmawiać . Nie tak dawno temu próbowali dźwignąć firmę obiecywali złote góry i co nic z tego nie wyszło cała firma poszła się ... cenzura... teraz wszyscy maja problemy nawet ja mimo że nie jestem producentem i nie zatrudniam tłumu nieproduktywnych,w większym stopniu doświadczonych bądź niedoświadczonych osób. Co z tego wyniknie nie wiem życzę im i wszystkim w Polsce jak najlepiej trzymajcie się chłopy bo będzie ciężko.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt mar 10, 2009 11:23 pm

Kolego danik, struktury w firmie nie są układane przez handlowców. Taka duża firma wymaga dobrego menager-a za ciężką kasę i z doświadczeniem. Handlowcy, co najwyżej, powinni umiec poukładać się z klientami. Handlowcy Dobroplastu raczej tego nie robią, bo jak wiekszość sprzedających tanie okna, na poczatku obiecuja klientowi złote góry. Narzędzie marketingowe mają jedno, wg większości najlepsze, cenę. Najwżniejsze złapać naiwniaka. Pokupuje ze dwa, czy trzy miesiące aż go szlag nie trafi i odejdzie. Obrót jednak zrobi. Na jego miejsce na pewno znajdzie się następny i będzie się kręciło. Tylko jak długo?

A czy nikt im ni podskoczy? Na pewno nikt drugi nie będzie na tyle głupi, żeby okna w tych cenach sprzedawać. W tym na pewno przodują.

P.S.
Ciekawi mnie jedno. Jak wielka liczba forumowiczów przybywa nam w ostatnich dniach przy okazji wątków związanych z Dobroplastem. Czyżby na tym forum nie było ciekawszych tematów do bardziej rzeczowej dyskusji?

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr mar 11, 2009 10:01 am

Dobroplast? Dlaczego nie?
Bo uważam że w naciągany sposób probuje sobie robić lepszy PR poprzez posty podstawionych osób. Tak jakby nie mieli żadnego dobrego dealera ktory móglby podbudować ich reputację.
DOBROPLAST ? NIE! NIE! NIE!

i nie dzwoncie już do mnie ze swoją ofertą, bo szkoda mi papieru w faksie.

OCHYDA22
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OCHYDA22 » śr mar 11, 2009 12:32 pm

a co do faxsu to sie zgadza . nie handluje z nimi od roku a ONI uporczywie co jaks promocja to fax.

A MOZE BY TAK ADMINISTRATOR SERWERA JAKAS ANKIETE NA TEMAT DOBROPLASTU PRZEPROWADZIL!!!!

mysle ze ciekawie by bylo

ADMINIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYTAJ JAK CIE BŁAGA SREDNIA KLASA SPOLECZNA!

OCHYDA22
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OCHYDA22 » śr mar 11, 2009 1:59 pm

ZAPRASZAM DO NAWEGO POSTU W TEMACIE DOBROPLAST!!

viewtopic.php?f=8&t=13212

Celtic69
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Celtic69 » śr mar 11, 2009 6:31 pm

A ja wróciłem do Dobroplastu. I co powiecie? Od kilku miesięcy śpię spokojnie - szok? Spróbujcie sami:)

danik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: danik » czw mar 12, 2009 9:21 pm

perfekt okna a skad bierzesz okna

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » czw mar 12, 2009 11:16 pm

A ja zadam podobne pytanie do tytułowego...

DOBROPLAST - Czemu TAK????

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 13, 2009 7:54 am

Koledzy. Tematy zwiazane z Dobroplastem stają się powoli Naszą obsesją. Wszyscy wiemy, że są najtansi i produkuja okna, jakie produkują.
Przestańmy dyskutować, a raczej polemizować z nad rzeczami oczywistymi. Nie szkoda Wam na to czasu?
Niech na temat jakości ich wyrobów i współpracy z tą firma dyskutują ich "zadowoleni" klienci i osoby celowo wywołujące burzę na ich temat. Niech się gotują we własnym sosie sami, beze mnie. Mnie na to już szkoda czasu.
Robię swoje. Jest coraz lepiej.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt mar 13, 2009 9:20 am

danik pisze:perfekt okna a skad bierzesz okna
nie wiem może od Ciebie jak się znamy :lol: :lol: :lol: a tak na serio to obecnie biorę z wyższej półki jak w hipermarkecie badziewie masz na dole a towar ekskluzywny na wysokości wzroku

danik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: danik » sob mar 14, 2009 4:28 pm

perfekt okna a co rozumiesz przez gorna półkę

tygrys
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tygrys » ndz mar 15, 2009 8:29 pm

Witam kolegów na forum nie było mnie kilkanaście dni i już zauwarzyłem jak zwykle pracownicy dobroplastu piszą jak dobrze jest ja byłem u nich w zeszłym tygodniu i takiego bałaganu nie widziałem w żadnej fabryce,samochody jeżdżą po profilach i nikt na to nie reaguje mimo,ze sytuacja miała miejsce na oczach dyrektora, zero reakcji i profil do produkcji tak wygląda poprawa jakości w dobroplaście i wszyscy są zadowoleni.Najlepiej podobało mi się jak kierownik od porządków nie zauważa nieporządku i jeżdzi w ładowarce z tego pożomu nic nie widać,to samo dotyczy pana Myszki który nie widzi bałaganu jaki jest na terenie podległej mu firmy.Jeśli mówimy na temat jakości to lepiej nie mówmy nic bo kontrola istnieje tylko na papierze w postaci pieczątki ,poprawy jakości brak ciekawe za co płacą kontroli

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”